aA
Vyresnio amžiaus žmonės yra viena labiausiai pažeidžiamų grupių, kai kalbama apie internetines apgaules. JAV įsikūrusi nacionalinė senėjimo tarnyba (NCOA) išskiria 7 dažniausiai pasitaikiusias finansines apgavystes, skirtas senjorams. Apžvelkime jas.
Asociatyvi nuotr.
© Shutterstock

Geresnės vaistų kainos

Didėjant receptinių vaistų kainoms, senjorai internete ieško pigiausių vaistų. Deja, sukčiai tai žino ir sukuria svetaines, kuriose reklamuojami pigūs receptiniai vaistai, kurie dažniausiai būna padirbti. Žmogui susigundžius šiuo pasiūlymu pavojus kyla dvigubas – jis ne tik moka pinigus už tai, kas nepadeda žmogaus sveikatos būklei, tačiau aukos gali įsigyti ir nesaugių medžiagų, kurios gali padaryti dar daugiau žalos. Ši apgaulė gali būti tokia pat sunki kūnui kaip ir finansinė.

Anti-senėjimo produktai

Visuomenei skiriant tiek daug dėmesio fizinei išvaizdai, daugelis žmonių jaučia poreikį rasti gydymo būdų ar produktų, kurie, kaip teigia, padeda paslėpti savo amžių. Sukčiai reklamuoja anti-senėjimo produktus, kurie yra arba nieko verti, arba kenksmingi. Kai kuriuose produktuose gali būti medžiagų, kurios gali būti kenksmingos, tačiau sukčiai mano, kad jos tokios pat veiksmingos kaip žinomos ženklo prekės, pavyzdžiui, „Botox“. Sukčiai taip pat gali reklamuoja produktus kaip veiksmingus ir natūralius, tačiau iš tikrųjų produktas neturi senėjimo poveikio.

Telefoniniai skambučiai

Telefoniniai sukčiai yra dažniausiai pasitaikanti apgaulė, naudojama prieš senyvus žmones. Nesąžiningi asmenys gali priversti senjorus susisiekti arba išvilioti iš jų pinigus, tvirtindami, kad yra nemalonumų turintys šeimos nariai ir jiems reikia pinigų. Jie taip pat gali paprašyti pagyvenusių žmonių pinigų, prašydami, jog šie prisidėtų prie labdaros ir paaukotų pinigų po tariamos stichinės nelaimės.

Elektroniniu paštu siunčiami virusai

Aukos buvo apgautos sukčiams atsiuntus elektroniniu paštu žinutes su pridėtais dokumentais, kuriuos atidarius suveikia virusas. Arba tokiuose laiškuose būna nuoroda, kuri veda į pavojingas interneto svetaines, kuriose vėlgi slypi kenksmingas kodas, kuris leidžiančią sukčiams prieiti prie asmeninės informacijos kompiuteriuose ar telefonuose. Senjorai neretai atsako į laiškus, kuriuos siunčia sukčiai su prašymu atnaujinti savo banko ar kreditinės kortelės informaciją apgaulingoje svetainėje. Taip sukčiai prieina prie jų sąskaitų ir pasisavina visus pinigus.

Investicijos ir pensijos

Daugelis senjorų planuoja išeiti į pensiją arba savarankiškai tvarkyti santaupas, todėl jie tampa labiau pažeidžiami ir tampa sukčių investicijų schemų aukomis. Sukčiai gali pasinaudoti aukomis apsimesdami finansiniais patarėjais, prašo prieigos prie savo pensijų fondų ir santaupų. Gavę prieigą prie lėšų, jie pasisavina visus pinigus.

Loterijų nugalėtojai

Ši schema paprastai apima ryšį su pagyvenusiais žmonėmis paštu arba telefonu ir informavimą apie tai, kad jie laimėjo tam tikrą prizą, tačiau už tai reikia sumokėti mokestį. Sukčiai aukai išsiunčia padirbtą čekį, kad ši įneštų į savo banko sąskaitą žinodami, kad prireiks šiek tiek laiko, kol bankas čekį atmes. Tuo tarpu senjoras sukčiui pervedė tariamą mokestį už prizą.

Senelių suktybė

Ši suktybė yra ypač apgaulinga, nes ji atliepia vyresnio amžiaus žmonių emocijas. Sukčiai paskambina vyresniam žmogui ir apsimeta, kad yra jų anūkas. Jie klausia, ar jie žino, kas skambina, ir kai senelis pasako vieno iš savo anūkų vardą, jie apsimeta tuo anūku. Sukčiai pasakoja seneliui, kad tariamai anūkas turi finansinių problemų ir prašo, kad atsiųstų jam pinigų. Sukčius prašo senelio niekam nepasakoti apie jo situaciją. Kai apgavikas gauna pinigus, jis dar sykį ir dar sykį susisiekia su seneliu ir prašo vis daugiau pinigų.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
1.3333

Top naujienos

Norvegijos viešumo eksperimentas: kolegų ir kaimynų atlyginimus galima sužinoti kelių mygtukų paspaudimu (18)

Visiškas skaidrumas: norvegams jis toks pat natūralus, kaip kvėpavimas. Iki tokio lygio, kad...

Miške užaugusi ir gripu neserganti žolininkė – apie išskirtinį tik per delčią daromą tepalą ir augalų vartojimo klaidas (1)

Su Aleksandra Stasytiene susitikome jos namuose Utenoje. Tuomet Lietuvą dar lepino šiluma, tad...

Orai: šaltis tuoj atlėgs (5)

Šiandien Lietuvos orus lems vakarinis arktinio anticiklono pakraštys. Po šalčiausios šio mėnesio...

Pakeliui į UFC: Lietuvos kovotojas įspūdingai apgynė „Cage Warriors“ čempiono diržą vaizdo įrašas (6)

Lietuvos kovotojas Modestas Bukauskas apgynė „Cage Warriors“ pasaulio čempiono diržą....

Kaune laukiama kasmetinio mūšio su sniegu ir ledu (75)

Sinoptikams prognozuojant šalto oro bangą ir žiemos pradžią, Kauno gatves prižiūrinti, miesto...

Genialus matematikas ir tamsioji jo talento pusė (79)

Šis mokslininkas pirmasis pasaulyje buvo įvertintas ir Nobelio, ir Abelio premijomis. Jis – matyt,...

Giminaičiams skirtame socialiniame būste gyvenanti Kručinskienė nenusileidžia: kas čia nelegalaus? (598)

Neseniai apie dalyvavimą Seimo rinkimuose pranešusią kaunietę Eglę Kručinskienę aplankę Kauno...

Lietuvoje skrandžio vėžiu serga net 30-mečiai: gydytojas išvardijo simptomus, į kuriuos privalu atkreipti dėmesį (36)

Šiemet jauniausiam Nacionaliniame vėžio institute (NVI) gydytam skrandžio vėžio pacientui...

Psichologai atsakė, kam gyventi seksis sunkiau: mamyčių ar tėvelių dukrelėms (24)

Psichologai Genovaitė Petronienė ir Andrius Jančiauskas Žinių radijo laidoje „Apie tave“...

Niūri CSKA viešnagė Ispanijoje: čempionus įveikė ir „Real“ (2)

Eurolygos sunkiasvorių susidūrime Madrido „Real“ namuose priėmė Maskvos CSKA ekipą, kuri...