Nemalonu, bet tiesa: gerai žinomas būdas kiaušinių šviežumui tikrinti gali ir nesuveikti

 (16)
Niekas nenori išsivirti kiaušinio ir pradėjus jį valgyti suprasti, kad šis – sugedęs. O toks įvykis ypač sugadintų šventę prie Velykų stalo. Vis dėlto yra būdai, kaip patikrinti, ar kiaušinis tinkamas valgyti.
Kiaušiniai
© Shutterstock

Vienas iš žinomiausių metodų – įmesti žalią kiaušinį į vandenį, jei šis nugrimzta į dugną, reiškia, kiaušinis valgyti tinkamas. Jei šis šiek tiek pakilęs į viršų, jis dar nesugedęs, tačiau jau senstelėjęs, o jei kiaušinis plūduriuoja, jo valgyti nereikėtų.

Kaip nustatyti, ar kiaušinis yra šviežias
Kaip nustatyti, ar kiaušinis yra šviežias
© DELFI

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto direktorius prof. Rimantas Stukas paaiškina, kad taip atsitinka dėl to, jog kiaušiniui senstant traukiasi jo turinys ir didėja viduje esanti oro pūslė. Vis dėlto, jis priduria, kad metodas tikrinti kiaušinio šviežumą įmetus į vandenį nėra šimtaprocentinis.

„Oro pūslė kiaušinyje ir taip gali būti gana didelė. Toks metodas galimas kaip vienas iš variantų, bet tai nėra ekspertinė išvada“, – sako prof. R. Stukas.

Pašnekovas priduria, kad įvertinti, ar kiaušinis tinkamas vartoti, galima į jį tiesiog pažiūrėjus prieš šviesą.

Prof. Rimantas Stukas
Prof. Rimantas Stukas
© DELFI / Tomas Vinickas

„Žiūrint prieš šviesą turi aiškiai matytis trynys ir jį turi laikyti baltymo vytulai, jie yra kaip raiščiai, jie turi trynį palaikyti faktiškai kiaušinio centre. Jei matosi, kad trynys kažkur pasmukęs, ne centre, tada galima įtarti, kad kiaušinis nėra šviežias, nes baltymas praskydęs ir jis nebelaiko trynio“, – paaiškina prof. R. Stukas.

Tiesa, pašnekovas priduria, kad tokiai kiaušinio apžiūrai reikalinga labai stipri lempa, paprasta kambarį apšviečiančios 40 vatų lemputės tam nepakaks.

Be to, profesorius tikina, kad perkami kiaušiniai paprastai būna švieži, todėl tokie eksperimentai nėra būtini: „Tiesiog nereikia jų prisipirkti kažin kiek, kad susentų“.

Būtina nepamiršti, kad kiaušinius visada reikia laikyti šaldytuve, kitaip jie sugenda labai greit. Jei pamatėte, kad kiaušinis yra pakeitęs spalvą ar nuo jo sklinda nemalonus kvapas, tokio kiaušinio jokiu būdu nevalgykite.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Velykos

Toksinus iš organizmo valanti sriuba vos per 20 minučių (15)

Šis nesudėtingos ir greitai paruošiamos sriubos receptas – nuostabiai gardus ir gaivinantis būdas pašalinti toksinus iš organizmo. Išmėginkite – nepasigailėsite!

Kauniečiai vėl sužibėjo: rideno milžinišką margutį (18)

Žvarbus antrosios Šv. Velykų dienos oras neatbaidė Kauno jaunimo – į Laisvės alėją jie išrideno spalvingą margutį – milžiną, sveriantį daugiau kaip 300 kilogramų.

Produktai gelbėtojai: gerina virškinimą, lengvina pagirias ir yra kone kiekvienuose namuose (26)

Išsipūtęs pilvas, pykinimas, galvos skausmas – bėdos, kuriomis skundžiasi dažnas, pakilęs nuo Velykinio stalo.

Įpyko dėl lietuviškų Velykų: laisva diena, balius, mišrainė, bet vieno atributo trūksta (201)

Kalbama, kad Velykos pamažu praranda savo prasmę, žmonės pamiršta, kam jos reikalingos ir piktinasi, kad ši diena nuvilianti, nes ruošiamasi joms vos ne kaip Kalėdoms, o dovanų nėra. Vis dėlto kunigas ramina ir tikina, kad švenčiame gražiai – lietuviai per Velykas susirenka ir pabūna su šeima, o tai ir yra pagrindinė šios šventės prasmė.

Įvardijo, kiek kiaušinių galima suvalgyti per dieną: skaičius gerokai mažesnis nei manote (115)

Artėja metas, kai sėsime prie vaišių stalo, ant kurio tikrai bus ir didelis indas su margučiais.