Ingredientai

Šviežia antienos filė su oda 400 g
Malta kalendra 1 šaukštelis
Česnako granulės 1.5 a. š.
Imbiero milteliai 0.8 a. š.
Rūkytos paprikos milteliai 1 šaukštelis
Ryžių actas 1 šaukštas
Medus 1 šaukštas
Terijakio padažas marinavimui 1.5 a. š.
Barbekiu padažas su medumi 2 v. š.
Barbekiu padažas su medumi 2 v. š.
Kepintos sezamų sėklos 1 šaukštelis
Kalendros šakelė 1 vnt.
Malti juodieji pipirai žiupsnelis
Druska žiupsnelis
Ilgavaisis agurkas 1 vnt.
Česnakas 1 skiltelė
Sojų padažas 1 šaukštas
Ryžių actas 1 šaukštelis
Kepintos sezamų sėklos 1 šaukštelis
Kalendra žiupsnelis
Porcijos: 3
Nesvarbu, koks oras. Kepkite grilyje, kepkite orkaitėje, kepkite ant keptuvės.

Gaminimo eiga

1. Kalendrą smulkiai sukapokite. Šviežiai antienos filė su oda nuimkite odelę, supjaustykite vienodomis stambesnėmis dalimis, sumaukite ant iešmelio, pabarstykite druska, pipirais ir gerai įtrinkite. Pabarstykite smulkinta kalendra ir leiskite marinuotis 15–20 min.

2. Sausoje ir karštoje keptuvėje sumaišykite česnako granules, maltą kalendrą, paprikos ir imbiero miltelius. Nuolat maišydami kepinkite prieskonius 1–2 min., kol prieskoniai paskleis malonų aromatą.

3. Į karštą keptuvę su prieskoniais pilkite maždaug 1 šaukštelį sezamų aliejaus, ryžių actą, dėkite medų, pilkite terijakio padažą marinavimui, barbekiu padažą su medumi, viską išmaišykite ir užvirę virkite apie 1–2 min.

4. Naudodamiesi daržovių skustuku agurkus išpjaukite plonomis juostelėmis, česnaką smulkiai sukapokite, salotoms skirtą kalendrą suplėšykite rankomis. Pjaustytus agurkus, česnaką ir kalendrą sudėkite į dubenį, pilkite sojų padažo, ryžių acto, sezamų aliejaus, berkite sezamų sėklas ir rankomis viską gerai išmaišykite.

5. Antienos iešmelius kepkite įkaitintoje keptuvėje su sezamų aliejumi iš abiejų pusių po 2–3 min., priklausomai, kokio kepimo antienos norite. Apkeptą antieną glazūruokite pagamintu padažu, pabarstykite sezamų sėklomis ir apkepkite kiekvieną pusę maždaug po 3 sekundes.

6. Agurkų salotas sudėkite į dubenį, ant salotų dėkite keptus antienos iešmelius ir patiekite.

www.DELFI.lt

Įvertink šį receptą

Atsiliepimai