Knyga – vertinga ir laukiama Kalėdų dovana

„Visuomet stebiu vaikus iki Kalėdų, žiūriu, kokia knyga juos pradžiugintų. Šiais metais mano dukra pati pranešė, kokios knygos norėtų. Pamačiusi ją knygyne, atsiuntė knygos nuotrauką su prierašu: „Gal Kalėdom?“. Tai rodo, kad vaikai knygų laukia“, – pranešime spaudai pasakojo trijų vaikų mama. Jos nuomone, knyga – privaloma Kalėdų dovana, o visas šia proga vaikams renkamas dovanas ji skirsto į tris grupes: „Kalėdų senelio prašome dovanų, su kuriomis būtų galima pažaisti, turėtume ką apsirengti bei paskaityti. Ši taisyklė padeda užtikrinti, kad dovanų nebūtų per daug ir namai netaptų žaislų ar kitokių daiktų parduotuve po Kalėdų.“

Pirkdama knygas tinklaraštininkė atsižvelgia į rekomendacijas. „Renkant knygas vaikams didelę įtaką daro tai, kokios knygos yra naujos, kas yra populiaru. Turime daug apdovanojimų laimėjusių knygų ir labai jas mėgstame skaityti. Stengiuosi ieškoti vaikams tokių kūrinių, kurie atitiktų jų amžių. Taip pat mėgstu jiems pirkti knygas, kurias esu turėjusi vaikystėje ir kurios yra perleistos dabar“, – patirtimi, kaip renka knygas vaikams, dalijosi S.Petrunina.

Jos įsitikinimu, knyga – geriausia dovana tiek vaikui, tiek suaugusiam. „Man labai pačiai patinka gauti knygų dovanų, tik tiems, kurie nori man jas dovanoti, nelengva, nes daug knygų perku pati, bet gavusi knygą visuomet džiaugiuosi ir pati jas dovanoju, nes manau, kad knyga – ne šiaip daiktas, o vertybė, kurią gali pasidėti į lentyną, vėliau išsitraukti ir perskaityti iš naujo, kažkam paskolinti ar perduoti ūgtelėjusiems vaikams“, – sakė „Ten kur namai“ tinklaraščio autorė.

Namuose – knygų įvairovė ir asmeninės kolekcijos

Tinklaraštininkės namuose daug įvairaus žanro kūrinių. „Turime labai daug grožinės literatūros kūrinių, tai yra mano kolekcija. Kartais pagalvoju, kad reikia pamažinti knygų skaičių, atrenku knygas, kurias planuoju išvežti, kam padovanoti, tik dalis jų vis tiek vėl grįžta į mano lentynas: susimąstau, kad gal kai kurias dar kartą norėsiu perskaityti“, – pasakojo S.Petrunina. Ji sako taip pat turinti daug knygų, susijusių su jos darbu: apie namus, jų jaukumą bei interjerą. „Kiekvienas vaikas savo kambariuose turi net po kelias knygų lentynas ir jose – ne tik jiems dovanotos knygos, bet ir mano vaikystės pasakų knygos. Kadangi vaikams knygas pradėjome pirkti nuo mažens, tarp jų daug – paveikslėlių knygų: nuo klasikinės „Darbėnai“, kurią turime iš mano vaikystės, iki naujausių bestselerių“, – kalbėjo S.Patrunina.

Jos knygų bibliotekoje – įvairių kalbų kūriniai. „Aš skatinu ir savo artimuosius dovanoti knygas vaikams, todėl sulaukiame iš užsienyje gyvenančių giminaičių knygų anglų kalba. Vyresnieji mėgsta skaityti ne tik lietuviškai parašytas, bet ir angliškas knygas. Mažosios Marijos knygų lentynoje taip pat yra knygų užsienio kalbomis. Esame iš kelionių parsivežę knygų lenkų kalba – skaitydama pasakas šia kalba ir perpasakodama jas lietuviškai, mokausi lenkų kalbos“, – pasakojo S.Petrunina, ir pati prieš metus išleidusi knygą apie namų jaukumą „Ten Kur Namai: Gyvenk kaip patinka“.

Meilę knygoms paveldėjo iš močiutės

Tinklaraščio autorė įsitikinusi: knygų skaityme negali būti jokios prievartos, jeigu vaikas ar suaugęs skaityti nenori, jokiais būdais nepriversi bei jokie privalomi skaitymai meilės knygai nesužadins. „Reikalingas kitas priėjimas, kad knyga žmogaus gyvenime ir meilė jai atsirastų natūraliai. Aš meilę knygai ir skaitymui gavau iš savo močiutės. Ji baigė keturias klases, bet be galo mylėjo knygas ir mėgo jas skaityti. Ji skaitė man daug pasakų iš tos pačios pasakų knygų kolekcijos, kuri dabar yra mano vaikų lentynose. Prisimenu, kaip atnešdavau močiutei knygą ir jos klausydavau, – šiltais vaikystės prisiminimais dalijosi S. Petrunina. – Kai pradėjau pažinti raides, močiutė visuomet prašydavo skaityti su ja. Mano tėvai taip pat mėgo skaityti ir daug rekomendacijų, kokius istorinius romanus turėčiau perskaityti, sulaukiau iš tėčio“.

Dabar jau pati tris vaikus auginanti moteris žino, jog jiems labai svarbūs yra ritualai ir laikas praleistas kartu. „Aš mėgstu skaityti kartu su vaikais. Ypač daug skaitome su mažąja. Tai tampa vakaro ritualu, kuris paskatina ją miegoti. Labai daug su mažąja skaito ir tėtis. Jie tai mėgsta daryti ir dienos metu. Be to, su vaikais kartu gali skaityti ne tik tėvai, bet ir kiti artimieji. Jie taip pat gali paskatinti vaikus skaityti – jie turėtų knygą dovanoti su potekste ar pažadu, kad ją skaitys kartu. Jį sąžiningai tęsiant, vaikas supras, kad skaityti knygas yra smagus ir kokybiškas laiko kartu praleidimo būdas“, – patarė tinklaraštininkė ir artėjančių švenčių proga linki daugiau buvimo kartu su šeima, kuriant naujas tradicijas, kurių viena vertingiausių – knygų skaitymas.

Ką daryti, kad vaikams skaitymas būtų malonumas, Sigita dalinasi vaizdo įraše.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją