Lietuvos olimpinę rinktinę sudarys pusė šimto sportininkų, besivaržysiančių 13 sporto šakų: plaukimo, irklavimo, lengvosios atletikos, dviračių sporto, imtynių, šiuolaikinės penkiakovės ir kt.

Taip pat pirmą kartą nepriklausomos šalies istorijoje Lietuva turės atstovus paplūdimio tinklinio ir žirgų sporto varžybose. Į Olimpinių žaidynių programą pirmą kartą įtrauktas breikas.

„Svarbiausia yra mylėti savo olimpiečius visada, nepriklausomai kaip ten kas pasiseka. Labai svarbu, kad žmonės jaustų palaikymą, nes jie atstovauja Lietuvai, atstovauja mums. Mes jais didžiuojamės, kai jie patenka į atrankas ir turime didžiuotis visada. Rezultatų, žinoma, tikimės pačių geriausių, bet mūsų požiūrio į mūsų olimpiečius tai niekaip neturi keisti“, – prieš renginį žurnalistams teigė I. Šimonytė.

XXXIII vasaros olimpinės žaidynės vyks liepos 26–rugpjūčio 11 d.

Pati premjerė teigė vyksianti tik į žaidynių uždarymo ceremoniją.

Kritika po neutralia vėliava esantiems rusų ir baltarusių sportininkams

Ministrė pirmininkė kritikavo dar praėjusiais metais Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) priimtą sprendimą pavieniams Rusijos ir Baltarusijos sportininkams leisti vykti į Paryžių kaip neutraliems sportininkams.

„Mes visą laiką sakėme, kad Rusija yra nesuderinama su sportu, todėl, kad Olimpinės žaidynės yra apie tuos principus, kuriuos Rusija neigia kiekvieną dieną. Todėl tas bandymas užpudruoti neutraliomis vėliavomis nelabai ką sprendžia“, – kalbėjo I. Šimonytė.

„Reikia labai puikiai suprasti, kad Rusija viską išnaudoja kaip ginklą. Išnaudoja šantažą maistu, energetika, sporto pasiekimais, menu, kultūra. Tos agresijos yra daug pavidalų. (...) Lieka tik apgailestauti, kad tokia landa buvo kai kam suteikta ir tai yra dėmė ant skaidraus olimpinio rūbo“, – pridūrė ji.

ELTA primena, kad dar pradėjusių metų pabaigoje Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) nusprendė leisti pavieniams Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse kaip neutraliems atletams.

Kaip ir anksčiau, grįžtant į tarptautines varžybas, keliama sąlyga, kad rusai ir baltarusiai Paryžiuje gali dalyvauti tik po neutralia vėliava. Komandoms dalyvauti neleidžiama.

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją