Apie poliklinikas vaikystėje ne vienas sapnuodavome košmarus, o užaugus juos patiriame ilgose eilėse belaukdami paskirto laiko vizitui. Vilniuje, Antakalnio mikrorajone įsikūrusi moderni šeimos medicinos įstaiga Žolyno poliklinika sėkmingai laužo šiurpius stereotipus. Kas labiausiai stebina klientus, pasakoja poliklinikai vadovaujanti Andželika Varnė.
Žolyno poliklinika
© Asmeninio archyvo nuotr.

Duodi pinigus, o jie neima

„Patekti į sveikatos paslaugų rinką – uždavinys nelengvas, tačiau tai, kad klientai vis labiau mumis pasitiki, rodo, jog veiklą organizuojame teisingai. Visada smagu, kai pacientai po vizito išeina su šypsenomis, nors iš pradžių į „naujokus“ šiame versle žvelgia gal kiek įtariai,“ – pasakoja A. Varnė.

Žolyno poliklinikos vadovė juokauja, kad pradėjus verslą teko ne tik išmokti įvairiausių medicininių terminų, bet ir įsijausti į „daktarės“ vaidmenį – stovinčią registratūroje ją pacientai dažnai palaiko gydytoja, nors administraciniais klausimais A.Varnė galėtų patarti gerokai daugiau nei medicininiais.

O jau beveik metus veikiančios klinikos lankytojus labiausiai stebina tai, kad skubi ir kvalifikuota pagalba modernioje medicinos įstaigoje jiems nieko nekainuoja. Ją kompensuoja Valstybinė ligonių kasa.

„Neseniai pradėjome teikti nemokamą dantų protezavimo paslaugą, kuri kompensuojama iš valstybės biudžeto. Į konsultaciją atėjusi moteris bandė susimokėti. Gydytojas pinigų neėmė, pasakė, kad paslauga nemokama. Tada moteris atėjo į registratūrą, užpildė visus reikiamus dokumentus ir vėl bando mokėti – mes sakome, kad mokėti nereikia, tikrai nieko nekainuoja. O ji vis netiki – visur liepia mokėti, o čia duodi pinigus ir jie dar neima. Buvo labai linksma,“ – prisimena A.Varnė.

Verslo pradžiai reikalinga parama

Šiandien sėkmingai veikiančios įmonės veikiausiai nebūtų be verslo pradžioje banko suteiktos paskolos, už kurią garantavo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).

„INVEGA garantija padėjo gauti verslo pradžiai reikalingą paskolą, kuri panaudota būtiniausioms reikmėms, tokioms kaip patalpų įrengimas ar įrangos pirkimas. Labai gerai, kad yra teikiama tokia parama, sudaranti palankias sąlygas pradedantiesiems verslininkams. Dabar, kai verslas jau įsibėgėjo, toliau sieksime įsitvirtinti rinkoje ir, taikydami aukštus aptarnavimo bei paslaugų prieinamumo standartus, tapti patraukliausia klinika aplinkiniuose rajonuose,“ – teigia Andželika.

Svarbiausi – pirmieji žingsniai

Lietuvos centrinės kredito unijos projekto „Verslumo skatinimas“ koordinatorius Tomas Valauskas pradedantiems verslą pataria itin gerai apgalvoti pirmuosius žingsnius.

„Geriausia imtis veiklos, kurią pakankamai išmanote. Verslo pradžiai taip pat nemažiau svarbu sukaupti bent minimalų pradinį kapitalą, kurio prireiks norint imti paskolą. Prieš pradėdami verslą stenkitės kiek įmanoma tiksliau įvertinti, ar jis bus pelningas – numatykite, ar pasirinkta verslo kryptis galės generuoti pakankamai lėšų, kad verslas būtų atsiperkantis ir pajėgus grąžinti pirmines investicijas. Būtinai parenkite verslo planą ir pradinę verslo idėjos strategiją – įvertinkite, ar idėja reikalinga, patraukli, kokiai auditorijai ji aktualiausia. Taip pat labai svarbu suformuoti komandą, paskirstyti joje atsakomybes, nes gera komanda – tai daugiau nei puiki pradžia,“ – teigia T.Valauskas.

