Dėkojame DELFI skaitytojui Lukui už receptą!

Gaminimo eiga

Receptas tiems, kas mėgsta aštrų maistą, kvapą ir skonį. Tiems, kurie ne tik turi geriausią draugą, bet ir kiekvieną dieną yra kažkam geriausi draugai. Tiems, kurie dalinasi, o ne tik ima. Tiems, kurie moka džiaugtis kaip maži vaikai ir niekada/retai pasiduoda blogai nuotaikai. Tiems, kurie yra nutrūktgalviški ir pašėlę, iš gyvenimo ima viską, ką jis siūlo ir dar daugiau, mėgsta ekstremalius, naujus dalykus, kuriuos būtinai tą pačią minutę išbando. Tiems, kurie nesėdi vietoje, amžiniesiems keliautojams, turintiems svajonę pamatyti, ištyrinėti ir pažinti visą pasaulį, atrasti savo vietą pasaulyje, savo ugnikalnį. Ir ne tokiems drąsiems, bet niekada nenustojantiems saldžiai mėgautis kiekviena gyvenimo akimirka, kiekvienu kąsniu. Receptas – gyvenimo gurmanams.

Raudonąsias paprikas, čili pipirus, imbierą ir česnaką labai smulkiai supjaustyti. Sudėti viską į puodą, supilti pomidorus iš skardinės, supilti cukrų ir actą. Maišyti, kol užvirs. Gali atsirasti putų, jas su šaukštu nugriebti. Primažinti ugnį ir toliau kaitinti 40-50 minučių kartkartėm pamaišant.

Džemas turi būti lipnus, vientisas, tiek spalva, tiek konsistencija panašus į tirštą burbuliuojančią lavą, besiveržiančią iš kaitraus ugnikalnio:)

Šiek tiek palaukti, kol atvės, sudėti į pakaitintus stiklainiukus ir užkonservuoti. Laikyti sausoje tamsioje vietoje tol, kol užsigeisit ko nors tikrai pritrenkiančio ir alsuojančio karščiu:)

Labai tinka prie mėsos patiekalų kaip padažas, taip pat prie makaronų, ar tiesiog užsitepti ant juodos kvapnios duonos. Skanaus, nenusideginkit liežuvio!:)

P.S. Puiki šildanti dovana draugams Kalėdų proga, juk galite šiek tiek pameluoti, kad per atostogas buvote prie Vezuvijaus ugnikalnio ir atvežėte stiklainėlį lavos dovanų:)

Įvertink šį receptą

Atsiliepimai

Panašūs receptai