Pakuotės kelias: štai kas lieka iš butelių, kuriuos sukišate į taromatus

 (9)
Visa į užstato sistemą sugrąžinta tara keliauja į skaičiavimo centrą, kur ji dar kartą suskaičiuojama ir paruošiama perdirbti. Kas šiame centre vyksta? Kiek sunkvežimių čia kasdien pristato pakuotes? Kiek pakuočių apdoroja jame įrengtos mašinos?
Pakuočių skaičiavimas
© DELFI / Karolina Pansevič

Apie pakuočių kelią jas perdirbant – šiame reportaže. Pasižvalgykite.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Taromato anatomija

Gamintojai nusprendė tausoti aplinką: atskleidė, kaip ekologija padeda sutaupyti (3)

Pastaruoju metu vis dažniau įvairiose įmonėse pritaikomi ekologiniai sprendimai. Gamyboje pradedama naudoti energija iš atsinaujinančių šaltinių, mažinamas energetinių resursų sunaudojimas – šių ir kitų aplinką tausojančių sprendimų priėmimas aktualus kiekvienai aplinkosaugai neabejingai įmonei.

Papasakojo, kaip per dešimtmetį pasikeitė festivalių dalyviai (6)

Vasara – daugybę žmonių suburiančių festivalių metas. Galima tikėtis, kad keletą dienų festivalio teritorijoje praleidžianti žmonių minia palieka tokią aplinką, tarsi pro ją būtų praūžęs uraganas, tačiau festivalių organizatorius patikina, jog prieš dešimtmetį buvo žymiai blogiau.

Atskleidė, ką galvoja apie taromatus: jie visiškai pakeitė kasdienius įpročius (51)

Vis daugiau iniciatyvų gimsta dėl ekologijos, skatindamos visų žmonių įsitraukimą ir sąmoningumą. Neseniai mūsų šalyje įvesta nauja taros surinkimo sistema, prie kurios jau spėjome priprasti. Ja džiaugiasi ir žinomi Lietuvos žmonės.

Auga tvarkingesnė karta: ragina apie aplinkosaugą kalbėti nuo mažens (9)

Privalomo užstato už vienkartines pakuotes sistema mūsų šalyje pradėjo veikti prieš maždaug metus laiko – prie šio pokyčio dauguma jau spėjo priprasti. Teigiama, jog apie 90 proc. išleidžiamų vienkartinių gėrimų pakuočių sugrįžta ir yra perdirbamos. Tiesa, būtų galima pasigirti ir dar didesniais skaičiais, jei ugdytume savo sąmoningumą ir toliau.

Pasaulį išnaršiusių keliautojų verdiktas: kitos šalys turėtų mokytis iš Lietuvos (87)

Keliaudami po pasaulį ne tik parsinešame daugybę įspūdžių ir naujos patirties džiaugsmo, bet taip pat ir galime palyginti savo gimtąjį kraštą su neseniai atrastomis vietovėmis. Pavyzdžiui, keliautojai pastebi, kad esame tokia tvarkinga tauta, jog kai kurioms šalims būtų galima to iš mūsų pasimokyti. Vis dėlto, turime ko pasimokyti ir mes.