aA
Praeitą savaitę pagrindinės valiutų poros buvo linkusios konsoliduotis. EUR/USD kiek atsikvėpė po birželio pabaigoje pasiektų aukštumų, naujų aukštumų neįstengė suformuoti ir GBP/USD pora. Aiškesnį JAV dolerio atsigavimą buvo galima stebėti USD/JPY poroje, kuri buvo linkusi judėti gegužės mėnesio aukštumų link.
© Facebook nuotr.

EUR/USD savaitės prekybą pabaigė pakritusi 0,21 proc.. Vienos svarbiausių praeitos savaitės naujienų iš euro zonos buvo ketvirtadienį paskelbtas birželį vykusio ECB posėdžio protokolas, rodęs, jog centrinis bankas linkęs komunikuoti labiau apie galimą ekonomikos skatinimo mažinimą, o ne papildomą skatinimą esant poreikiui. Diskusiją dėl ekonomikos griežtinimo perspektyvų buvo galima įžvelgti ir trečiadienį paskelbtame birželį vykusio JAV Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto posėdžio protokole. Neaiškumas dėl vangaus infliacijos augimo (ar mažėjantys infliacijos augimo tempai yra susiję su trumpalaikiais, ar su ilgalaikiais veiksniais) didžiausioje pasaulio ekonomikoje skatino dvejones, kada pradėti 4,5 trln. JAV dolerių FED balanso mažinimą, ar tai turėtų prasidėti „po poros mėnesių“, ar visgi derėtų palaukti ilgiau. Daugiau aiškumo nesuteikė ir penktadienį paskelbti JAV darbo rinkos duomenys. Nedarbo lygis gegužę šiek tiek išaugo iki 4,4 proc., tuo tarpu ne žemės ūkio sektoriuje per mėnesį darbo vietų sukurta daugiau nei prognozuota (222 tūkst.). Investuotojus nuvylė kiek prastesni vidutinio valandinio atlyginimo augimo duomenys (0,2 proc., prognozuotas 0,3 proc. augimas per mėn., 2,5 proc. augiams per metus).

GBP/USD pora pirmąją liepos savaitę atpigo 1,10 proc.. Diskusijos apie galimą palūkanų normos kėlimą Didžiojoje Britanijoje aprimo ir dėmesys krypo į lūkesčių neatitikusius gamybos, statybos ir paslaugų sektorių pirkimų vadybininkų duomenis kartu su prastesniais nei tikėtasi gamybos produkcijos duomenimis.

USD/JPY per savaitę pabrango 1,37 proc.. Japonijos jenos, kaip saugaus aktyvo, judėjimuose nebuvo matyti savaitės pradžioje aštrėjusios politinės įtampos tarp Šiaurės Korėjos ir kitų valstybių, labiau panašu, kad jena buvo linkusi pigti stingant diskusijų apie ekonomikos griežtinimo perspektyvas Japonijoje.

Šią savaitę rinkos dalyvių dėmesys ir vėl labiausiai kryps į naujienas iš JAV. Trečiadienį ir ketvirtadienį J. Yellen pristatys pusmetinę ataskaitą Kongrese. Nors ataskaita yra paviešinama dar prieš jos aptarimą (ji buvo paskelbta praeitą penktadienį), visgi yra laukiama klausimų-atsakymų sesijos rinkos dalyviams sekant komentarus apie tris pagrindines temas:

1. Palūkanų normos kėlimo perspektyvos ir FED balanso mažinimo pradžia;

2. Akcijų rinkos: prieš kelias savaites J. Yellen yra užsiminusi, jog kai kurių JAV bendrovių akcijos gali būti pervertintos žvelgiant iš P/E ir kitų santykinių rodiklių perspektyvos;

3. J. Yellen vadovavimo laikotarpis: ar J. Yellen sutiks vadovauti FED antrą kadenciją ir ar buvo diskusijų šia tema su D. Trumpu. Numatyta, jog dabartinė J. Yellen kadencija baigsis 2018-jų vasario 2 d.

Iš makroekonominių naujienų pusės, rinkos dalyviai seks penktadienį skelbiamus infliacijos duomenis. Prognozuojama, jog birželį infliacija augo 0,1 proc. ir metinis infliacijos augimo tempas turėtų siekti 1,7 proc.. Prognozių neatitikusios naujienos galėtų sąlygoti aštresnius JAV dolerio svyravimus pozicionuojant lėtesniam ekonomikos augimo griežtinimui. Tuo pat metu bus paskelbti ir mėnesiniai mažmeninių pardavimų duomenys.

