Ingredientai

Druska 1 šaukštelis
Česnakai skiltelė
Prieskoniai mėsai 1 šaukštelis
Kmynai žiupsnelis
Kaip pagaminti gražios formos kotletų orkaitėje? Tereikia turėti metalinį ar plonasienį keramikinį puodelį lygiu dugnu. Galima naudoti ir formeles maisto formavimui, tuomet galimos ir kvadratinės ar trikampio formos – fantazijai ribų nėra.

Gaminimo eiga

Pirmiausiai pasiruošiu masę kotletams.

Mėgstamos rūšies faršą, kiaušinius, džiūvėsėlius ar manų kruopas, druską, smulkiai kapotą česnaką, prieskonių mišinį mėsai ir žiupsnelį kmynų (geriau maltų) kruopščiai permaišau gilesniame inde. Masė turi būti ne skysta, jei matau, kad trūksta kietumo – įdedu dar džiūvėsėlių ar manų.

Faršą padalinu į 12 lygių dalių, formuoju rutuliukus. Kiekvieną rutuliuką dedu ant vandeniu pašlakstyto darbastalio, pirmiausiai spaudžiu vandeny pamirkytu puodelio dugnu iki norimo storio paplotėlio, tuomet viršum išpjaunu taisyklingą apvalią formą.

Nuimu nereikalingus kraštus, pakeliu puodelį ir storesniu peiliu perkeliu kotletą ant skardos. Prieš formuojant sekantį kotletą, iš naujo sudrėkinu dugną ir stalą, tuomet faršas nelips prie paviršių. Kotletai turi būti bent 1cm storio, man skaniausi – apie 1,5cm aukščio.

Paruoštus kotletus lengvai patepu truputį išplaktu kiaušinio baltymu
ir apibarstau sezamo sėklomis.

Kepu 180C kaitroje apie 40min.

Tiekiu su duona, daržovėmis ar bulvių/kruopų koše, arba suvožiu bandelėje su salotų lapais, šviežiomis daržovėmis ir majoneziniu padažu.

Kūmutės virtuvė

Įvertink šį receptą

Atsiliepimai

Panašūs receptai