Ingredientai

vidutinio dydžio duonai, kepant 22cm duonos (kekso) formoje
Kvietiniai miltai (nebūtinai aukščiausios rūšies, gali būti ir spelta) 2 stiklinės
Šiltas vanduo 1 stiklinė
Druska 0.5 a. š.
Sėklos (saulėgrąžų, moliūgų, judros, sezamų) sauja
Porcijos: 5
Metų topai būna ne tik filmų ar knygų kategorijose, jų pasitaiko ir kulinarijoje. Taip nutiko su maisto tinklaraščio „Kūmutės virtuvė“ kūrėjos Renatos Šniolienės firmine balta kvietine duona. „Dabar jau be jos neapsieina jokia vakaronė ar pusryčiai didesniame būryje, o ir man pasidarė įprasta ją kepti, belaukiant svečių ar važiuojant pasisvečiuoti“, – sako recepto autorė.

Gaminimo eiga

„O kadangi kaskart duona apipilama komplimentais, manau, kad tiesiog privalu pasidalinti atidirbta receptūra. Ši duona net nėra minkoma, tik maišoma dubeny, tešla sukrečiama tiesiai iš dubens į kepimo formą, tad labai tinka tiems, kurie nemėgsta terlionių.

Kaip visad, pabrėžiu, kad jei laikysitės tikslios receptūros ir gamybos, šimtaprocentinį rezultatą garantuoju, bet jei įkišite trigrašį, rezultatas gali nuvilti. Ir tai yra vienintelis receptas, kuriame net pati sau neleidžiu improvizuoti.

Svarbiausi momentai yra šie – miltai ir vanduo matuojami tuo pačiu puodeliu ar stikline, duona dedama kepti į šaltą orkaitę ir dėl aukštos kepimo temperatūros nenaudojamos linų ir kanapių sėklos.

Tešlos subrendimui skaičiuoju minimum 2 h, kepimui – dar 50 minučių. Brandinti galima ir ilgiau, nuo to duonos kokybė tik gerėja, nes mielės pagamina daugiau burbuliukų ir iškepusi duona būna labiau porėta.

O pats pačiausias kaifas šioje duonoje man yra tas, kad kiekvieną kartą, formuodama plutą, ji skirtingai praplyšta ir nusišypso“, – dalijasi Renata.

1. Į gilų indą suberiu miltus, mieles, druską ir sėklas, sumaišau ir pilu šiltą vandenį, būtinai šiltą (apie 40C), jis padės aktyvuoti mieles. Maišau iki vienalytės masės. Pradžioje ji bus beveik minkomos tekstūros, bet vėliau, pradėjus veikti mielėms, skystės, taip ir turi būti.

2. Taip paruoštą tešlą galima palikti 2 ar daugiau valandų nė neliečiant, bet man patinka karts nuo karto pažiūrėti kaip tešla kyla ir su silikonine mentele truputį pamaišyti.

3. Prieš pilant tešlą į kepimo formą, maišyti irgi nėra būtina. Formą su tešla dedu į orkaitės vidurį, jungiu 230-250 C temperatūrą ir kepimo režimą iš viršaus ir apačios. Kepu 50 minučių, bet jei gaminu ilgesnėje formoje iš dvigubos normos, kepu 1 h. Orkaitės neatidarinėju, iškepusios irgi neskubu traukti, nebent ruošiamės ją iškarto valgyti.

4. Man ji skaniausia tą pačią dieną, bet jei laikysite popieriniame maišelyje ar duoninėje, duona džiugins dar 2-3 dienas.

5. Ši duona labai tinka su sriuba ar patepta lydytu sviestu ir pagardinta sūriu bei šermukšnių pagardu.

Man labai patiko vieno valgytojo apibūdinimas: „Tai tikrai ne batonas, tai tikra duona.“
Kūmutės virtuvė

Įvertink šį receptą

Atsiliepimai

Panašūs receptai