aA
„Mane įkvepia noras ir galimybės padėti kitiems žmonėms, kai jiems to reikia. Visada stengiuosi padėti tiek, kiek galiu“,- taip apie savo sėkmę, atsidurti tinkamoje vietoje tinkamu laiku pasakojo Marijampolės Rygiškių gimnazijos moksleivė Gabrielė Lesetaitė. Ji įkvėpimo semiasi iš aplinkinių, kuriems yra visada pasiruošusi padėti, jei tik jie kreipiasi pagalbos. Ši jautri mergina tiki, jog gerų žmonių pasaulyje yra daugiau, todėl norint atsirinkti juos, reikia kalbėtis ir bendrauti tarpusavyje.
Gabrielė Lesetaitė
© Organizatorių nuotr.

Ji yra labai veikli ir domisi įvairiomis sritimis, kaip pati sako: „pradedant sportu ir baigiant literatūra“. Gabrielė yra Jaunųjų konservatorių lygos ir Marijampolės jaunimo organizacijų tarybos „Apskritas stalas“ narė ir mielai dalyvauja bei savanoriauja įvairiose socialinėse akcijose ir visuomeniniuose renginiuose. Juose ji bendrauja su įvairiais žmonėmis ir pasakoja apie tai, kas yra pilietiškumas ir kodėl yra svarbu jį puoselėti. Taip pat skatina žmones savo darbais kurti valstybės gerovę ir ateitį. G. Lesetaitė kartu su kitais, minėtų organizacijų nariais, surengė akciją „Baltijos keliu“, kurios metu, kvietė žmones pajusti solidarumą ir įamžinti savo rankos antspaudą ant specialaus plakato, skirto šio svarbaus Lietuvai įvykio paminėjimui. Gabrielė didžiuojasi ir džiaugiasi galėdama būti veiklaus Marijampolės jaunimo dalimi ir tikisi, kad jos pasidalinta sėkmės istorija įkvėps ir kitus jaunus žmones.

Vasaros stovykla padėjo ne tik susirasti naujų draugų, bet ir įveikti baimes

„Esu veikli, nes mano tėvai irgi yra labai veiklūs žmonės, neįpratę sėdėti vienoje vietoje. Todėl kai gimimo dienos proga mama kaip dovaną pasiūlė važiuoti į užsienio kalbos vasaros stovyklą Druskininkuose, labai apsidžiaugiau. Mano tėvai žino, kad man patinka anglų kalba ir neblogai sekasi mokykloje. Taigi nuvažiavus į šią vasaros stovyklą pernai, nusprendžiau važiuoti ir šiais metais. O kitais metais planuoju važiuoti pagal mainų programą ir į kitą šalį“,- savo planais dalijosi ši veikli moksleivė.

Gabrielė Lesetaitė
Gabrielė Lesetaitė
© Organizatorių nuotr.

Į užsienio kalbų stovyklą Druskininkuose Gabrielė vyko jau žinodama, kad ten sutiks savo gerus draugus iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir Lenkijos, su kuriais susipažino praeitais metais. Labiausiai jai patiko pamokos, kurios labai skyrėsi nuo tų, kurios vyksta mokykloje. Jų metu, stovyklos dalyviai ne tik angliškai bendravo tarpusavyje, bet ir vaidino, žaidė įvairius žaidimus, sprendė šaradas bei puikiai leido laiką. Labiausiai mūsų heroję sužavėjo įdomus pamokų turinys, mokytojai, kurie pasiūlė įvairias veiklas bei padėjo pasiruošti anglų kalbos žinių patikrinimo egzaminui. Šiais metais stovykloje buvo įgyvendinta naujovė, kad atvykusieji stovyklautojai turėjo progą pasitikrinti savo anglų kalbos žinių lygį atvykę ir išvykdami iš jos.

„Atvažiavus į stovyklą mano anglų kalbos lygis buvo B1, išvažiuojant - C1. Man tokį rezultatą pasiekti padėjo mokytojai ir draugai iš kitų šalių, su kuriais labai daug bendravau angliškai. Stovykloje labai pravertė mano komunikabilumas, nes aš nebijau prieiti ir bendrauti su kitais žmonėmis, su kuriais tikrai randu bendrą kalbą. Seniau tai daryti labai bijodavau, bet po šios vasaros stovyklos įgavau pasitikėjimo viešai kalbėti. Esu smalsus žmogus, man viskas įdomu ir tikrai turiu daug noro sužinoti kažką naujo. Taip pat patinka klausytis kitų žmonių, kas jiems patinka ir kas juos įkvepia. Mielai dalinuosi ir savo nuomone, kurios nebebijau išreikšti“,- savo patirtimi vasaros stovykloje dalinosi Gabrielė.

Gabrielė Lesetaitė
Gabrielė Lesetaitė
© Organizatorių nuotr.

