Ne be reikalo Prancūzijoje kišai (pranc., quiche) pelnė tokį populiarumą. Tai pyragas, kuris gali būti valgomas tiek šiltas, tiek šaltas, jo gamybos neriboja jokios griežtos receptūros. Svarbu pasigaminti/turėti geros tešlos, o visa kita – kas šauna į galvą.

Gaminimo eiga

Kišai gali būti su daržovėmis, žuvimi, mėsa, sūriu ir pan. Pagal naudojamus ingredientus jie Prancūzijoje patiekiami net skirtingu dienos metu: vieni gali būti pusryčių, kiti pietų, treti net sočiai vakarienei tinkantys kišai.

Pavyzdžiui, žymiojo Lotaringijos kišo ingredientai (kiaušiniai, šoninė ir sūris) puikiai tinka pusryčiams.

Savo ruožtu norėčiau pasiūlyti kišą, puikiai tinkantį antrai dienos pusei. Tai kišo su vištiena receptas, kuris bus puikus būdas sočiai ir skaniai pamaitinti nemažą kompaniją draugų.

Į platų indą supilkite miltus ir gabaliukais smulkintą sviestą. Gerai išmaišykite, kol miltai taps biriais gumulėliais. Sudėkite džiovintus čiobrelių lapelius, kiaušinius, druską ir cukrų ir gerai išminkykite tešlą. Tešla bus tarpoka. Įdėkite ją į šaldytuvą, kol ruošite kitus ingredientus.

Vištieną supjaustykite trumpomis plonomis juostelėmis. Saulėje džiovintus pomidorus nusausinkite nuo aliejaus ir supjaustykite kiekvieną į 4 dalis. Stambiąja tarkos dalimi sutarkuokite visą fermentinį sūrį, o smulkiąją - parmezaną. Svieste apkepkite smulkiai supjaustytą svogūną (kol suminkštės). Šviežią pomidorą supjaustykite griežinėliais.

Didesniame puode sumaišykite paruoštą vištieną, saulėje džiovintus pomidorus, apkepintą svogūną, kiaušinius, grietinę, maltą karį, maltą kuminą, druską, juoduosius pipirus, ½ tarkuoto fermentinio sūrio, ½ tarkuoto parmezano sūrio.

Iš šaldytuvo išimkite tešlą ir iškočiokite apie 35 cm skersmens blyną (neišsigąskite, jei kočiojamos tešlos kraštai pradės skilinėti). Paruoštą tešlos blyną įdėkite į formą ir šonuose sulipdykite suskilinėjusius kraštus.

Į suformuotą tešlą supilkite paruoštą vištienos masę (prieš pilant dar kartą gerai ją sumaišykite). Ant viršaus užpilkite likusią ½ dalį fermentinio sūrio su likusia ½ dalimi parmezano, o ant viršaus išdėliokite šviežio pomidoro griežinėlius.

Paruoštą kišą pašaukite į įkaitintą orkaitę. Kepti reikia apie 40 min, 220 C temperatūroje. Kišui iškepus, išimkite iš orkaitės ir palikite pernakt, kad pilnai atvėstų ir sustingtų (laikyti galite ir ne šaldytuve). Valgyti galima tiek šaltą, tiek pašildytą.

hdlife.lt

Įvertink šį receptą

Atsiliepimai

Panašūs receptai

Madlenos su mandarinais
Lengvai paruošiamas
1 val.

Madlenos su mandarinais

Artišokų tarta
Reikia pasistengti
1 val.

Artišokų tarta

Blynai su lašiša ir ikrais
Lengvai paruošiamas
20 min.

Blynai su lašiša ir ikrais

Cukinijų blynai su varške
Lengvai paruošiamas
30 min.

Cukinijų blynai su varške