Moteris kuria medžio bei lino raižinius bei margina margučius, su savo darbais dalyvauja parodose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse, neseniai ji išleido ir iliustravo savo knygą „Vaikų dainos“. Su savo margintais margučiais Adelė ne kartą yra tapusi konkursų laureate. Visus talentingos moters pasiekimus, gautus diplomus išvardyti reiktų labai daug laiko. Tiems, kam įdomi Adelės kūryba, ją galima rasti Facebook Adelės raižiniai. O šį kartą amatų meistrė ne tik pasidalino savo margintų margučių nuotraukomis, bet ir papasakojo, kaip juos tokius išgauna.

Adelės margučiai

Margučių marginimas vašku kruopštus darbas

Į klausimą, kaip kiaušinius margina vašku ir kaip juos patartų marginti skaitytojams, Adelė sako, kad reikia visų pirma turėti kuo šviesesnių kiaušinių, vaško lydytuvės ar aliejinės, pagaliuko su adatėle ar vinuku ir bent kelių spalvų dažų.

Adelė pasakoja, kad labai svarbu kruopščiai nuplauti kiaušinius, dar geriau – juos bent trumpam pamerkti į vandenį, kadangi tada labiau pastebėsite kiaušinio įskilimus ir galėsite tokius kiaušinius iškart atidėti į šalį.

Adelės margučiai

„Pirmiausiai paimame nuplautą būsimą margutį ir jį pašildome rankose – taip geriau lips vaškas. Uždegame vaško lydytuvę, kad vaškas išsilydytų. Kai jau vaškas pilnai išsilydo, merkiame adatėlę ar vinuką į vašką, luktelime akimirką kol adatėlė sušyla ir kai jau matome, kad prie adatėlės prilipo vaškas – greitu judesiu dedame tą vašką ant margučio. Taip kiekvienam taškeliui ir pagaliukui imame naują vaško lašelį ir sukuriame raštą.

Adelės margučiai

Kai sukuriame norimą raštą – kiaušinį dedame į pirmąją spalvą. Kai margutis jau nusidažo, išimame iš spalvos, nuvalome dažus popieriniu rankšluosčiu ir vėl su adatėle kuriame raštą ant kiaušinio tose vietose, kur dar nėra vaško. Kai uždedame antrą vaško sluoksnį, vėl dedame į dažus ir taip kartojame procesą tiek kartų, kiek tik norisi“, – apie procesą paaiškina Adelė.

Dažai, pasak amatų meistrės, turi būti stiprūs, kad kiaušinius nudažytų greitai, o dažai eina nuo šviesiausių iki tamsiausių.

Adelės margučiai

„Kai pilnai jau numarginame margutį, gražiausiai raštas atrodo nuvalius vašką, tad virš žvakės po truputį išlydome vašką nuo margučio. Tik tai daryti reikia atsargiai, nes nuo žvakės ugnies gali juoduoti“, – pataria Adelė.

Skutinėtiems margučiams reikia trijų dalykų: kiaušinio, peiliuko ir fantazijos

Adelės skutinėti margučiai

Margučių skutinėjimui, pasak amatų meistrės, tikriausiai reikia mažiausiai priemonių, kiek tik gali reikėti margučių marginimui – reikės tik peiliuko ir viena spalva nudažyto kiaušinio.

„Kai jau turime viena spalva nudažytą margutį, imame jį į vieną ranką, o peiliuką – į kitą. Svarbu atrasti, kaip kiekvienam patogiausia laikyti tą peiliuką – vieni laiko lyg skusdami bulves, kiti – lyg rašytų pieštuku. Aš laikau lyg pieštuką ir man tai yra patogiausias būdas.

Jei vašku galime marginti pagal tradicijas su adatėle tik taškučiais ir pagaliukais, tai išskutinėti galime absoliučiai bet ką – ir gėles, ir katinus, ir namus, ir žmones, tad čia pasireiškia didžiausia fantazija“, – šypsosi Adelė.

Adelės margučiai
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)