aA
„Geriausia motyvacija - tai ateities ambicijos. Jei nori gerai gyventi, būti savo srities profesionalu, reikia mokytis ir tobulėti. Svarbiausia daryti kas patinka ne per prievartą, o tvirtai jaustis dėl savo įgytų žinių studijų metu ir jas pabaigus bei jausti malonumą, ne tik pareigą, dirbant”, - teigia dvidešimtmetis Edvardas Valickas, pasirinkęs profesionalias kulinarijos studijas Derbio universitete, Anglijoje. Šios istorijos herojus sutiko pasidalinti savo patirtimi ir sėkmės istoriją, kaip jam sekasi studijuoti užsienyje.
Edvardas Valickas
© Organizatorių nuotr.

Nuo ledo ritulio iki kulinarijos studijų

Visą savo gyvenimą praleidęs Vilniuje, Edvardas dar besimokydamas Vilniaus Žvėryno gimnazijoje, 10 metų profesionaliai žaidė ledo ritulį ir aktyviai sportavo. Jam teko padirbėti ir sporto treneriu, ir taip papildomai užsidirbti pirmuosius pinigus. Susidomėjimas darbu virtuvėje ir kulinarija atsirado po to, kai jis dar būdamas 15 metų paaugliu, pradėjo dirbti Vilniaus oro uosto kavinės pagalbiniu darbuotoju. Vėliau, kiekvieną vasarą leisdavo dirbdamas virtuvėje ir įgijo nemažai praktikos, todėl baigus mokyklą nusprendė tapti kulinaru. Apsispręsti buvo nesunku, nes jau turėjo planų studijuoti užsienyje, tad kreipėsi į KALBA studijų koordinatorius, kurie padėjo pateikti dokumentus į Derbio universitetą Anglijoje ir gauti stipendiją. Šiuo metu Edvardas Valickas mokosi antrame kurse ir mėgaujasi savo svajonių studijomis.

„Tuo metu, kai nusprendžiau studijuoti užsienyje, dar nežinojau nuo ko pradėti. Apie KALBĄ sužinojau atsitiktinai per draugus. Tada tiesiog paskambinau jiems ir susitariau dėl konsultacijos su vadybininku. Net nesitikėjau, jog gausiu tokią profesionalią pagalbą, veiksmų planą net su keletu variantų, kur galėčiau užsienyje studijuoti kulinariją. Gavau visą reikalingą pagalbą, pradedant motyvacinio laiško sukūrimu, baigiant apgyvendinimo bendrabutyje sutartimi, todėl jaučiausi užtikrintai ir ramiai dėl savo būsimų studijų ir pokyčių netolimoje ateityje. Iki šiol bendrauju su KALBA atstovais ir dalyvauju, jų organizuojamuose renginiuose bei karjeros parodose”, - savo patirtimi dalijosi E. Valickas.

Labiausiai stebina koliokviumų nebuvimas

Lygindamas gyvenimą ir bendravimo stilių Lietuvoje ir Anglijoje, Edvardas, pastebi, kad esminis skirtumas yra tai, kad visi nusiteikę padėti ir yra supratingi, jog atvykai iš kitos šalies ir gal nevisada kalbos barjeras leidžia laisvai išreikšti savo mintis. Tad užtenka labai norėti ir degti tuo ką darai, o dėstytojai padarys viską, kad rastų būdą, kaip viską suprantamai išaiškinti, todėl nei karto neteko suabejoti jų profesionalumu ir aukšta kvalifikacija. Labiausiai būsimą virtuvės šefą džugina universiteto mokymosi aplinka, kurioje yra įkurtos kulinarijos klasės su naujausia įranga ir technologijomis, leidžiančiomis išmokti įmantresnių maisto gamybos būdų ir virtuvės paslapčių.

Edvardas Valickas
Edvardas Valickas
© Organizatorių nuotr.

Kaip teigia mūsų herojus Edvardas, jį labiausiai nustebino, kad semestro eigoje nėra jokių atsiskaitymų (koliokviumų), o reikia tik išsilaikyti egzaminus, jam pasibaigus. Į paskaitas tenka eiti tik du kartus per savaitę, todėl jis gali puikiai studijas derinti su darbu. Tačiau mokytis tenka nuosekliai, nes iki galutinio egzamino, tenka ruošti darbus ir juos dalimis pristatyti iki semestro pabaigos. Taigi tenka nemažai dirbti savarankiškai ir tinkamai pasiruošti galutiniam atsiskaitymui.

Edvardo nuomone, „edukacija - tai raktas i ateiti, kur be jo niekur nepateksi. Palyginus Anglijos koledžus su Lietuvos mokyklų reikalavimais, tikrai akivaizdu, kad Lietuvoje reikalaujama turėti žymiai daugiau žinių. Tai ir privalumas, ir trūkumas, nes vėliau universitete didesnis dėmesys yra skiriamas teorinėms žinioms, o ne praktinių įgūdžių lavinimui, kas yra prioritetas studijuojant Anglijoje. Be to, studentai mokinami suprasti, o ne vien įsiminti faktus ar išmokti mintinai”.

Didžiausią įspūdį paliko kelionė į Londoną ir…alaus degustacija

Kiekvienais metais, būsimiems pirmakursiams universiteto studentų atstovybė organizuoja kelionę į Londoną, kur vienas iš lankytinų objektų yra tradicinio angliško alaus bravoras. Ten pirmakursiams teko patirti, kas yra tikra alaus degustacija, kurios įspūdžius, o gal ir pasekmes iki šiol su šypsena prisimena Edvardas. Taip pat, šios kelionės metu, būsimi kulinarai susipažino su Londono restoranų kultūra ir taip susidarė pirmą įspūdį, kas jų laukia pradėjus dirbti šioje sferoje ir siekiant profesinės karjeros.

Studijos užsienyje padėjo išeiti iš komforto zonos ir susipažinti su naujais žmonėmis

„Rinkausi studijas užsienyje, nes mano norimų kulinarijos studijų galimybės Lietuvoje yra labai ribotos. Čia jei nori tapti kulinaru, gali studijuosti tris metus profesinėje mokykloje, o po to nėra jokios garantijos, kad gausi darbą pagal specialybę. Taigi, pagalvojau, kad studijuodamas užsienyje turėsiu galimybę išeiti iš savo susikurtos komforto zonos, pakeliauti, pamatyti kaip kitur gyvena žmonės ir susirasti naujų draugų bei patobulinti anglų kalbos kalbėjimo įgūdžius. Iš pradžių svarsčiau studijuoti Olandijoje arba Danijoje, bet pasirinkau studijas Anglijoje, dėl galimybės gauti paskolą studijoms, nes kitose šalyse būtų tekę mokėti iš savo kišenės”, - pasakojo Edvardas Valickas.

Edvardo Valicko ruoštas patiekalas
Edvardo Valicko ruoštas patiekalas
© Organizatorių nuotr.

Šio būsimo virtuvės šefo gyvenimo kredo yra: „Daryk tai, kas tau patinka ir nenuleisk rankų bei nepasiduok, tada viskas pavyks”. Kaip teigia Edvardas, „svarbiausia yra nebijoti permainų, viską gerai apgalvoti, ką iš tiesų norisi veikti gyvenime. Visa kita aplinkinių pagalba, sužinoti ir pasiekti yra įmanoma, tik reikia pasitikėti savo jėgomis ir siekti savo svajonių, kad ir kokios nerealios jos šiuo metu jums atrodo”,- taip savo sėkmės receptu dalijasi šis pozityvus ir energingas lietuvaitis, galbūt ateityje planuojantis naujausias Anglijos virtuvės tendencijas parvežti ir į Lietuvą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ukrainos kariuomenės karininkas: rusai į Ukrainą važiuoja kaip į safarį – pašaudyti į „chacholus“ (33)

Atskridus į Kijevą tai, kad šalis kariauja, galima įtarti dėl sugriežtintos patikros oro uoste...

Stulbinantis atsitiktinumas: lietuviai sutrumpino darbo laiką – pelnas išaugo kartais (4)

Dvi Lietuvos įmonės „Engineer“ ir „Valandinis“, veikiančios statybų srityje, nuo rugsėjo...

Įstrigusi auklėtinių pažanga Jasikevičiaus mintis sugrąžino į vasarą (41)

„Aš jau kartosiuosi“, – pats žurnalistus perspėjo Šarūnas Jasikevičius. Kauno...

Orai: nesušalkite, atkeliauja šlapdriba (3)

Po žiemiškos šeštadienio nakties kuklios 7 °C šilumos įdienojus sulauks tik pajūrio...

Sunkiai suvokiamas atvejis: penkiametė tapo mama (63)

1939 metais Liną Mediną motina nuvežė į Peru esančio Pisko miesto ligoninę. Iš atokiame...

Apmaudus vakaras Kaune: pratęsimą išplėšęs „Žalgiris“ jame nesulaikė Pangoso ir krito prieš „Barcą“ (579)

Penktadienio vakarą kovos lauke Nemuno saloje susigrūmė dvi šlovingą istoriją turinčios...

Visi rodikliai – į vieną pusę: kodėl moterys Lietuvoje nebenori gimdyti (542)

Visame Vakarų pasaulyje moterys ryžtasi gimdyti vis vėliau. Ne išimtis ir Lietuva . Pernai...

Unikauskas rekomenduoja: valgykite šią košę kasdien – kilogramai tirps, sveikata gerės (120)

Ir žmonės, sergantys virškinimo trakto ligomis, ir moterys, norinčios numesti svorio, ir kareiviai...

Po žvėriško „bachūrų“ išpuolio Alytuje – dar daugiau detalių: kas iš tiesų įvyko kalėjime (105)

Laikinasis Alytaus pataisos namų direktorius neigia, kad kaliniai žiauriai sumušė ir perpjovė...

Pešičius atskleidė, kuriuos „Žalgirio“ žaidėjus medžiojo labiausiai

Atrodė, kad Svetislavui Pešičiui nuo krūtinės nusirito akmuo – į spaudos konferenciją po...