aA
Klaipėdos miestas šiandien švenčia 768-ąjį gimtadienį. Per tiek laiko uostamiestyje įvyko daug reikšmingų istorinių įvykių. Čia visuomet klestėjo prekyba, pramonė, o dabar į pajūrį šaknis suleidžia ir Lietuvių plėtojamas rinkodaros kanalų analizės ir ataskaitų ruošimo startuolis „Whatagraph“. Minėdami miesto gimtadienį, žiniomis jie dalinasi su visa Lietuva.
Whatagraph
Whatagraph

Kai norite susikurti paskyrą internetinėje parduotuvėje, diskusijų forume arba mobilioje aplikacijoje, registruotis galite užpildydami registracijos formą, arba tiesiog prisijungdami su savo turimomis socialinių tinklų paskyromis. Antruoju atveju viskas vyksta daug greičiau, nes nereikia nieko suvedinėti ranka, o tik patvirtinti prisijungimą kelių mygtukų paspaudimu. Būtent dėl patogumo žmonės dažnai ir pasirenka būtent tokią registracijos formą. Bet ar tai tikrai saugiausias variantas?

„Prisijungimas prie įvairių internetinių puslapių ir įrankių su savo asmeninėmis soc. medijos paskyromis, pvz., „Facebook“, „LinkedIn“, turi tiek pliusų, tiek minusų,“ - pasakoja „Whatagraph“ CTO Artūras Lazejevas ir dalinasi tokių registracijų privalumais bei rizikomis.

Privalumai:

• Didžiosios socialinių tinklų platformos turi gerokai didesnius resursus užtikrinti vartotojų saugumą ir mažinti nutekėjimų riziką. Socialiniai tinklai įprastai naudoja saugų, atviro kodo standartą OAuth 2.0. Galima numanyti, kad į jūsų saugumą jie jau investavo daugiau, nei naujai susikūrusi internetinė parduotuvė.
• Jei prie skirtingų platformų jungiatės su ta pačia socialinių tinklų paskyra, jums reikia prisiminti mažiau slaptažodžių. Užtenka vieno, bet saugaus ir stipraus slaptažodžio. Tai užtikrina didesnį saugumą, kai reikia prisiminti daug slaptažodžių, žmonės yra linkę pernaudoti tuos pačius silpnus slaptažodžius. Tokiu atveju ir tikimybė, kad jie nutekės, gerokai padidėja.
• Naudojantis socialiniais tinklais, turite galimybę naudotis dviejų žingsnių autentifikacija. Tokiu atveju net žinant slaptažodį, piktadariai negalės prisijungti prie jūsų paskyros, nes prisijungimas turi būti patvirtintas kitame įrenginyje. Tokio sudėtingo prisijungimo mechanizmo įprastos svetainės nesiūlo.
• Socialiniai tinklai suteikia galimybę atimti išorinės aplikacijos/ portalo prieigą prie jūsų duomenų (ang. revoke access), net jei pati aplikacija nesiūlo galimybės ištrinti jūsų paskyros.

Artūras Lazejevas
Artūras Lazejevas

Rizikos:

• Registruojatės su socialinių tinklų profiliais, atkreipkite dėmesį į prašomą teisių apimtį (permission scope) - ar tikrai šiai aplikacijai reikia tiek prieigos? Pvz., ar tikrai aplikacijai reikia duoti teises skelbti įrašus jūsų Facebook laiko juostoje? Dažnu atveju galima aplikacijai nesuteikti visų prašomų teisių, tiesa, tokiu atveju aplikacija gali neveikti kaip turėtų.
• Ar tikrai norite, kad vieta, kurioje registruojatės naudotų jūsų tikrą vardą bei pavardę, profilio nuotrauką? Jei ketinate apsipirkinėti ir prekės bus siunčiamos paštu, vardą ir pavardę perduoti verta. Bet jei registruojatės pramoginio turinio platformose, tokia informacija nėra būtina.
• Nebesinaudojant aplikacija, ji vis dar turi prieigą prie jūsų socialinių tinklų profilio ir turi tas pačias teises kurias suteikėte, todėl vertėtų periodiškai (bent kartą metuose) peržiūrėti savo nustatymus, kokios aplikacijos turi prieigą prie jūsų paskyros ir duomenų.

„Whatagraph“ CTO „Artūras Lazejevas apibendrina: nors prisijungimas naudojantis socialinių tinklų paskyromis turi rizikų, vis dėl to, jei naudojate saugų slaptažodį (bent 10 simbolių, su didžiosiomis ir mažosiomis raidėmis, skaičiais bei simboliais), ir esate susikonfigūravę dviejų žingsnių autentifikaciją, taip jungtis verta, nes tai bus saugiau už daugelį svetainių, programėlių ir elektroninių parduotuvių siūlomų alternatyvų.“

Projektas „Sustiprink Imunitetą“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Mindaugas Milinis | D+

Sovietų maršalas, kuris apiplėšė Berlyną: brangenybes ir meno vertybes namo vežė vagonais

Gegužės 8-ąją (Europoje) ir 9-ąją (Rusijos Federacijoje) buvo minimos Antrojo pasaulinio karo...

Putino kalboje – iškalbingos detalės tarp eilučių: kas liko be grasinimų ir pagiežos (444)

Šlovinga pergalė, aplaistyta krauju ir ašaromis. Tokie motyvai kaip ir kasmet skambėjo gegužės...

Izraelis žada galingą atsaką: „Hamas“ peržengė neleistiną ribą sureagavo ir JAV (47)

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pirmadienį perspėjo Gazos Ruožą...

Agnė Keizikienė | D+

Lietuvė su keliais kilogramais nesėkmingai kovojo beveik pusę metų, o neteko – per dieną: paaiškino, kaip tai įmanoma

Daugelis sveiko gyvenimo mokytojų, mitybos specialistų sutinka, kad kartais lengviau yra netekti...

Po jaunos medikės tragedijos Šiauliuose prabilo apie šokiruojančias darbo sąlygas: tokių atvejų yra daugiau (286)

Jaunos Šiaulių medikės tragedija paskatino dar garsiau kalbėti apie mobingą, patiriamą gydymo...

Neatrastos devynios Turkijos vietos 2021 metams (1)

„ Turkija atliko puikų darbą diversifikuodama turizmo prekybą ir dabar yra 6-ta pagal lankomumą...

Ką privalote žinoti ir patikrinti, jei perkate naudotą automobilį iš užsienio (8)

Šalies gyventojams, nevengiantiems naudotą automobilį įsigyti iš užsienio šalių, tokių kaip...

Galimybių pasas daugelio lauktos privilegijos nesuteiks: išimtys kol kas nenumatytos (302)

Jau po dviejų savaičių Lietuvoje pradėsiantis galioti Galimybių pasas jo turėtojams suteiks...