Daugiau drąsos ir kūrybingumo

„Tikintis sėkmės konkurencingoje šiandieninio verslo aplinkoje, reikia stiprių idėjų ir drąsos bei kūrybingumo jas pristatant rinkoje. Todėl pradedant veiklą vertėtų rūpintis, ar gerai sudarytas verslo planas, ar produktas turės paklausą ir ar užteks ryžto idėjai įgyvendinti. Tokioms problemos, kaip pradinių lėšų verslui trūkumas, spręsti yra ne vienas būdas. Nemažai priemonių pradedančiam verslui siūlo ir INVEGA,“ – teigia INVEGA generalinis direktorius Audrius Zabotka.

Verslininkai, kreipdamiesi į banką ar kitą kredito įstaigą dėl paskolos verslui pradėti ar plėsti, dažnai susiduria su nepatrauklaus ar nepakankamo užstato problema. INVEGA padeda išspręsti šią problemą, garantuodama pirmos paskolos dalies grąžinimą kredito įstaigai iki 80 proc. paskolos sumos.

Individualioms garantijoms teikti įsteigtas Garantijų fondas, finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Paskolos palūkanų kompensavimas
Verslumo skatinimo fondas

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Kodėl Skverneliui reikia karo prieš prezidentę? (1)

Į pavasarinę šiukšlių rinkimo akciją „Darom“ šeštadienio rytą išsiruošę konservatoriai...

Baisi avarija Švenčionių rajone: du jauni vyrai žuvo, du sunkiai sužaloti (38)

Šeštadienį, apie 15 val., Vilniaus apskrities policija gavo pranešimą apie kruviną avariją...

Šunų pjautynės Pirėjuje: nešvarūs žaidimai, užsikirtę teisėjų švilpukai ir su apsauga išlydėtas Jasikevičius (63)

Nešvarios provokacijos ir įžeidinėjimai, techninės pražangos, padėties nekontroliuojantys...

Legendinis Alfonsas Penikas – atvirai apie meilės istorijas, skandalus ir didžiausias gyvenimo klaidas (60)

Pastaruoju metu apie žinomą muzikantą bei vaikų grupės „Pop-šou“ vadovą Alfonsą Peniką...

Po skandalo užsimojo priežiūros vėzdu: klaidos kaina sieks milžiniškas sumas (6)

Europos Komisija šią savaitę įgavo daugiau galios priimant sprendimus dėl automobilių...

Aiškėja, kaip mirė garsusis didžėjus Avicii: pareigūnai jau turi visus duomenis (1)

Omano policija mano, kad žinomas švedų didžėjus Avicii, kurio tikrasis vardas - Timas...

Pamirškite, ką žinojote apie makiažą: šį nesunkiai pasidarys kiekviena

Atėjus šiltajam sezonui norisi pertvarkyti ne tik garderobą, tačiau į kiek lengvesnį,...

Miestas, kur sukurtas „Novičiok“: net čia patekti norintiems rusams reikia FSB leidimo (175)

Britų laikraštis „The Times“ įvardijo vietovę, kurioje, remiantis gautais duomenimis, buvo...

Gydytojas apie populiarų tyrimą Lietuvoje: jis atliekamas be reikalo – visų pacientų rezultatai ir taip žinomi (38)

Šeimos gydytojas Valerijus Morozovas pastebi, kad pavasarį daug žmonių kreipiasi dėl...

Ieško buhalterės be mažų vaikų: pasipiktinusių laukė keistas paaiškinimas (214)

Ieškoma buhalterė-apskaitininkė-kasininkė be mažamečių vaikų. Tokį Klaipėdos bendrovės...