Paramos rinkimui – suaukoti žymių žmonių daiktai

Tradicinėse „Mamų mugėse“ pagrindinis dėmesys buvo skiriamas tarpusavio mainams: šeimos, norinčios įsigyti ar parduoti dėvėtus, tačiau kokybiškus ir nebrangius drabužius savo atžaloms, čia atvykdavo pirkti ir prekiauti. Kelerius metus iš eilės dalis lėšų buvo skiriamas ir labiausiai pagalbos stokojantiems mūsų tautiečiams, na, o šiemet, atsižvelgiant į nūdienos aktualijas, didelis dėmesys mugės metu bus skiriamas ir Ukrainos žmonėms padėti. Pasak organizatorių, prisidėti ir paremti bus galima keliais skirtingais būdais.

„Kiekvienas norintis pagal savo galimybes yra kviečiamas prisidėti. Pagalba gali būti skirtinga: tiek paprasčiausiai atvežant ir atiduodant tvarkingus savo daiktus bei drabužius, tiek ir užsiimant prekyba pačioje „Mamų mugėje“ bei surinktas lėšas ar jų dalį paaukojant“, – pasakoja „Mamų mugės“ sumanytoja Jurga Barbora Jauniškienė.

Ilgamečiai renginio palaikytojai – B. Nicholson, D. Filmanavičiūtė, R. Kalinkinas, Merūnas Vitulskis su žmona Erika Vitulskiene ir daugelis kitų – atsižvelgdami į karo keliamus padarinius ir būtinąjį poreikį suteikti finansinę paramą Ukrainos piliečiams, dosniai atrinko savo ir savo vaikų daiktus, kurie bus parduodami „Mamų mugėje“. Visos surinktos lėšos už šiuos pardavimus bus paaukotos Ukrainos gyventojams.

Prisidėti gali kiekvienas

Kaip pastebi reklamos specialistė ir visuomenininkė Dovilė Filmanavičiūtė, paramos iniciatyva mus tik dar labiau vienija ir priverčia pamąstyti apie savo galimą indėlį.

„Kiekvienas iš mūsų, net ir sudėtingais laikotarpiais, galime sugalvoti, kaip prisidėti ir padėti. Tai, mano nuomone, ir yra pilietiškumo bei vienybės grožis, nes net mažiausias indėlis yra svarbus. Kiekvienam tereikia savęs paklausti „O ką aš galiu padaryti?“. Uždavus šį klausimą gali kilti labai daug kūrybiškų minčių. Nebūtina visiems turėti galimybę su savo didžiule auditorija surinkti milijonus, kad būtų galima pagelbėti atvykstantiems iš Ukrainos žmonėms“, – mintims dalijasi žinoma moteris.

Netrukus vyksianti mugė vaikams ir suaugusiems, pasak D. Filmanavičiūtės ir organizatorių, šiemet ne tik suteiks galimybę atsiskleisti prekybos potencialui, bet ir išryškins dalyvaujančiųjų solidarumą bei vienybę. Kiekvienas dalyvis gali nuspręsti, kaip prisidėti: paaukoti daiktų, skirti visas ar dalį lėšų iš parduotų daiktų.

Organizatorė J. B. Jauniškienė atkreipia dėmesį, kad mugėje dalis daiktų bus pažymėti geltonomis ir mėlynomis etiketėmis. Juos pardavus, visas pelnas bus skiriamas paramai. Kitas lėšas už parduotus daiktus mugės partneriai savo nuožiūra taip pat galės skirti iniciatyvoms, orientuotoms paramai Ukrainoje ar vaikų hospisui Lietuvoje.

Užtikrins tęstinę paramą

Tuo metu kita mugės palaikytoja, renginių režisierė Erika Purauskytė įsitikinusi, kad net ir nedideli poelgiai šiuo metu gali daryti itin didelį pokytį, todėl kviečia aktyviai dalyvauti tradiciniame renginyje.

„Pati būdama mama galiu pasakyti, kad nieko nėra svarbiau nei šeima ir artimieji. Dėl karo išardytos šeimos, tėvai netenka galimybės apkabinti ir matyti augančius savo vaikus – nežinau, ar pati tai ištverčiau. „Mamų mugės“ iniciatyvos metu mūsų aukojami daiktai taps reikšminga parama. Ir tai tik viena iš galimybių prisidėti prie paramos Ukrainos mamoms ir vaikams jau dabar“, – pasakoja E. Purauskytė.

Pasibaigus mugės šurmuliui, renginio vieta – „Gariūnų verslo parkas“ – taps ilgalaikės paramos rinkimo ir dalinimo punktu. Visi norintys ir galintys paaukoti įvairių daiktų, savo paramą galės pristatyti čia. Numatoma, kad veikla bus tęsiama neribotą laiką – tol, kol išliks būtinosios pagalbos poreikis.

„Nors šiuo metu mūsų širdys ir palaikymas keliauja ukrainiečiams, turime neužmiršti ir mūsuose kenčiančių žmonių. Deja, pagalbos stokojančių lietuvių taip pat yra nemažai, tad turime rūpintis ir jais. Atkreipiu dėmesį, kad nemokamai surinkti daiktai ir drabužiai bus atiduodami tiek Ukrainos, tiek Lietuvos žmonėms. Juk puikiai suprantame, kad besikeičiant orams, keisis ir reikiamų drabužių poreikis“, – primena J. B. Jaunuškienė.

Šių metų „Mamų mugė“ ir „Mugė plius“ vyks kovo 18–27 dienomis Vilniuje, partnerių „Gariūnų verslo parkas“ erdvėse. Daugiau informacijos apie dalyvavimą „Mamų mugėje“ galima rasti tam skirtoje interneto platformoje mainai.eu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją