aA
HTTP/ HTTPS protokolai – ne vienam su IT sritimi nesusijusiam žmogui gali skambėti kaip nevertas dėmesio dalykas. Vis tik, internetinio verslo savininkams vertėtų susipažinti su šiomis sąvokomis, nes perėjimas iš seno HTTP protokolo į naujesnįjį HTTPS gali atnešti ne tik saugumą klientams, bet ir lankytojų srauto padidėjimą.
Kaip nesaugi svetainė gali pakenkti Jūsų verslui
Kaip nesaugi svetainė gali pakenkti Jūsų verslui

HTTP protokolas

Tikriausiai jau esate pastebėję, kad visos internetinės svetainės prasideda žymomis HTTP arba HHTPS – protokolais, skirtais informacijai pasauliniame tinkle (WWW) pasiekti. Kuo gi skiriasi šie protokolai?

HTTP yra angl. HyperText Transfer Protocol trumpinys, tuo tarpu HHTPS – trumpinys angl. HyperText Transfer Protocol Secure, kur paskutinis žodis liet. reiškia „saugus“. Pirmasis protokolas buvo sukurtas, neatsižvelgiant į tai, kad ateityje gali tapti aktualus kibernetinio saugumo klausimas, todėl, kaip bebūtų gaila, anksčiau sukurtos HTTP prasidedančios nuorodos negali užtikrinti patikimos svetainės naudotojo veiklos. Tai reiškia, kad asmeninė informacija, tokios svetainės pagalba siunčiant tekstą, grafinį turinį, vaizdo įrašus, garsą bei kitą skaitmeninę informaciją ar vedant asmeninius duomenis, gali būti neapsaugota nuo interneto piratų atakos.

HTTP pavojai

Vartotojai į tokio tipo svetaines dažnai nukreipiami, prisijungiant prie nemokamų viešųjų interneto tinklų. Taip pat tokių nuorodų netrūksta piktavalių, neretai apsimetančių draugais, siunčiamuose elektroniniuose laiškuose. Šiuose laiškuose siūlomos nuorodos nukreipia internautą į tinklalapį, kuris iš pažiūros atrodo lygiai taip pat arba labai panašiai, kaip ir tikrasis asmeninius duomenis naudojančios įstaigos, pavyzdžiui, banko, tinklalapis. Deja, jame suvedus savo duomenis, prie sistemos prisijungti nepavyks, nes nuolat bus rodomas klaidos pranešimas, bet yra tikimybė, kad konfidencialūs vartotojo suvesti duomenys nutekės piktavaliams šios sistemos kūrėjams. Jei jiems pavyks, įsilaužėliai gali pavogti prisijungimo slaptažodžius, kredito kortelės ir kitą neskelbtiną informaciją.

Kodėl verta pereiti į HTTPS protokolą?

Tuo tarpu, svetainės, kurių adresas prasideda raidėmis HTTPS, užtikrina naudotojų saugumą, nes naudojantis šiuo protokolu, visa vartotojų asmeninė informacija yra užkoduojama ir apsaugoma nuo piktavališkų veiksmų.

Šios svetainės kur kas palankiau vertinamos „Google“ paieškos tinklo, iškeliant jas šiame tinkle į aukštesnes pozicijas. Maža to, vartotojai taip pat yra labiau linkę naudotis, o ypač – pirkti, per saugias internetines svetaines.

Ypač svarbu prie HTTPS protokolo pereiti internetinėms parduotuvėms, elektroninės bankininkystės sistemoms ir kitoms interneto svetainėms, kuriuose vartotojai turi suvesti savo kreditinės kortelės ir kitus asmeninius duomenis ar prisijungti prie bankinės sąskaitos.

Užtikrinsite klientų saugumą ir SEO augimą

Jei turite savo verslą, tampate atsakingi ne tik už įmonės, bet ir už klientų duomenų saugumą. Europos Sąjungoje įsigaliojus bendrajam duomenų apsaugos reglamentui (BDAR), už aplaidžią duomenų priežiūrą skiriamos griežtos nuobaudos. Siekdami užtikrinti duomenų saugumą, apsaugokite įmonės internetinę svetainę, įdiegdami joje SSL sertifikatą.

