Šventiškas delikatesas.

Gaminimo eiga

Kepenėles ir širdeles nuplaukite, išpjaustykite plėveles, riebalus. Širdeles perpjaukite per pusę, sumaišykite su kepenėlėmis, portveinu (150 ml), čiobreliais ir peletrūnu. Įberkite cinamono, druskos, pipirų, išmaišykite, susukite į polietileninę plėvelę ir 30 – 40 minučių padėkite į šaldytuvą.

Likusį portveiną supilkite į puodą, sudėkite figas, įberkite rudojo cukraus ir 15 min. pavirinkite, uždengę dangtį. Išgriebkite kiaurasamčiu figas, plikite atvėsti. Portveiną toliau virkite, kol liks trečdalis skysčio. Supilkite alyvuogių aliejų, išmaišykite ir nukelkite nuo viryklės.

Kepenėles ir širdeles 10 min. pakepkite gerai įkaitintame aliejuje. Iškepusios kepenėlės viduje būna rožinės, tačiau be kraujo.

Iškimkite kepenėles ir širdeles į didelį indą, kepenėles pasmulkinkite, sudėkite sviestą, išmaišykite ir 20 – 30 minučių padėkite į šaldytuvą, kad sustingtų.

Į gilų indą įklokite polietileninės plėvelės, dugną ir sieneles išklokite kiaulienos riekelėmis. Pusę indo užpildykite kepenėlių ir širdelių faršu, tada sudėkite figas, ant viršaus – likusį faršą, o paviršių irgi apdėkite kiaulienos riekelėmis.

Paslėkite paštetą ir palaikykite 3 – 4 valandas arba per naktį šaldytuve, kol sukietės. Paštetą patiekite su portveino padažu ir skrebučiais.

Įvertink šį receptą

Atsiliepimai

Panašūs receptai