aA
Jau ketvirtus metus iš eilės parodoje „Karjera ir išsilavinimas” besilankanti Grigiškių „Šviesos” gimnazijos anglų kalbos mokytoja-metodininkė Gražina Ozarovskytė-Vaitkunskė čia randa ne tik daugybę galimybių savo mokiniams pravesti netradicinę anglų kalbos pamoką, bet ir puikių edukacinių seminarų skirtų mokytojams, kuriuos veda karjeros, ugdomojo vadovavimo, emocinio intelekto specialistai ir lektoriai.
Gražina Ozarovskytė-Vaitkunskė
© Organizatorių nuotr.

Šioje parodoje ji taip pat sužino naujausias švietimo užsienyje naujienas bei edukacijos tendencijas, dalyvauja kontaktų mugėje, kur susipažįsta, pabendrauja ir dalinasi patirtimi su kitų mokyklų mokytojais. Žinoma smagu gauti kvalifikacijos kėlimo pažymėjimą, o informacine medžiaga dalintis su savo mokyklos karjeros specialistais ar kolegomis.

Gimnazijoje G. Ozarovskytė-Vaitkunskė anglų kalbos moko jau 15 metų. Taip pat ji labai aktyviai dalyvauja ir tarptautiniuose projektuose, kuriuose tobulina savo profesines kompetencijas bei semiasi idėjų, kaip dar labiau motyvuoti savo mokinius mokytis anglų kalbos. Gražina jaučia didžiulį pasitenkinimą savo darbo rezultatais, kai jos mokiniai, laikantys anglų kalbos valstybinį egzaminą surenka 90-100 balų. Ji džiaugiasi kartu su mokiniais ir didžiuojasi, kai jiems puikiai sekasi.

„Edukacija – tai ne tik informacijos ar žinių perteikimas, bet ir veikla, kuri mokiniui atveria galimybes dalyvauti įvairiuose socialiniuose projektuose, kultūriniuose ir politiniuose procesuose. Šiais laikais, išsilavinęs žmogus turi būti inovatyvus, nuolat tobulėjantis, trokštantis įgyti naujų žinių, pilietiškas, kritiškai mąstantis ir siekiantis savo tikslų”,- savo mintimis dalijosi pašnekovė.

G. Ozarovskytė-Vaitkunskė mato apčiuopiamų rezultatų švietimo srityje lyginant ją su kitomis Europos šalimis. Mokiniai tikrai turi pakankamai daug galimybių įgyti įvairių žinių ir tobulėti. Kaip teigia Gražina, „šiuolaikiniai mokiniai yra labai bendraujantys ir draugiškai priimantys mokytoją. Jie jaučia, jog gali pasitikėti ir pasikalbėti ne tik apie kasdieninius rūpesčius, bet ir būsimą karjerą ar ateitį.”

Būtent parodoje „Karjera ir išsilavinimas 2018”, kurią organizuoja KALBA, mokiniai turi galimybę ne tik lavinti savo anglų kalbos įgūdžius, bet ir pasiklausyti lektorių, atvykusių iš užsienio universitetų, studijų programų pristatymų, motyvuojančių pranešimų bei sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse. O tie, kurie jau nusprendę studijuoti užsienyje, gali nemokamai konsultuotis su KALBA studijų užsienyje koordinatoriais ir Tarp. egzaminų centro konsultantais.

Gražina Ozarovskytė-Vaitkunskė
Gražina Ozarovskytė-Vaitkunskė
© Organizatorių nuotr.

„Mokiniams tikrai rūpi jų ateitis ir karjera. Jau 10 klasėje jie pradeda susimąstyti, domėtis pasaulinėmis tendencijomis, kokios profesijos yra šiuo metu populiarios. Taip pat jie pradeda ieškoti savo pašaukimo ir to, kas tinka pagal jų pomėgius. Su vyresniais mokiniais pasikalbam apie studijas užsienyje, daugelis jas rinktųsi ne dėl prestižo, bet dėl galimybės būti arčiau savo emigravusių artimųjų. Nepritarčiau nuomonei, kad Lietuvos aukštasis mokslas yra nelabai kokybiškas. Dauguma aukštųjų mokyklų siūlo ir Erasmus praktikas įvairiose užsienio šalyse. Tačiau užsienio universiteto diplomas vilioja savo ateities perspektyvomis realizuoti save didesnėje darbo rinkoje, gauti geresnį darbo užmokestį, bei įgyti praktikos”,- teigia G. Ozarovskytė-Vaitkunskė.