Rinkos dalyvių dėmesį atkreips ir trečiadienį skelbiami Didžiosios Britanijos darbo rinkos duomenys. Ypatingai bus sekamas vidutinio atlyginimo indeksas siekiant įžvelgti bent menkiausias atsigavimo perspektyvas. Pastebima, jog vangus atlyginimų augimas neleidžia centriniam bankui kelti palūkanų normų, nors metinė infliacija gerokai viršija išsikeltą 2 proc. augimo tikslą.

Šią savaitę taip pat bus sekamas ir Kanados centrinio banko (BOC) sprendimas palūkanų normos didinimo klausimu. Prognozuojama, jog BOC pirmą kartą per kelis metus kels palūkanų normas iki 0,75 proc. (nuo dabartinių 0,5 proc.). Šias prognozes palaiko ir praeitą penktadienį paskelbti gerokai geresni nei prognozuota darbo rinkos duomenys.

Ekonomistams diskutuojant apie galimus centrinių bankų veiksmus ekonomikos augimo stimului mažinti, dėmesys gali krypti ir į naujienas iš antros didžiausios pasaulio ekonomikos, Kinijos. Pirmadienį bus skelbiami Kinijos infliacijos duomenys, ketvirtadienį – prekybos balanso duomenys. Ženkliai prastesni duomenys galėtų sąlygoti ne tokias optimistines diskusijas globalios ekonomikos atsigavimo perspektyvų klausimu.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition šiandienos 8:50 val. duomenis, 29 proc. prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 37 proc. prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 44 proc. prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis jais, šią savaitę tikėtinas EUR/USD, USD/JPY ir GBP/USD porų brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Parengta pagal bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 supreme edition, fxstreet.com inf.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Įkalintas vilnietis prabilo apie protu sunkiai suvokiamą patirtį: buvau verčiamas miegoti su pareigūnėmis (79)

Ar gali būti, kad kalėjimų sistemos pareigūnai, siekdami sukompromituoti įkalinimo įstaigose...

DELFI tyrimas. Rusijos dujotiekį „Nord Stream 2“ peikianti Lietuva pati atveria duris jo rėmėjams (16)

Svarbius energetikos projektus Lietuvoje vykdanti Suomijos „ Fortum “, netiesiogiai prisideda prie...

Pokyčiai pasaulyje grasina suvalgyti kone visus norvegų sukauptus pinigus Gerovės fonde (13)

Jei pasaulis imtųsi entuziastingiau kovoti su iškastiniu kuru, Norvegijai tai kainuotų daugiau nei...

Ekspertai: kai kurie mokesčių pakeitimai verčia gūžčioti pečiais, bet statistikoje aplenksime estus (163)

Valstybės biudžetą priėmusi valdžia žada, kad 2019–ieji bus dosnūs visiems dirbantiesiems,...

Kalėdų žvaigždės: gražios, bet nuodingos (1)

Nors dauguma puošniausiųjų karpažolių, dar vadinamų puansetijomis ar Kalėdų žvaigžėmis,...

DELFI 2018-ieji: išrinkite įspūdingiausias metų vestuves balsavimas (4)

Šie metai tapo įsimintini toli gražu ne vienai žinomai porai Lietuvoje. Galima suskaičiuoti...

Sulaikytas buvęs prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderis Ivanovas papildyta (615)

Vilniuje antradienį sulaikytas Rusijos pilietis Valerijus Ivanovas, BNS patvirtino Generalinės...

5 populiariausi mitai apie skiepus: profesorius Usonis papasakojo, kaip yra iš tikrųjų (8)

Vakcinos laikomos vienu didžiausių šių dienų medicinos laimėjimų – jos padėjo nuo žemės...

Sabonis buvo rezultatyviausias, bet „Cavaliers“ vienu lietimu nutraukė „Pacers“ pergalių seriją

Domanto Sabonio rezultatyvumo neužteko – Indianos „Pacers“ (20-11) komanda netikėtai suklupo...

Orai bus nenuobodūs (10)

Didžioji sniego banga iš Lietuvos jau pasitraukė. Trečiadienio dieną orai išliks debesuoti,...