Registrų centro administruojamos Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausia santuokos sudarymo data šiais metais buvo rugpjūčio 19-oji, šeštadienis – šią dieną amžinos meilės įžadais apsikeitė net 352 poros.

Nedaug nuo šios datos atsiliko kiti du rugpjūčio savaitgaliai – rugpjūčio 26-ąją įregistruota 346 santuokos, rugpjūčio 12-ąją – 335.

„Tradiciškai kiekvienais metais jaunavedžiai savo tuoktuvių dieną pasirenka vieną iš vasaros savaitgalių, tačiau šiemet tarp populiariausių datų pateko ir rugsėjis. Greičiausiai dėl palankių ir visus džiuginančių oro sąlygų šiemet didžiausią savo gyvenimo šventę pažymėti rugsėjo 9-ąją nusprendė net 328 jaunavedžių poros“, – atsiųstame pranešime komentuoja Registrų centro Duomenų sprendimų ir analizės departamento vadovė Aistė Gudaitienė.

Kristina Kulbušauskaitė ištekėjo rugsėjo pradžioje.

Populiariausių vestuvių datų dešimtuke, kaip įprastai, galima rasti ir liepos savaitgalius: liepos 22 dieną susituokė 319 porų, liepos 15 dieną – 312, liepos 29 dieną – 279, o liepos 7 dieną – 266. Aktyviai jaunavedžiai tuokėsi ir rugpjūčio 5 dieną – įregistruota 308 santuokos ir birželio 17 dieną – 281 santuoka.

Iš viso nuo šių metų sausio MEPIS įregistruota daugiau nei 12 tūkst. santuokų. Iš jų apie ketvirtadalis buvo sudarytos bažnyčioje, o didžioji dalis – kitur. Absoliuti dauguma santuokų, žinoma, sudarytos Lietuvoje, tačiau yra nemažai ir užsienyje sudarytų ir įregistruotų santuokų.

Dažniausiai svetur tuoktis nusprendusios poros rinkosi Norvegiją, Jungtinę Karalystę, Vokietiją, taip pat Italiją, Ispaniją ar Graikiją. Tačiau buvo porų, kurios savo vestuvių šventei rinkosi ir egzotiškesnius kraštus, pavyzdžiui, Seišelius, Mauricijų, Dominikos Respubliką, Meksiką, Namibiją, Maroką, Indiją, Braziliją, Japoniją ar Filipinus.

Vestuvių planuotoja: ruduo tampa vis populiaresnis vestuvėms

Vestuvių planuotojai pastebi, kad ruduo tampa vis populiaresnis tarp savo vestuves planuojančiųjų porų tiek dėl palankių oro sąlygų, tiek dėl platesnių pasirinkimo galimybių.

Karolio Talučio-Talaz ir jo mylimosios Kristinos Jurevičiūtės vestuvės įvyko rugpjūčio pabaigoje.

„Dėl šiltėjančio rudens kasmet jaučiamas vestuvių sezono ilgėjimas ir vis daugiau jaunavedžių porų pasirenka rudens pradžią savo šventei. Taip pat rudens sezonas vestuvėse reiškia galimybę rinktis iš norimų paslaugų teikėjų, nes dauguma jų jau dirba laisvesniu grafiku“, – pasakoja vestuvių planuotoja Justina Vasiljevaitė ir priduria, kad poros vestuves planuoti pradeda likus 8 mėn.–1 metams iki jų.

Jos teigimu, nors kai kurios poros ir ieško įdomesnių datų susituokti, dauguma visgi renkasi svarbias sau datas arba patogias dienas jiems ir svečiams.

„Pastebima tendencija – daugėja vestuvių švenčių darbo dienomis, pavyzdžiui, ketvirtadieniais ir penktadieniais. Tai jauniesiems leidžia šiek tiek sutaupyti, surengti ilgiau trunkančią šventę, patogiai pailsėti ir pabūti su savo artimiausiais žmonėmis savaitgalį. Kasmet vestuvių planuotojos ir kitų paslaugų ieškančios poros pirmąsias datas rezervuoja liepos ir rugpjūčio mėnesių antroje pusėje. Žinoma, šeštadieniai išliks populiariausia diena vestuvėms, tačiau matomas besituokiančių porų skaičiaus kilimas ir darbo dienomis“, – kalba J. Vasiljevaitė.

Vilniaus santuokų rūmai

Registrų centro duomenimis, per visus praėjusius metus iš viso buvo įregistruota beveik 20 tūkst. santuokų. Populiariausios vestuvių datos pernai buvo rugpjūčio 20, rugpjūčio 6 ir liepos 23 dienos.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt