Visą Lietuvą apkeliavę žmonėms su negalia skirti forumai „Kartu veikime drąsiai“ tapo pavyzdžiu, kaip vos per dvi savaites skirtinguose miestuose galima suburti Lietuvos regionų žmones ir diskutuojant aptarti svarbiausius negalią turinčių žmonių integracijos klausimus bei ieškoti jų sprendimo būdų.
Algimanta Pabedinskienė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Forumuose skirtingų žmones su negalia atstovaujančių organizacijų atstovai buvo kviečiami pristatyti savo veiklas ir taip padrąsinti bendruomenės narius aktyviau savarankiškai veikti. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, atviras bendravimas panašių renginių metu padeda išgirsti tai, kas žmonėms su negalia svarbiausia, iš pirmų lūpų.

„Aplankėme penkis miestus, kalbėjome su dešimtimis negalią turinčių žmonių visoje Lietuvoje ir pasibaigus renginiams galime tik pasidžiaugti, kad mūsų šalies žmonių su negalia organizacijose veikia iniciatyvūs šios bendruomenės nariai, savo pavyzdžiu galintys padrąsinti ir suburti kitus. Labai tikimės, kad tolimesnis bendradarbiavimas padės Lietuvoje atrasti dar daugiau aktyvių žmonių su negalia“, – pažymėjo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Forumai padėjo išjudinti įvairių žmones su negalia persekiojančių stereotipų pamatus. Nors dažnai manoma, kad negalią turintys žmonės pirmiausia tikisi pagalbos ir paramos iš šalies, Panevėžyje, Raseiniuose, Ukmergėje, Telšiuose ir Marijampolėje į diskusijas susirinkę bendruomenių atstovai įrodė, kad negalia nėra kliūtis gyventi pilnavertį gyvenimą. Diskusijose dažnai skambėjo konstruktyvūs patarimai valdžios atstovams, o pristatyti gerieji pavyzdžiai tapo vertingu paskatinimu kitiems bendruomenės nariams savarankiškai veikti.

„Labai svarbu, kad diskusijos padėjo išsiaiškinti skirtingas kiekvieno regiono aktualijas. Pavyzdžiui, Panevėžyje aktyviai kalbėta apie būsto renovaciją, raseiniškiai aptarinėjo projektų rašymo subtilybes, Ukmergės forumo dalyviai diskutavo apie sėkmingai vystomą valdžios ir žmonių su negalia dialogą, Telšiuose, kaip paaiškėjo, aktualiausi negalią turinčių žmonių globos klausimai, o Marijampolė nustebino savo aktyviais sportininkais“, – teigia Jolanta Šliužienė, Neįgaliųjų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotoja.

Nors susitikimai sukėlė daug vertingų diskusijų ir padėjo atskleisti platų žmonių su negalia interesų spektrą, atviri pokalbiai patvirtino, kad Lietuvos visuomenės laukia svarbi užduotis – padėti įgyvendinti svarbiausią negalią turinčių žmonių norą kurti žmogišką ir lygiavertį dialogą.

„Nuolatinis dialogas su visuomene ir valdžios institucijomis yra svarbiausias žmonių su negalia siekis, todėl kiekvieno iš mūsų pareiga yra nelikti abejingais, draugiškai juos pasitikti, padrąsinti ir šio tikslo siekti kartu. Panašaus formato renginiai bus tęsiami ir kitais metais, aplankant vis kitus Lietuvos regionus“, – pabrėžia ministrė A. Pabedinskienė.

Žmonėms su negalia skirti forumai „Kartu veikime drąsiai“, gruodžio 3 d. prasidėję renginiu Panevėžyje, gruodžio 5 d. vyko Raseiniuose, gruodžio 9 d. – Ukmergėje, gruodžio 11 d. – Telšiuose ir gruodžio 15 d. – Marijampolėje. Renginiuose dalyvavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Panevėžio, Raseinių, Ukmergės, Telšių ir Marijampolės regiono neįgaliųjų organizacijų atstovai, taip pat kviestiniai svečiai. Forumus organizavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Neįgaliųjų reikalų departamentas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gydytojas žino, ką pakeisti, kad laimingesni būtų tiek medikai, tiek pacientai (74)

Mano Idėja Lietuvai – padaryti taip, kad pacientai , kuriems iš tikrųjų reikia...

Reketininkams pasipriešinęs kaunietis papasakojo, kaip sulaukė keršto ir bėgo iš Lietuvos namuose vyras turėjo pinigų kambarį (76)

Kai dauguma išvykusių iš Lietuvos pradeda pasakoti savo istorijas, dažniausiai sako, kad...

Diatlovo perėjos incidentas: kraują stingdanti mįslinga istorija (43)

1959 metų sausį 23 metų Igoris Diatlovas aštuonių jaunų Sovietų Sąjungos žygeivių grupę...

Sutrypto „Žalgirio“ treneris pratrūko žaibais: reikėtų išvaikyti pusę komandos

Labai abejotina, ar fiasko rudenį patyrusio Vilniaus „Žalgirio“ kapitono tiltelį ateinantį...

Aukso amžius baigiasi: laukia kitokių degalų kainų (162)

Kilus neramumams Saudo Arabijoje – ramybės nėra ir naftos rinkoje. Ekonomistai ir degalų...

Blogiausiai dirbančiu ministru gyventojai išrinko Verygą (77)

Negebėjimas susitvarkyti su Gedimino kalno irimu – tikrai ne vienintelė priežastis, kodėl...

Žadėjo, kad dirbs ūkyje, bet pateko į sekso vergiją: emigrantės pasakoja siaubingus dalykus (125)

Vos baigusios mokyklą jos emigravo, tikėjosi pradėti dirbti ūkyje, tačiau pateko į tikrų...

Pripažino: dėl Gedimino kalno buvo gaištamas laikas (98)

21-as mėnuo – maždaug tiek laiko praėjo nuo tada, kai Gedimino kalnas akis badančiomis...

Mažeikiuose perėjoje mirtinai sužalota moteris, įtariamo vairuotojo ieško policija (24)

Sekmadienio vakarą Mažeikiuose, Žemaitijos gatvėje, perėjoje, rasta automobilio mirtinai...

Pamatykite, kaip atrodo prabangiausi Vilniaus viešbučių apartamentai moka 2800 eurų už naktį (94)

Prabangių viešbučių galima surasti įvairiuose miestuose, vis dėlto itin prabangių apartamentų,...