Praėjusią savaitę akcijų rinkos pradėjo užfiksuodamos naują visų laikų viršūnę. Pagrindinis JAV indeksas S&P500 pirmadienį peržengė 2660 punktų ribą, nors ilgesniam laikui įsitvirtinti nesuspėjo. Investuotojai buvo nusiteikę optimistiškai dėl naujojo mokesčių įstatymo, gerų makroekonominių duomenų bei infrastruktūros plano naujienų.
Rinkose išsilaikė optimistinės nuotaikos

Penktadienio popietę pasirodė žinios, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketina pateikti infrastruktūros plano pasiūlymą iki kitų metų sausio pabaigos. Tikimasi, kad jis apims pagrindinius susisiekimo objektus ir bendra jo vertė sieks 1 trilijoną JAV dolerių. Tokios naujienos ženkliai paveikė JAV obligacijų rinką, kurių vertė koregavosi, investuotojams bijant, kad naujo mokesčių įstatymo paskatintas didesnis deficitas ir papildomos infrastruktūros plano išlaidos neigiamai paveiks šalies skolos situaciją.

Makroekonominiai duomenys JAV išlikos stiprūs. Rinkos dalyviai labiausiai laukė savaitės pabaigoje paskelbtų darbo rinkos rezultatų. Šalyje buvo sukurta 228 tūkstančiai naujų darbo vietų ir tai ženkliai viršijo rinkos lūkesčius. Nepaisant teigiamų tendencijų ir augančio užimtumo bei tikėtinos konkurencijos tarp darbdavių, darbo užmokestis augo gan lėtai ir siekė 2.5% per metus. Kadangi JAV ekonomika ypač priklausoma nuo vidinio šalies vartojimo, greičiau nei infliacija augantis darbo užmokestis bei didėjanti perkamoji galia ypač svarbi ekonomikos atsigavimo kintamoji. Šiuo metu ekonomistai šios dedamosios vis dar pasigenda.

Taip pat investuotojai atidžiai stebėjo Kinijos tarptautinės prekybos duomenis. Šalies eksportas per metus augo 12.3% viršydamas rinkos lūkesčius ir atspindėjo stiprią paklausą užsienio rinkose. Bendrai duomenys buvo teigiami, tačiau nepaskatino ženklesnio atsigavimo šalies akcijų indeksuose. Investuotojai išlieka atsargūs, nes nežinomybė dėl tolimesnės Kinijos politikos siekiant suvaldyti aukštą skolos lygį išlieka didelė.

Žaliavų rinkose vyravo pesimistiškos nuotaikos - tiek metalų, tiek naftos kainos krito. WTI rūšies naftos kaina buvo -0.4% žemiau ir savaitės prekybą užbaigė ties 57.3 JAV doleriais už barelį. Rinkos duomenys buvo įvairūs: naftos platformų skaičius neženkliai padidėjo, tačiau žaliavos atsargos JAV toliau mažėjo, ir investuotojams buvo atsargūs bei laukė ženklesnių tendencijų šioje rinkoje. Metalų segmente nerimas dėl Kinijos neatslūgo ir pagrindinių žaliavų kainos krito. Vario vertė mažėjo -3.8%, aliuminio -2.6%, o geležies rūdos -3.5%.

Apibendrinant sektorių rezultatus, augusių ir pigusių skaičius buvo panašus. Geriausiai pasirodė paslaugų, pramonės ir finansų įmonės, kurios augo apie 0.7%. Neigiamus rezultatus užfiksavo sveikatos apsaugos, komunalinių paslaugų bei žaliavų kompanijos, kurių vertė mažėjo apie -1.0%.

Praėjusią savaitę toliau labai gerus rezultatus demonstravo Boeing akcijų kaina ir jos vertė išaugo 5.4%. Ypač įspūdingus rezultatus kompanija pademonstravo per pastaruosius metus, kuomet kaina pašoko daugiau nei 80%. Atsižvelgiant, kad šiuo metu įmonės kapitalizacija rinkoje siekia net 170 milijardų JAV dolerių ir tai yra viena pagrindinių šalies pramonės flagmanų, toks kainos didėjimas atrodo neįtikėtinas vertinant jos dydį ir veiklos subrendimą.

Kompanijos veikla pagrinde susideda iš dviejų sričių: komercinių lėktuvų ir karinės pramonės technikos. Įmonė 2016 metais pagamino 748 komercinius ir 180 karinius orlaivius. Būtent didėjanti oro linijų paklausa naujiems lėktuvas leidžia užtikrinti kompanijai stiprius finansinius srautus ir didelį užsakymų skaičių. Paskutiniais duomenimis, Boeing priimtų, bet dar nepagamintų užsakymų sąrašą sudaro 5,700 lėktuvai, kurių vertė net 474 milijardai JAV dolerių. Palyginimui kompanijos pajamos siekė 95 milijardus JAV dolerių 2016 metais.

Įdomu, kad praėjusią savaitę kompanijos vadovas Dennis Muilenburg viešai pasakė manantis, kad Boeing pasieks ir išlaipins Marse žmogų pirmiau nei tai padarys Elon Musk ir jo kompanija SpaceX. D. Muilenburg taip pat paminėjo, kad įmonė šiuo metu aktyviai dirba su NASA prie Marso programos ir naujo tipo raketos, kurios prototipas jau surinkinėjamas ir planuojamas pirmasis bandomasis skrydis 2019 metais.

Šią savaitę Admiral Markets platformoje prekiaujamos JAV įmonės rezultatų neskelbs.

Penkios per savaitę labiausiai brangusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:
SNAP +8.7%
BA +5.4%
BAC +3.4%
TSLA +2.8%
GOOG +2.7%

Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:
INTC -3.0%
TRV -1.8%
PFE -1.7%
HPQ -1.6%
KO -1.4%

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Parduotuvės vadovas apie krentančius pardavimus: kažkas jaučiasi, bet nežinau tik kas (27)

Tiek Lietuvoje, tiek Europoje kalbama, kad šiuo metu yra ekonominis pakilimas.

Kraupios pliušiniais žaislais nuklotos vaikų kapinės: ten patekus norisi sukalbėti visas maldas, kurias moki (10)

Ilgas žvyrkelis. Šalia jo – sena, medinė, išvirtusi tvora. Aplink matosi kelios trobelės,...

Šio diktatoriaus tironija sunkiai protu suvokiama: po masinės egzekucijos prancūzams trūko kantrybė prabangiose vilose – kraupūs radiniai (81)

Centrinė Afrikos Respublika ( CAR ), nepaisant neapsakomai gausių gamtinių išteklių, išlieka...

Kremliaus logika: baugina JAV bombonešiais Lietuvoje, bet pasienyje griaudi rusų bombos (694)

Kodėl NATO sąmoningai kursto įtampą pasienyje su Rusija ? Kodėl Lietuvoje JAV ir...

Rimvydas Valatka. Paskutiniai neribotos valstiečių arogancijos metai? (568)

Ko neatimsi iš Karbauskio, tai arogancijos ir fantazijos. Priešingai nei dauguma jo į Seimą...

Baigėsi festivalis „Karklė“: didžiausi gerbėjai jau laukia kitų metų Papildytos nuotraukų galerijos (30)

Tris dienas trukusiame festivalyje „ Karklė Live Music Beatch 2018“ nuskambėjo paskutinis šių...

Justino Jankevičiaus nebelieka „Kitokiuose pasikalbėjimuose“: šiandien mes sukame skirtingais keliais (3)

„Kitokių pasikalbėjimų“ kūrėjas Mantas Bertulis socialiniame tinkle „Facebook“...

Papasakojo apie gyvenimą Lietuvos rojaus kampelyje: jis visai kitoks, nei mato turistai (12)

Kopos, miškas, iš vienos pusės Kuršių marios , iš kitos – jūra, gaivus oras. Atrodytų,...

Turgelių gyventoja: mes meldėmės, o jie atėjo kaip šėtonai (6)

Emilio Vėlyvio surežisuotas reklaminis šou per Žolinę Turgelių bažnyčioje papiktino...

Garsus japonų zen vienuolis: žmonės nevertina gėrio, todėl jų kūnas ir protas serga (5)

Žmogus legenda. Taip kalbama apie dzenbudistų meistrą iš Japonijos Taigen Shodo Harada Roshi....