Anuomet parlamentarai galėjo rinktis – pietauti restorane viename Seimo gale ar valgykloje kitoje pastato pusėje, tačiau praeitą vasarą parlamentą aptarnavusiai maitinimo bendrovei nutraukus nuomos sutartį, Seimo rūmuose neliko paskutinės valgyklos.

Siekiant pritraukti naują maisto tiekėją, kanceliarija tuomet skelbė konkursus, tačiau viešuosiuose pirkimuose nedalyvavo nė viena bendrovė.

„Planuojame pasirašyti sutartį lapkričio 3 dieną. Jeigu nebus kažkokių kliūčių, naujas tiekėjas veiklą, tikimės, turėtų pradėti dešimties dienų bėgyje arba po dešimties dienų, nes dar reikia gauti įvairius leidimus", – dar spalį, Seimo valdybą informavo kancleris.

„Džiaugiuosi, nes panašu, kad situacija bus išspręsta ir Seimo nariai ir bendrai visi dirbantys ir svečiai turės galimybę turėti šiltą maistą Seimo rūmuose", – tąkart pridūrė jis.

Išaušo ilgai laukta diena – lapkričio 21-ąją duris atvėrė Seimo valgykla, kur maitinimo paslaugas teiks konkursą laimėjusi UAB „Sveikos mitybos partneris".

Valgykla Seime pradėjo darbą

Įdomu kainos, o jos, tenka pripažinti, – gana patrauklios, lyginant su pietų įkainiais aplink parlamentą. Štai pirmadienio dienos pietų komplekto kaina – 6 eurai: už tokią kainą parlamentarai ar Seimo svečiai gali gauti dienos sriubą – trintą moliūgų su „Džiugas" sūrio drožlėmis ir maltą jautienos bifšteksą. Pasirinktinai prie karštojo patiekalo galima imti bulvių košę, kuskusą su daržovėmis ar grikius, taip pat salotas, garintas daržoves ar marinuotus agurkus.

Lėtai keptas kiaulienos sprandinės kepsnys su padažu ir pasirinktu garnyru Seimo valgykloje atsieis 5 eurus, tiek pat kainuos ir natūralus vištienos file kepsnys su itališku prieskoninių daržovių padažu. Lašišos kepsnys su padažu ir pasirinktu garnyru – 6 Eur, o lašišos sriuba – 1,60 Eur.

Kone prabangiausias meniu patieklas – šefo pasiūlymas – antienos „Confit" su karamelizuotomis kriaušėmis, pastranokų tyre, raudono vyno ir bruknių padažu. Nors skamba itin įmantriai, kaina – 8 eurai.

Po pietų užsimaniusiems kavos, čia puodelis juodos kainuos 1 eurą, o latte ar cappuccino – 1,20 Eur.

Dabar meskime akį į pietų pasiūlymus aplink Seimą: tarkime, visai prie pat parlamento įsikūrusioje itin populiarioje pietų vietoje pirmadienį dienos pietų meniu esanti kepta sterko filė, patiekiama su bulvių ir sūrio gratinu, keptais žiediniais kopūstais ir saulėje džiovintų pomidorų padažu bei sriuba kainuoja 10 eurų, vien žirnių sriuba su šonine čia atsieis 2,50 Eur. Gruzdintas vištienos maltinis, įdarytas sūrio kremu, patiekiamas su ryžiais ir morkų salotomis bei sriuba čia kainuoja 7,50 Eur, tiek pat atsieitų ir kiaulienos dešrelių bei sriubos komplektas.

Kita prie Seimo įsikūrusi kavinė vištienos krūtinėlės kepsnį su gruzdintom bulvytėmis ir salotomis siūlo už 8,40 Eur, tešloje keptą menkę su padažu, bulvytėmis ir žirnių piure – už 9,40 Eur.

Valgykla Seime pradėjo darbą

Dar kitoje populiarioje pietų vietoje, paremtoje į valgyklą panašiu savitarnos principu, netoliese Seimo dienos sriubų kainos svyruoja nuo 2 iki 2,40 Eur, vištienos šnicelis su pasirinktu garnyru – 5,40 Eur, kiaulienos šonkauliai su pasirinktais priedais – 5,90 Eur, tradicinis kijevas – 5,60 Eur. Taigi, čia, kur pietus užsisakyti ir pasiimti teks pačiam, sriuba ir antras patiekalas atsieis apie 7,40 – 8 Eur. Vištienos kepsnio su bulvėmis ir salotomis kaina dar vienoje centre esančioje kavinėje pirmadienį – 7,99 Eur kaip ir kiaulienos sprandinės kepsnio.

