aA
Liepos 26 d.–rugpjūčio 15 d. Neringoje vėl sklis tradicinio tarptautinio kamerinės muzikos vasaros festivalio „Kuršių nerija“ muzikos garsai. Nidos ir Juodkrantės bažnyčiose klausytojų lauks septynios spalvingos programos: nuo baroko muzikos, iki sumaniai įkomponuotų šiuolaikinių kūrinių. Programas su įvairiais Lietuvos solistais rengia nuolatinis pagrindinis festivalio atlikėjas – Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinės muzikos ansamblis „Musica humana“ ir jo bei festivalio meno vadovas ir dirigentas Algirdas Vizgirda.
Lietuviškas rojaus kampelis - Kuršių Nerija. Sigitos Andrulionytės nuotr.

Uždarymo koncerte dalyvaus ir dirigento Vaclovo Augustino vadovaujamas Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“.

1999 m. rugpjūtį prof. Algirdo Vizgirdos iniciatyva Neringoje pirmąkart surengtas ir šiemet jau dvyliktą kartą vyksiantis vasaros festivalis „Kuršių nerija“ tapo tradiciniu šio regiono kultūriniu akcentu.

Festivalio misija – į Neringą atvykstantiems poilsiautojams ir turistams pateikti iškiliausius baroko, klasicizmo bei Pabaltijo regiono šalių šiuolaikinių kompozitorių kūrinius – glaudžiai siejasi su itin svarbia Lietuvos regionų kultūros plėtros programa. Festivalio koncertai vyksta Nidos ir Juodkrantės evangelikų liuteronų bei Nidos Marijos krikščionių pagalbos katalikų bažnyčiose. Puikioje akustinėje erdvėje ir nuostabios gamtos apsuptyje ypač įtaigiai skamba įvairių epochų sakralinė ir pasaulietinė muzika.

Muzikos atgaiva šiemet klausytojai galės mėgautis dvylikoje koncertų. Festivalio atidarymui (liepos 26 d. Nidos Švč. Mergelės Marijos krikščionių pagalbos katalikų bažnyčioje) skambės programa „Venecijos genijus Antonio Vivaldi“. Solistai Julija Stupnianek (sopranas), Jurga Prakelytė (mecosopranas), Mindaugas Zimkus (tenoras), Ignas Misiūra (bosas-baritonas), Paulius Biveinis ir Irma Bakševičiūtė (smuikai) su festivalio metu iki orkestro išaugančia „Musica humana“ primins šio genijaus instrumentinių ir vokalinių kūrinių palikimą.

Antra programa „Nuo rokoko iki romantikų“ (liepos 28 d. Juodkrantės ir 29 d. Nidos evangelikų liuteronų bažnyčiose) taps savita kelių epochų iškilių kūrėjų muzikos retrospektyva, čia su orkestru muzikuos solistai Raminta Vaicekauskaitė (sopranas) ir Robertas Beinaris (obojus).

Trečiąja programa „J.S. Bachas ir Lietuvos muzika“ (liepos 31 d. Juodkrantės ir rugpjūčio 1 d. Nidos evangelikų liuteronų bažnyčiose) be kita ko bus pristatyta šiemet ansamblio „Musica humana“ išleista kompaktinė plokštelė „Raktažodis“. Skambės lietuvių kompozitorių V. Striaupaitės-Beinarienės, O. Balakausko ir A. Malcio kūriniai, solo su orkestru gros Ula Čaplikaitė (fleita) ir R. Beinaris (obojus).

Klasikos genijaus Wolfgango Amadejaus Mozarto sąsajas su Londonu primins programa „W.A. Mozartas ir Londonas“ (rugpjūčio 4 d. Juodkrantės ir 5 d. Nidos evangelikų liuteronų bažnyčiose). Čia solo muzikuos iš Londono į Lietuvą atvykusi dainininkė Lauryna Bendžiūnaitė (sopranas) ir R. Beinaris (obojus).

Su solistėmis Gintare Skeryte (sopranas) ir Simona Vaitkevičiūte bei Ula Čaplikaite (fleitos) parengtoje programoje „Collegium Musicum“ (rugpjūčio 8 d. Juodkrantės ir 9 d. Nidos evangelikų liuteronų bažnyčiose) bus gretinama trijų kompozitorių – A. Vivaldi, J. S. Bacho ir G. Ph. Telemanno kūryba.

Į baroko epochą nardins programa „G.F. Händelio muzika ant vandens“ (rugpjūčio 11 d. Juodkrantės ir 12 d. Nidos evangelikų liuteronų bažnyčiose), atliekama su solistais J. Stupnianek, I. Misiūra ir R. Beinariu.

Žvalgytuvėms po vieno kūrėjo muzikos lobynus bus skirta ir festivalio uždarymo programa „Wolfgangas Amadeus Mozartas“ (rugpjūčio 15 d. Nidos Švč. Mergelės Marijos krikščionių pagalbos katalikų bažnyčioje). Skambės dvasią visada pakylėjanti W. A. Mozarto muzika, atliekama festivalio orkestro, choro „Jauna muzika“, solistų Aistės Širvinskaitės (sopranas), J. Prakelytės (mecosopranas), M. Zimkaus (tenoras), I. Misiūros (bosas-baritonas) ir R. Beinario (obojus).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Diana Nausėdienė: kodėl mes išskiriame moteris – pakalbėkime, ką patiria vyrai (4)

Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė sakė, kad svarbiausia užduotis jai dabar yra...

Lietuviai nori visai kitokio automobilių mokesčio: ministras sako, kad tokį svarstė

Apmokestinti pirmą kartą šalyje registruojamus automobilius – toks įstatymo projektas pastaruoju...

Švelnūs orai truks nebeilgai (5)

Slenka ko gero paskutinės švelnios vėlyvo rudens dienos. Antroje savaitės pusėje tikimasi, kad...

Buvęs prokuroras sudėliojo svarbiausius akcentus Kauno žudynių byloje: Venckienė ir Venckus buvo pasirūpinę alibi (623)

Prieš dešimtmetį Lietuvą sukrėtusią Kauno žudynių bylą sekė Drąsiaus Kedžio ir Andriaus...

Šnipų mainų paslaptys: kodėl su lietuviais iškeistas norvegas domino JAV ir Rusijos žvalgybas (90)

„Kalėdos Maskvoje“, – tokia nuotrauka iš Raudonosios aikštės 2017 gruodžio 5-ąją...

Didesnės kainos gali sustabdyti cigarečių pakaitalų populiarėjimą DELFI specialiai iš Londono (24)

Vyriausybei siekiant padidinti akcizų tarifą kaitinamojo tabako produktams, specialistai sako, kad...

Vaikino pasiūlymas pasibaigus pasimatymui tapo nepavykusio vakaro vinimi: merginos, būkite protingos (68)

Vaikinas mane užkalbino mano tuometinėje darbovietėje-drabužių parduotuvėje. Maniau pakalbėsim...

ES rytinis sparnas pasiduoda sąstingiui

Europos Sąjungos rytinės narės pasiduoda lėtėjančiai pasaulio ekonomikai.

Kai medžiotojas nušovė du vilkus – vilkė atėjo atsisveikinti su žuvusiais jaunikliais (455)

Dvidešimt metų medžiojantis Kazimieras Urmanavičius prasitarė, jog tądien, kai ruošėsi...

Skelbiama, kad „Žalgiris“ pasiruošęs išsiskirti su Perezu, jam jau numatyta pamaina (12)

Kauno „Žalgiris“ netrukus gali atsisveikinti su meksikiečiu Alexu Perezu, skelbia 24sek...