aA
Vadovas gali būti pagrindinė priežastis, kodėl darbuotojai palieka įmonę. Kita vertus, darbuotojai gali pasilikti įmonėje vien dėl gero direktoriaus. Vadovas, kuris nuolat rūpinasi savo pavaldiniais, organizacijoje sukuria pasitikėjimo kultūrą. Gydytojas psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis sako, kad rūpinimasis darbuotojų sveikata ir savijauta yra vienas svarbiausių veiksnių, užtikrinančių įmonės gerovę.
Asociatyvi nuotr.
© Shutterstock

Geras vadovas domisi ne vien atliktu darbu

Norvegijoje į pokalbį su darbdaviu atvykęs gydytojas pusę interviu laiko atsakinėjo į klausimus, kaip jis ilsėsis po darbo ir kaip jo šeima prisitaikys prie naujų gyvenimo sąlygų. Ši kolegos istorija E. Laurinaičiui padarė nepaprastai didelį įspūdį.

Profesoriaus E. Laurinaičio teigimu, rūpinimasis darbuotojų sveikata plačiąja prasme atspindi įmonės vertybes, todėl vienkartinės akcijos ar sumanymai nebus reikšmingos. „Projektas turi būti planingas darbas – nuoseklus ir su aiškia vizija“, – teigia gydytojas psichoterapeutas. Pasak jo, iniciatyvos sėkmė labai priklauso nuo asmeninio vadovo pavyzdžio ir aktyvaus palaikymo.

„Lietuvoje vis dar gaji nuostata: dirbti gerai, reiškia, dirbti ilgai. Iš tiesų taip nėra. Nuolat visiems kartoju paprastą taisyklę: gerai dirbti gali tik tas, kuris moka gerai ilsėtis“, – pabrėžia E. Laurinaitis.

Dažnas darbuotojas atkreipia dėmesį, kaip ilsisi ir jėgas atstato jo vadovas. Gebėjimas rasti balansą – produktyviai panaudoti savo laiką ir darbui, ir poilsiui – labai svarbus įgūdis, saugantis žmogų nuo pervargimo.

Eugenijus Laurinaitis
Eugenijus Laurinaitis
© Organizatorių nuotr.

Naujovėms labai svarbus vadovų palaikymas

Rūpestingi vadovai savo organizaciją mėgsta lyginti su šeima – įmonės viduje jie stengiasi sukurti saugią, sveiką ir patogią aplinką.

Kalbėdama apie vadovo santykius su darbuotojais šeimos analogiją pasitelkia ir žmogiškųjų išteklių specialistė, vadovų paieškos agentūros „Master Class Lietuva“ partnerė Laura Duksaitė-Iškauskienė.

„Jeigu mama vaikams nuolat pasakoja apie cukraus žalą, tačiau per pusryčius sau į arbatos puodelį deda tris šaukštelius cukraus, tai jokie aiškinimai neveikia. Vertybinė žinia turi būti autentiška ir nuoširdi. Organizacijoje viskas prasideda nuo vadovo pavyzdžio“, – dėsto L. Duksaitė-Iškauskienė.

Anot pašnekovės, jeigu įmonė ima kalbėti apie sveikatingumo iniciatyvą ir jos teikiamą naudą, darbuotojams turi būti suteiktos galimybės įsitraukti, išbandyti diegiamą naujovę.

Laura Duksaitė
Laura Duksaitė
© Organizatorių nuotr.

Lanksti motyvavimo priemonė

„Ar prie naujovių galima priskirti sveikatos draudimą? Ne visada. Mat vieni klientai apie šią paslaugą išgirsta pirmą kartą, o kiti yra tikri sveikatos draudimo ekspertai, nes jau seniai naudojasi paslaugos privalumais“, – sako „Lietuvos draudimo“ Verslo rizikų vadovas Arūnas Raziūnas. Draudimo bendrovės atstovas gyvai bendrauja su įvairių įmonių darbuotojais ir puikiai žino, kas labiausiai rūpi kepyklos darbuotojams, o kas – buhalterinės apskaitos ar IT bendrovės kolektyvui. A. Raziūnas teigia, kad sveikatos draudimo paketą galima sudaryti labai lanksčiai, pagal individualius įmonės darbuotojų poreikius.

