Gaminimo eiga

Pieną pašildykite. Puodelyje su šaukšteliu cukraus ištrinkite mieles, kol visai suskystės. Tada supilkite į pieną, išmaišykite ir suberkite pusę miltų. Tešlą gerai išmaišykite, paviršių storai apiberkite miltais, uždenkite švariu audiniu ir pastatykite šiltai - pavyzdžiui, ant puodo su šiltu vandeniu, kad pakiltų.

Po poros valandų pakilusią tešlą vėl gerai išplakite, suberkite likusius miltus su cukrumi ištrintus trynius, druską, tarkuotą citrinos žievelę. Baigiant minkyti supilkite ištirpintą sviestą ir išplaktą kiaušinio baltymą.

Tešlą minkykite tol, kol nebelips prie rankų. Paviršių patepkite tirpintu sviestu, kad neapdžiūtų, apdenkite rankšluosčiu ir vėl pastatykite šiltai.

Įdarui aguonas nuplaukite ir užpilkite karštu virintu vandeniu, kad išbrinktų. Paskui nusunkite ir bent 3 kartus permalkite mėsmale.

Riešutus smulkiai sukapokite, apelsino žievelę supjaustykite plonytėmis juostelėmis.

Kai tešla jau bus pakilusi, baikite ruošti įdarą - iki baltumo išsukite sviestą, gerai išplakite baltymus ir sumaišykite su cukrumi ir prieskoniais.

Tešlą padalinkite į dvi dalis. Kiekvieną gabalą atskirai iškočiokite į centimetro storio lakštą. Iškočiotą lakštą perkelkite ant miltais pabarstyto švaraus audinio, ištepkite aguoniniu įdaru ir atsargiai suvyniokite į vyniotinį. Jį dėkite į skardą, patepkite kiaušiniu ir kepkite 45-50 min. Iškepusį aptepkite glajumi arba apibarstykite cukraus pudra. Pjaustykite tik atvėsusį labai aštriu peiliu plonomis riekelėmis.

Įvertink šį receptą

Atsiliepimai

Panašūs receptai

Nekepta žaliųjų citrinų tarta
Lengvai paruošiamas
1 val.

Nekepta žaliųjų citrinų tarta

Keksas su kondensuotu pienu
Lengvai paruošiamas
1 val.

Keksas su kondensuotu pienu

Braunis su braškėmis
Lengvai paruošiamas
1 val.

Braunis su braškėmis