Šokoladinių kiaušinių reklama Britanijoje sukėlė audringą reakciją

 (7)
Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May antradienį įsivėlė į ginčus dėl Velykų sukomercinimo, Anglijos Bažnyčiai apkaltinus vieną stambią paveldosaugos ne pelno organizaciją, kad jos palaimintas šokoladinių velykinių kiaušinių rinkimo projektas „užmaskuoja“ tikrąjį tikėjimą.
"Cadbury" šokoladiniai kiaušiniai
© Vida Press

Pasak T. May, „visiškas absurdas“, kad paveldosaugos labdaros organizacija „National Trust“, prižiūrinti daugybę parkų ir senovinių dvarų visoje Didžiojoje Britanijoje, leido savo tvarkomose teritorijose šokolado imperijai „Cadbury“ reklamuoti savo velykinius kiaušinius, nė neužsimenant apie šią krikščionišką šventę.

„Esu ne tik vikaro duktė – taip pat esu „NATIONAL Trust“ narė. Manau, kad jų užimta pozicija yra visiškai absurdiška“, – sakė premjerė britų televizijai „ITV News“, viešėdama Jordanijoje.

„Velykos yra labai svarbios. Jos labai svarbios man. Jos yra labai svarbi šventė milijonams krikščionių visame pasaulyje“, – kalbėjo T. May.

Theresa May
Theresa May
© AFP / Scanpix

Šis pareiškimas nuskambėjo po to, kai Jorko arkivyskupas Johnas Sentamu laikraščiui „The Daily Telegraph“ pareiškė, kad toks žingsnis prilygsta „spjūviui“ ant paties šokolado gamintojos „Cadbury“ įkūrėjo kvakerio Johno Cadbury kapo.

Anglijos Bažnyčios atstovas laikraščiui taip pat sakė, kad šokoladinių kiaušinių reklamos „užmaskuoja“ Velykų šventės tikėjimo elementą.

„National Trust“ yra savininkė arba valdytoja didelių teritorijų Britanijos kaimo vietovėse, nuo pakrančių iki istorinių pastatų arba parkų. Kasmet ilgąjį Velykų savaitgalį ši organizacija rengia šeimos šventę – velykinių kiaušinių rinkimą.

Šių metų kampanija vadinasi „Cadbury kiaušinių rinkimas“, nors šokolado gamintoja nurodė, jog kitose jos reklaminėse medžiagose vaikai yra raginami „Pasidžiaugti Velykomis“.

„Paprasčiausiai neteisinga yra tvirtinti, kad mes išėmėme žodį „Velykos“ iš mūsų prekybai ir ryšiams su visuomene skirtos medžiagos“, – sakė „Cadbury“ atstovė.

Savo ruožtu „National Trust“ pareiškė, kad „nesąmonė yra teigti, kad „National Trust“ menkina Velykų svarbą. Tai labai toli nuo tiesos“.

„Mes organizuojame didžiulę renginių, darbų ir eitynių programą, siekdami suburti šeimas kartu atšvęsti šią labai ypatingą metų šventę“, – sakė organizacijos atstovas.

Hemptono rūmai, kuriuos kartu su dar keliais karališkais rūmais valdo kita labdaros organizacija, Velykų proga rengia kitos saldumynų gamintojos „Lindt“ auksinio kiškučio medžioklę“.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Velykos

Toksinus iš organizmo valanti sriuba vos per 20 minučių (15)

Šis nesudėtingos ir greitai paruošiamos sriubos receptas – nuostabiai gardus ir gaivinantis būdas pašalinti toksinus iš organizmo. Išmėginkite – nepasigailėsite!

Kauniečiai vėl sužibėjo: rideno milžinišką margutį (18)

Žvarbus antrosios Šv. Velykų dienos oras neatbaidė Kauno jaunimo – į Laisvės alėją jie išrideno spalvingą margutį – milžiną, sveriantį daugiau kaip 300 kilogramų.

Produktai gelbėtojai: gerina virškinimą, lengvina pagirias ir yra kone kiekvienuose namuose (26)

Išsipūtęs pilvas, pykinimas, galvos skausmas – bėdos, kuriomis skundžiasi dažnas, pakilęs nuo Velykinio stalo.

Įpyko dėl lietuviškų Velykų: laisva diena, balius, mišrainė, bet vieno atributo trūksta (201)

Kalbama, kad Velykos pamažu praranda savo prasmę, žmonės pamiršta, kam jos reikalingos ir piktinasi, kad ši diena nuvilianti, nes ruošiamasi joms vos ne kaip Kalėdoms, o dovanų nėra. Vis dėlto kunigas ramina ir tikina, kad švenčiame gražiai – lietuviai per Velykas susirenka ir pabūna su šeima, o tai ir yra pagrindinė šios šventės prasmė.

Įvardijo, kiek kiaušinių galima suvalgyti per dieną: skaičius gerokai mažesnis nei manote (115)

Artėja metas, kai sėsime prie vaišių stalo, ant kurio tikrai bus ir didelis indas su margučiais.