Dienos pietų kainos miesto centre prasideda nuo maždaug 6,50 Eur ir gali siekti maždaug 10 Eur. Tuo tarpu kava centrinėje Vilniaus dalyje atsieina apie 2–4 Eur.

Valgykla Seime pradėjo darbą

„Ne per gerai čia jiems? Nežinau antros vietos, kur latte kainuotų 1,20. Net pas save užmiesty vietinėj knaipėj jau daugiau moku. Aplink darbą išvis be kalbos", – susierzinimo neslepia Vilniuje, Gedimino prospekte, dirbanti Ingrida.

„Tai eilinį kartą lygūs ir lygesni. Išvis nesuprantu tos prievolės turėt savo valgyklą ar savo kavinę pastate. Mes visi einam kaip žmonės pietaut už tuos 7–8 eurus arba nešamės savo. Čia, klausykit, viskas vietoj ir dar tokiom kainom", – stebisi Audronė.

„Atvirai sakant, aš dirbu centre 8 metus, visada leisdavau sau pietauti kažkur aplink, bet dabar jau gerą pusmetį nešuosi savo pietus, nes valgyti Vilniaus centre tapo per didelė prabanga. Tai man keista matyt, kaip sprandinė ar vištienos file kainuoja 5 eurai, o kava eurą", – nustebęs Mindaugas.

Valgykla Seime pradėjo darbą

„Šiandien pamačiau, kad Seime atsidarė nauja valgykla. Atsidariau ir pasižiūrėjau kainas: dienos pietūs – 6 eurai. Žinokit, mieste aplink už tiek nelabai pavalgysi. Trinta moliūgų sriuba – tik 1,4 Eur. Nežinau kur pigiau galima rasti.

Tikrai kasdien einu dienos pietų ir vidutiniškai išleidžiu 7–8 eurus. Per savaitę susidaro maždaug 38 eurai. Nėra pigu. Per paskutinius metus dienos pietūs labai pabrango. Tai Seimo nariai tikrai galės valgyti pigiau", – pastebėjimais dalinasi netoliese Seimo rūmų besidarbuojantis Tomas.

Valgykla Seime pradėjo darbą

Dovilės, dirbančios miesto centrinėje dalyje, manymu, ne Seime per pigu, o aplink Seimą nepamatuotai brangu: „Na siūlyti dienos pietus už 8, 9, 10 eurų man jau skamba neadekvačiai. Man atrodo, būtų normalu, kad visur kainos ir būtų panašios kaip dabar paskelbtos Seime. Išskyrus aukštos klasės restoranus, kur dienos pietų apskritai nelabai būna. Na gal tik kavos tokios pigios nesitikėčiau. Euro monetą šiais laikais labiausiai pritaikysi pasiimdamas prekybos centre vežimėlį prekėms, daugiau jis nelabai įgalus", – juokiasi vilnietė.

„Na čia, kaip suprantu, valgykla Seime. Tai vis tiek kainos mažesnės nei kavinėj ar restoranuose. Bet gauti antienos vyne už 8 eurus sostinės centre... Gal galima iš gatvės papult į tą vadinamą valgyklą?", – šypsosi Gintaras. Valgykla, beje, yra parlamento vietoje jau už apsaugos punkto, čia patenkama tik su Seimo nario, Seimo darbuotojo pažymėjimu ar specialiu išduotu leidimu.

„Iš tiesų kainos atrodo labai viliojančiai ir norėtųsi turėti galimybę nueiti į Seimo valgyklą ir pavalgyti. Tačiau tokios galimybės nėra. Pandemijos metu šalia Seimo užsidarė bent 3 maitinimo įstaigos. Bent jau apie 3 aš žinau. Kiek atsidarė? 1. Dirbant centre, šalia Seimo pigiai ir kokybiškai pavalgyti tapo kone Misija neįmanoma, todėl tenka dažniau galvoti apie darbą iš namų ar maisto atsinešimą į darbą.

Pavyzdžiui, viena iš vietų, kur galėčiau pavalgyti, yra prie pat parlamento. Tai – Seimo narių pamėgta vieta. Ten pirmadienį dienos sriuba kainavo 2,5 Eur. Matau, kad Seimo nariai lašišos kepsnį gali suvalgyti už 6 eurus. O štai minėtoje kavinėje pirmadienį sterką buvo galima suvalgyti už 10 eurų. Aišku, čia prideda ir sriubą. Bet jei sriubos nenori, kaina nuo to nemažėja. Iš esmės tiesiog norėtųsi centre turėti galimybę pavalgyti taip, kad kaina atitiktų kokybę. Kol kas tokios galimybės nėra, – konstatuoja Vytautė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (19)