„Šiais metais sutikau daugybę nuostabių žmonių ir susiradau daug draugų tiek organizacijose, kurių nare esu, tiek vasaros stovykloje. Labiausiai atmintyje įstrigo atsisveikinimo momentas išvykstant iš stovyklos Druskininkuose, nes apsikabinę verkėme, kad tenka išsiskirti. Per tas dvi savaites, praleistas kartu, nauji draugai tapo mano antrąja šeima. Taip pat pasiilgsiu stovyklos vadovų ir mokytojų, kurie su mumis bendravo labai draugiškai, kaip su sau lygiais. Labai patiko tai, kad nereikėjo jaudintis ir bijoti jiems kažko pasakyti, taip pat nebuvo jokių patyčių, visai kitaip negu mokykloje“,- prisiminė savo įspūdžius G. Lesetaitė.

„Rekomenduočiau šią stovyklą ir savo draugams. Nes kitose stovyklose būna taip, kad darai ką nori ir atlieki užduotis. O šioje stovykloje turėjome galimybę išmokti naujų dalykų, kurie tikrai pravers gyvenime. Kai kurie mokytojai buvo atvykę iš užsienio, todėl turėjome puikią progą pažinti jų šalies kultūrą ir tradicijas. Toks nuoširdus bendravimas daugiau priminė ne pamokas mokykloje, o pasisėdėjimus su gerais draugais. Tai labai motyvavo stengtis ir išmokti kažko naujo. Esi priverstas gerąja prasme, bendrauti angliškai ir per įvairių užduočių atlikimą bei žaidimus lavinti kalbinius įgūdžius“,- pridūrė ji.

Mokymasis yra galimybė panaudoti savo žinias ateityje

Gabrielės nuomone, mokymasis yra galimybė pagilinti savo žinias ir sėkmingai jas panaudoti ateityje. Ji teigia, kad mokytis yra labai svarbu, nes su tuo tiesiogiai susijusi ateities gerovė ir sėkmė. Šiuo metu G. Lesetaitė gyvena kelionės į Europos parlamentą, esantį Strasbūre, planais ir tiki, kad anglų kalbos žinios jai labai pravers. Ji džiaugiasi, kad gali bendrauti su draugais iš užsienio, drąsiau keliauti, žiūrėti filmus originalo kalba ir juos suprasti.

„Kalbų mokėjimas yra visų mokslų pagrindas. Visiems savo amžiaus moksleiviams patarčiau išbandyti savo jėgas, mokantis anglų kalbos. Nebijoti to, nes baimė tai yra dalykas, kuris dažnai mus varžo. Svarbiausia nebijoti siekti savo svajonių ir jei vieną kartą nepavyks, nenuleisti rankų ir ieškoti kitų būdų, kaip tai pasiekti. Gyvenime svarbu pasirinkti ne tikslą, o kelią į jį, niekada nepasiduoti ir nebijoti rizikuoti“,- taip savo sėkmės receptu dalijosi šios istorijos herojė Gabrielė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prieštaringa apklausa: įvardija didžiausią šalies priešą, nori jį bausti ir draugauti (386)

Kurią valstybę lietuviai įvardija kaip draugiškiausią, o kurią - kaip priešiškiausią? Koks...

„Vaučerių“ sistema: teks gerai paieškoti, kur bus galima jais atsiskaityti (127)

Žemės ūkio ministerijos paruoštame elektroninių kuponų įstatymo projekte numatyta, kad...

„Revolut” vadovo atviras laiškas: istorija apie mus kuriama klaidingais teiginiais ir nesusijusiais faktais (11)

„ Revolut ” duomenų serverius turi tik Europos Sąjungoje ir Jungtinėje Karalystėje , tik...

Nelaimė Šiauliuose: nuo gripo komplikacijų mirė moteris

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, nuo gripo Šiauliuose mirė moteris. Tai pirmoji...

Buvęs žalgirietis Packas iki šiol jaučia apmaudą dėl Arvydo Sabonio sprendimo specialiai Krepšinis.lt iš Londono (3)

Robertas Packas savo gyvenime pakeitė daugybę komandų. Treneriu per pastaruosius 10 metų...

Kokia dar krizė? Davoso milijardierių turtai auga be sustojimo (107)

Pasaulinis elitas, atvykstantis į Davosą, yra turtingesnis nei bet kada.

Susipliekė dėl 21 proc. PVM: ar ne laikas jį mažinti (150)

Šiemet sukako dešimt metų, kai Lietuvoje taikomas Andriaus Kubiliaus vyriausybės „laikinai“...

Laurinavičius: „Revolut“ nuo pradžios iki galo susijęs su Kremliumi (41)

Prieš mėnesį pirmoji Europoje Lietuva suteikė specializuoto banko licenciją bendrovei „ Revolut...

Laukti eilėje pasiūlė 4 metus – specialistė patarė, kaip tokiu atveju elgtis: tūkstančiai galėjo apie tai nežinoti (18)

10-mečio berniuko mama socialiniame ieškojo pagalbos: norėjo sūnui įgyti dantų plokšteles ir...

Barselonos gatves užblokavo dėl pavėžėjų įpykę taksistai: jei reikės, stovėsim čia ir metus specialiai DELFI iš Ispanijos (35)

Kone savaitę Ispaniją kamuoja taksi vairuotojų streikas . Įniršio kupinas judėjimas, nukreiptas...