Ingredientai
„Šis plikytos tešlos pyragas „Karpatka“ praėjusio šimtmečio 7–8 dešimtmečiais Lenkijoje buvo pasiekęs tikrą populiarumo piką. Paskui paplito į buvusias sovietų sąjungos šalis, ypač į tas, kuriose driekiasi gražieji Karpatų kalnai. Vakarų Ukrainoje „Karpatka“ tuo metu irgi buvo itin populiarus desertas“, – žiniomis dalijasi tinklaraščio „Zinos virtuvėje“ kūrėja Zina Bružienė ir kviečia pasigaminti nuostabųjį desertą – pyragą „Karpatka“.
Gaminimo eiga
Užverdame 100 ml pieno, 100 ml vandens, 80 g sviesto, druskos ir suberiame 140 gr miltų.
Intensyviai maišome, kol susiformuos vienas tešlos kukulis, o puodo dugnas pasidengs apnašomis.
Tada leidžiame tešlai ataušti ir po vieną įmaišome keturis kiaušinius.
Iš gautos tešlos iškepame du blynus.
Plikyta tešla kepdama gražiai išsipučia ir susiformuoja kalnai kalneliai. Dėl jų pyragas ir gavo „Karpatkos“.
Kremą galite dėti kokį tik norite, bet tradiciškai turėtų būti plikytas. Taigi reikia išplakti 2 kiaušinius su 150 gr cukraus, 50 gr krakmolo ir vanile, tačiau nepersistengti, nebūtinai iki baltumo.
Užvirti 0,5 l pieno ir labai maža srovele intensyviai plakant supilti į plakinį. Viską gerai išmaišius dėti ant ugnies ir kaitinti, kol masė sutirštės.
Tada atvėsinti iki kambario temperatūros ir plakant dalimis sudėti 180 g minkšto sviesto. Kadangi mes nesame dideli saldžių kremų mėgėjai, aš viriau iš pusės normos. Nors „Karpatkoje“ kremo turi būti daug, labai daug.
Na ir sumontuojame galutinį rezultatą: blynas, kremas, blynas.
Dedame į šaldytuvą kelioms valandoms, o prieš patiekiant „kalnų viršūnes“ pabarstome cukraus pudra, kad primintų sniegą kalnuose. Įprastai „Karpatka“ nėra daugiau niekuo dekoruojama, nors yra tekę matyti ir pagražintą šviežiomis uogomis. Čia kaip kam, skanaus.