Sveikatos draudimo paslauga įmonėms yra labai paranki priemonė darbuotojų motyvavimo sistemai papildyti ir patobulinti. Skirtingos vertės paketai gali būti tarsi apdovanojimai ar priedai už skirtingus pasiekimus, skirtingas pareigas ir atsakomybes. „Pavyzdžiui, prie kompanijos prieš metus prisijungęs darbuotojas turi vienokį sveikatos draudimo variantą, bet žino, kad sukaupęs trejų metų patirtį gaus kitokį – dar vertingesnį – paketą“, – aiškina „Lietuvos draudimo“ atstovas.

Patenkina skirtingus poreikius

Pasak A. Raziūno, kad ir kokius paslaugų paketus įmonė išsirenka savo darbuotojams, platus „Lietuvos draudimo“ partnerių tinklas visoje Lietuvoje užtikrina, kad visi apdraustieji gautų kokybiškas gydymo, sveikatos priežiūros ir sveikatinimo paslaugas, taip pat – reikiamų medicinos priemonių, vaistų ar vitaminų.

„Vieniems pagalbos prireikia susirgus, antri rūpinasi, kaip palaikyti gerą sveikatą, o treti galbūt tiesiog nori įsigyti naujus akinius“, – darbuotojų poreikius nagrinėja A. Raziūnas.

Rūpestis sveikata nelieka nepastebėtas

„Lietuvos draudimo“ tyrimas parodė, kad beveik daugumai dirbančiųjų dantų gydymo paslaugos yra pačios aktualiausios. Kaip itin aktualias paslaugas apklausos dalyviai įvardijo sveikatinimo paslaugas ir specialistų konsultacijas bei tyrimus.

„Lietuvos draudimo“ atstovas atkreipia dėmesį, kad daugiau negu pusė apklausos dalyvių sveikatos draudimą įvardijo kaip svarbią motyvavimo priemonę. Pasak jo, sveikatos draudimas Lietuvoje jau tampa norma – verte, kurią darbdavys suteikia savo darbuotojams kartu su atlyginimu. Tyrimo duomenimis, didžiausią įtaką sveikatos draudimas, apklaustųjų požiūriu, turėtų palankiam požiūriui į darbdavį, lojalumui ir norui rekomenduoti darbdavį.

Taip pat A. Raziūnas primena, kad darbuotojo naudai darbdavio mokamos papildomo (savanoriško) sveikatos draudimo įmokos priskiriamos neapmokestinamoms pajamoms, todėl įmonė gali sumažinti pelno mokestį. Be to, nuo darbuotojo naudai draudėjo mokamų savanoriško sveikatos draudimo įmokų nėra skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Putino liudininkai“: 2012-aisiais prasidėjo tikros nesąmonės (61)

Vitalijaus Manskio dokumentinis filmas „Putino liudininkai“ – viena iš svarbiausių...

Po daugelio metų aplankė Gariūnus: tokias kainas mieste sunkiai rasi (52)

Ilgus metus Gariūnuose nesilankiusi Aistė apniukusį šeštadienį nusprendė netysoti namie, o...

Žaidėjus išteisinęs ir sirgaliams dėkojęs Jankauskas: tai jau kelia neviltį specialiai iš Ploješčio (5)

Tuščios tribūnos nesukliudė antrąkart rumunams įveikti Lietuvos, šįkart rungtynių scenarijus...

Dar vienas skandalas Kaune: medikus šokiravo motinos elgesys su mažyliu – skubiai iškvietė vaikų teises (555)

Motina meta kaltinimus Kauno klinikų medikams . Anot jos, šie galimai per stipriai suspaudė vaiką.

Po žinių apie sniegą – patikslinta sinoptikų prognozė: nemalonumai užklups netikėtai (5)

Sekmadienio dieną Lietuvos padangė bus debesuota. Nedideli pragiedruliais pasirodys kai kuriose...

Rumunai suvarpė Lietuvos vartus ir išmetė rinktinę į žemiausią divizioną (322)

Šeštadienį daugiau nei 15 tūkstančių vietų turinčiame Ploješčio miesto stadione vykusiose...

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (69)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Žurnalistė apsilankė nuogalių kurorte: orgijos vyko vidury baltos dienos (151)

„Ateik greičiau pažiūrėti! Aname balkone vyksta orgija!“ – sušukau savo seseriai, rodydama...

Kremliaus kėslai verčia sunerimti: visai šalia Lietuvos – pavojingi signalai (134)

Latvija švenčia šimtmetį . Tačiau Latvijos parlamentarai nespėjo įteikti dovanos šaliai –...