Ingredientai

Vištienos šlaunelės be kaulų 500 g
Kiaulienos šoninė 300 g
Žemės riešutai 40 g
Špinatai 100 g
Čiobreliai 2 šaukšteliai
Aliejus kepimui
Santa Maria meksikietiški vištienos prieskoniai 4 šaukšteliai
Žiediniai kopūstai 400 g
Pienas 300 ml
Sviestas 100 g
Santa Maria akmens druska malūnėlyje pagal skonį
Porcijos: 4

Gaminimo eiga

Apibarstykite vištos šlaunelių mėsą meksikietiškais vištienos prieskoniais ir pamarinuokite, kol ruošite žemės riešutų mišinį. Susmulkinkite žemės riešutus ir, paėmę pusę kiekio čiobrelių, pakepinkite nedideliame kiekyje aliejaus.

Sudėkite nuvalytus špinatus, sviestą ir pakepkite. Pamuškite pamarinuotą vištieną mėsos muštuku, kol suminkštės. Išskleiskite šoninės griežinėlį ir padėkite ant vištienos. Paskui sudėkite įdarą į vidurį ir susukite.

Suktinukus galima ruošti dviem būdais:

1. Įsukite suktinuką į plėvelę ir užvyniokite galus. Įvyniokite plėvelę į foliją. Sudėkite suktinukus į beveik verdantį vandenį ir palaikykite apie 15 minučių. Palikite ataušti kelioms minutėms, nuimkite foliją ir plėvelę. Įpilkite aliejaus į keptuvę ir kepkite suktinukus iš abiejų pusių, kol gražiai paruduos. Sudėkite likusius čiobrelius ir kepkite iki 180 °C įkaitintoje orkaitėje maždaug 10 minučių.

2. Įpilkite aliejaus į keptuvę ir kepkite suktinukus iš abiejų pusių, kol gražiai paruduos. Sudėkite likusius čiobrelius ir kepkite iki 180 °C įkaitintoje orkaitėje maždaug 20 minučių. Supjaustykite suktinukus griežinėliais ir patiekite su žiedinių kopūstų tyre.

Apskrudintų žiedinių kopūstų tyrė

Nuvalykite žiedinį kopūstą ir jo gabaliukus pakepkite svieste, kol gražiai paruduos. Įpilkite pieno ir įberkite druskos. Patroškinkite virš silpnos ugnies, kol suminkštės. Nukoškite per sietelį, bet pieno neišpilkite. Įdėkite žiedinį kopūstą į maisto smulkintuvą ir trinkite 4–5 minutes, kartkartėmis įpildami šiek tiek pieno. Jei tyrės konsistencija tinkama, įdėkite sviesto ir maišykite, kol tyrė pasidarys riebi.

Santa Maria

Įvertink šį receptą

Atsiliepimai

Panašūs receptai

Be galo skanūs daržovių kotletukai
Lengvai paruošiamas
1 val.

Be galo skanūs daržovių kotletukai

Velykoms: netikras zuikis
Reikia pasistengti
1 val. 20 min.

Velykoms: netikras zuikis

Kiaušinių kotletai
Lengvai paruošiamas
40 min.

Kiaušinių kotletai