Šiuolaikinis jaunimas yra drąsus, nebijantis iššūkių, todėl nebijo ir rizikuoti bei išbandyti savo jėgas užsienyje.

„Kalbant apie ateitį ir karjerą, reikėtų atsigręžti į savo vaikystę ir prisiminti kuo norėjai būti užaugęs. Gal ši vizija galėtų tapti profesija ir reiktų pabandyti kas sekasi bei išsiaiškinti kokių savybių reikia šiam darbui. Mano patarimas būtų, išbandyti studijas užsienyje, tada galėsite ne tik pakeliauti, pamatyti pasaulio, bet ir savanoriauti, įgyti naujų pomėgių, susipažinti su naujais žmonėmis ir kultūromis. Ši patirtis tikrai padėtų atrasti save. Reikia turėti omenyje, kad profesija negali būti vienalytė, žmogus turi būti įvairiapusis ir galbūt turėti ne vieną profesiją, kad galėtų išgyventi XXI amžiuje”,- taip pozityviai nuteikia anglų kalbos mokytoja Gražina ir kviečia visus apsilankyti parodoje „Karjera ir išsilavinimas”.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Moterų siaubas Klaipėdoje: mieste siautėja ginkluotas užpuolikas (33)

Po moters, šeštadienį vežimėlyje stūmusios vaiką, kraupios akistatos su užpuoliku Klaipėdos...

Pasipiktino prabangiais modeliais su „vardiniais“ elektromobilių numeriais, bet „Regitra“ atrado kitą bėdą (130)

Prabangūs BMW, „ Audi “, „Porsche“ su elektromobiliams skirtais valstybinio numerio...

Jauna šeima: kaip pasiruošti susitikimui su popiežiumi (223)

Į susitikimus su rugsėjo 22–23 dienomis Lietuvoje viešėsiančiu popiežiumi Pranciškumi...

Naujausias Kepenio užmojis – tam nepritaria net medikai (38)

Alternatyvia Lietuvoje laikoma ajurvedos medicina randa kelią į Lietuvos Seimą. Parlamentaras...

Tragišką kūdikio pagrobimo istoriją lig šiol gaubia daug paslapčių (6)

Nors įtariamasis buvo identifikuotas, teisiamas ir pripažintas kaltu, vėliau jam įvykdyta mirties...

Lyderių dvikova: sirgalių „atominis grybas“, Latvijos teisėjai ir grįžusi intriga (9)

Penktadienį centrinėse A lygos rungtynėse tarp Marijampolės „Sūduvos“ ir Vilniaus...

Nuslėptas dokumentas parodė tikrąjį rusų sukčiavimo mastą: JAV trūko kantrybė (90)

Jungtinių Tautų ekspertų grupės parengtoje ataskaitoje konstatuojama, kad Šiaurės Korėja...

Dėl telefono pateko į pinkles: paprašius grąžinti pinigus, pardavėjas pasiūlė kelionę į mišką (104)

Naują „ iPhone 7“ įsigijęs kaunietis pateko į nepavydėtiną padėtį – išvykus į...

Kraupi avarija kelyje Panevėžys–Šiauliai: galimai kaltas alkoholis (8)

Penktadienio vakaras pažymėtas kraupia avarija kelyje Panevėžys – Šiauliai, netoli „Orlen“...

Sovietų Sąjungos grimasos: išsigando Jono Pauliaus II – kliuvo dvasininkams (5)

Socialistinio bloko gyventojai gana džiugiai pasitiko žinią apie lenko Karolio Wojtylos tapimą...