Ingredientai

Didelės bulvės 4 vnt.
Tirpintas sviestas 60 ml
Česnakas 4 skiltelės
Itališkų prieskonių mišinys 1 šaukštas
Saldžiosios paprikos milteliai 0.5 šaukšto
Druska pagal skonį
Pipirai pagal skonį
Ilgi mediniai pagaliukai patiekimui
Porcijos: 2

Gaminimo eiga

1. Visų pirma, paruoškite bulvių marinatą – ištirpinkite sviestą, sutrinkite česnaką, susmulkinkite petražoles ir viską gerai išmaišykite su prieskoniais. Tuomet kiekvieną bulvę supjaustykite horizontaliai į tris arba keturias pailgas dalis. Pasiimkite pirmąjį bulvės gabalėlį – siauromis ir vertikaliomis linijomis supjaustykite jo paviršių. Pjaustant linijas, peilis turi įpjauti bulvę tik iki jos vidurio, todėl nenorint pilnai perpjauti gabalėlio, galite į bulvės šoną įremti medinį pagaliuką, kuris tinkamu metu sustabdys peilį.

2. Kuomet vieną bulvės pusę supjaustysite siauromis vertikaliomis linijomis, apverskite ją ir kitą pusę supjaustykite lygiai taip pat, tik šį kartą linijas darykite ne vertikalias, o įstrižas. Užbaigus antrąją pusę pamatysite, jog bulvės forma jau primena akordeoną – tada belieka išilgai ją perverti mediniu pagaliuku. Pervėrus kruopščiai praskleiskite visus įpjautus tarpelius, jog šie atsiskirtų. Tą patį pakartokite su likusiomis bulvėmis.

3. Visus suvertus iešmelius suguldykite į skardą su kepimo popieriumi. Kiekvieną vėrinuką ištepkite paruoštu marinatu. Tuomet kepimo skardą dėkite į 200 °C laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepkite 40 min.

4. Traškiesiems bulvių akordeonams kaip užkandžiui nieko netrūksta, tačiau padažų mėgėjas visada gali drąsiai eksperimentuoti. Šalia tokių bulvių įprasto pomidorų padažo gali ir nesinorėti, todėl naujovių čia įneš šis derinys – 3 šaukštai pomidorų padažo, 3 šaukštai srirachos padažo bei pusė šaukštelio kario miltelių. Arba sveikesniam variantui išbandykite greitą ir paprastą graikiško jogurto su trintu česnaku, citrinos sultimis bei tiesiog druska ir pipirais padažą.

Skanaus!

Įvertink šį receptą

Atsiliepimai