Tai yra papildomas apsaugos sluoksnis, užšifruojantis informaciją, kuri keliauja tarp svetainės lankytojo kompiuterio, ir svetainės serverių. „Jei apsaugosite savo verslo svetainę SSL sertifikatu, trečiosios šalys neturės galimybės pasiekti kliento naršymo duomenų.“ – teigia debesų kompiuterijos bendrovės „Hostinger“ vadovas Balys Krikščiūnas.

Gera žinia yra tai, kad pakeitus savo svetainės protokolą iš HTTP į HHTPS, tikėtina, kad padidės svetainės reitingas „Google“ paieškos sistemoje. Taip yra dėl to, kad svetainės saugumas yra labai svarbus kriterijus SEO optimizavimo procese, kurio tikslas – padidinti svetainės natūralų lankytojų srautą (be mokamos reklamos indėlio). Perėjus į HTTPS protokolą, dar daugiau lankytojų gali užsukti į Jūsų svetainę ateityje, augant lankytojų pasitikėjimu ja.

„Saugodami savo klientų duomenis keliate ir savo įmonės patikimumą. Jei neturite SSL sertifikato, kai kuriuos naršyklės, pavyzdžiui, Google Chrome, vartotojus perspėja, kad svetainė yra nesaugi. Šis pranešimas gerokai mažina įmonės patikimumą bei pardavimus,“ – sako B. Krikščiūnas.

Užsakymo nr.: PT_85066581

Projektas „Sustiprink Imunitetą“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

NVSC ir ULAC vis dar neturi vadovų: norinčių už tokius atlyginimus neatsiranda (16)

Nuo kovo 1 dienos, kuomet iš Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovo pareigų buvo...

Stambieji „Panevėžio kelių“ akcininkai švenčia pergalę, o buvęs vadovas papasakojo apie privatų lėktuvą (2)

Ketvirtadienį įvykusiame neeiliniame susirinkime 81,46 proc. „Panevėžio kelių“ akcininkų...

Rūdninkų gyventojas: su mumis ilgai gražiai kalbėjo – ir vėl apgavo (532)

Rūdninkų miestelio gyventojai – pasipiktinę. Jų teigimu, valdžia nesilaiko duoto žodžio...

Žirmūnuose planuojamas naujas daugiabutis sukėlė gyventojus ant kojų: nesupranta, kodėl pasirinkta tokia vieta (83)

Žirmūnų gyventojai šiuo metu išgyvena neramias dienas: žmonės socialiniuose tinkluose dalinasi...

Tokių vaizdų Lietuvoje dar nesate matę: nakties danguje užfiksavo kosmoso šmėkla vadinamą reiškinį (52)

Unikalių gamtos reiškinių medžiotojai „Sky chasers LT“ pasidalijo stulbinančiu laimikiu...

Po pergalės Tokijuje – Zverevo džiaugsmo ašaros: pakeliui į finalą įveiktas Džokovičius (10)

Tokijo žaidynių vyrų vienetų varžybų pusfinalyje kiek netikėtai Vokietijos atstovas Alexanderis...

Tyrimas parodė, kaip dvi „AstraZeneca“ dozės veikia kraujo krešulių susidarymo riziką (90)

„ AstraZeneca Plc“ gaminama „ Covid-19 “ vakcina po antrosios dozės nesukelia reto kraujo...

Situacija sparčiai blogėja: visa Lietuva žengė į raudoną COVID–19 zoną (944)

Penktadienio rytą Statistikos departamento pateiktais duomenimis, visa Lietuva pateko į raudoną...

Martynas Bendikas | D+

Šįkart – tik Rusija ir Š. Korėja: kokios priežastys užkerta kelią Olimpo link ir kodėl skandalingiausiose žaidynėse nebuvo Lietuvos

2020 metų Tokijo olimpinės žaidynės , vykstančios 2021 metų vasarą, įgavo pagreitį....

Palygino atostogų kainas dviejuose lietuvių pamėgtuose kurortuose: savaitė Turkijoje gali kainuoti pigiau nei dvi dienos Palangoje (34)

Atostogos penkių žvaigždučių viešbutyje Antalijos regione Turkijoje dviem šiemet kainuoja...