Seimo valdybai trečiadienį pristatytame išteklių taupymo plane šiomis ir kitomis priemonėmis numatyta sutaupyti iki 70 tūkst. eurų išlaidų per metus, informavo Seimo kanceliarija.

Siūloma iki didžiausių galimų ribų padidinti minimalią ir maksimalią temperatūrą parlamento bendrojo naudojimo patalpose – šiltuoju metų laiku ji galėtų siekti 26, šaltuoju – 19 laipsnių. Taip pat ketinama trumpinti vėdinimo kamerų, naudojamų patalpoms vėsinti ar šildyti, veikimo laiką.

Planuojama pakeisti šviestuvus į sunaudojančius mažiau elektros energijos, o bendrojo naudojimo patalpose įrengti judesio daviklius. Šiuo metu bendrojo naudojimo patalpose ir salėse jau yra sutrumpintas centralizuotai valdomo apšvietimo laikas, sumažintas veikiančių šviestuvų skaičius.

Seimo III ir IV rūmuose numatoma metams sustabdyti po vieną liftą.

Iki šio šildymo sezono pradžios ketinama pabaigti šilumos punktų Seimo viešbutyje renovaciją, sumažinti visoms patalpoms šildyti naudojamo karšto vandens temperatūrą.

Įprastai naudojamo karšto vandens temperatūra jau rugsėjo pradžioje sumažinta iki mažiausios leidžiamosios ribos – 50 laipsnių.

Tikimasi, kad per metus išlaidos elektros energijai mažės 10−15 proc., šildymui – 5−10 procentų.

Dar apie 15−20 tūkst. eurų išlaidų per metus tikimasi sumažinti atsisakius iki devynių seniausių ir dažniausiai remontuojamų automobilių, numatyta taikyti ekonomiško vairavimo principus naudojantis tarnybiniu transportu.

Taupant išlaidas, Seimo kanceliarija atsisakė paviršių dezinfekcijos paslaugų, specialios išteklių taupymo atmintinės parengtos ir parlamentarams bei kanceliarijos darbuotojams.

Seimo kancleris Modestas Gelbūda valdybos posėdyje pažymėjo, kad ir toliau bus ieškoma papildomų priemonių taupyti.

Anksčiau Seimas buvo pristatęs planus įsigyti nutolusias saulės elektrines, tačiau ši priemonė į planą neįtraukta nesant aiškumo, ar parlamento paraišką 1,4 mln. eurų paramai patvirtins Aplinkos projektų valdymo agentūra, BNS sakė M. Gelbūda.

„Gavome patvirtinimą, kad mūsų paraiška priimta, bet praėjus pusantro mėnesio, kai reikėjo formalaus patvirtinimo, mums pasakė, kad agentūra priėmė daugiau paraiškų, kaip oro linijose būna overbukingas. Mūsų paraišką priėmė, bet esame laukiamajame sąraše, todėl paramą gausime, turbūt, tik tokiu atveju, jei bus papildomai skirta lėšų“, – sakė kancleris.

Anot jo, paramą parlamentas gautų ir jei dalis anksčiau pateiktų projektų neatitiktų keliamų kriterijų.

Seimo kanceliarija iki kitų metų kovo pabaigos numato atlikti energijos vartojimo auditą. Tokiu būdu būtų nustatomos ir įvertinamos energijos išteklių ir energijos sąnaudos pastatuose, transporto priemonėse, įrenginiuose ir būtų parenkamos ir ekonomiškai pagrindžiamos energijos išteklių ir energijos taupymo priemonės.