Gūdų sausio vakarą norisi pamaloninti save ir artimuosius gardžiu saldėsiu. Tam puikiausiai tiks turkiškas kadajyfas - malonumų malonumas, patiekiamas su maskarponės sūriu ir bananų griežinėliais.

Gaminimo eiga

Siūlinę Filo tešlą susmulkinkite kombaine ar kokiu kitu būdu, kad ilgieji siūlai virstų maždaug vermišelių ilgio siūleliais. Pusę šių siūlelių sudėkite į sviestu išteptą skardą, tolygiai paskirstykite ir rankomis tvirtai prispauskite prie dugno. Prispaustus siūlelius apšlakstykite puse piene lydyto sviesto mišinio. Geriausia tą daryti, žinoma, su teptuku, bet galima ir šaukštu paskirstyti mišinį ant tešlos.

Ant apšlakstytos tešlos dėkite visas trintas pistacijas (riešutai turi būti nekepinti ir nesūdyti arba išmirkyti vandeny ir vėliau išdžiovinti).

Ant pistacijų sudedami likę tešlos siūleliai ir viskas vėl labai gerai prispaudžiama prie dugno. Viršus apšlakstomas likusiu pieno ir sviesto mišiniu. Į tešlą, paliekant tarpus, įspaudžiami graikinių riešutų branduoliai.

Kadajyfas pašaunamas į orkaitę (190 laipsnių C) ir kepamas apie 20-30 minučių, kol jo viršus pagelsta. Kol kadajyfas kepa, paruoškite cukraus sirupą. Vandenį su cukrumi užvirinkite puode. Įdėkite citrinos sulčių ir palikite virti 7-10 minučių ant silpnos ugnies. Karštą sirupą užliekite ant ką tik iškepusiu kadajyfo ir pridengę kepinį kita skarda ar folija, palikite įgerti sirupą ir vėsti.

Kadajyfas - ne baklava, jo nereikia laikyti per naktį, galima valgyti dar šiltą, nes labai greitai įsigeria sirupas. Supjaustykite kadajyfą į 12 dalių. Kiekvieną dalį dėkite į lėkšte, ant viršaus uždėkite po šaukštą maskarponės ir kelis banano griežinėlius. Skanaus!

feastofguiltypleasures.blogspot.com

Įvertink šį receptą

Atsiliepimai

Panašūs receptai