aA
Praėjusią savaitę rinkose išsilaikė ramios nuotaikos ir pasaulio akcijų indeksai daugumoje išliko nepakitę. S&P 500 indeksas svyravo aplink 2,500 punktų lygį, nors buvo trumpam atsitraukęs kuomet JAV centrinio banko vadovė Janet Yellen pranešė apie 4.4 trilijonų JAV dolerio banko balanso mažinimą. Investuotojai sunerimo dėl galimo rinkos likvidumo prastėjimo, kas lėmė trumpalaikį rizikos mažinimą. Makroekonominiai duomenys nepateikė didesnių siurprizų, tačiau kredito agentūros sumažino tiek Didžiosios Britanijos, tiek Kinijos reitingus dėl augančių skolų šiose ekonomikose.
© Organizacijos archyvas

Žaliavų rinkose investuotojų nuotaikos liko nepakitusios: naftos kaina nuosekliai augo, o metalų segmente išliko santykinai neigiama. WTI rūšies naftos kaina praėjusią savaitę pakilo 1.5 proc., investuotojams išliekant pirkėjų pusėje ir matant tolimesnį JAV naftos platformų skaičiaus mažėjimą. Jų skaičius krito 5 vienetais iki 744 ir tai jau buvo šešta savaitė iš eilės, kuomet jų skaičius judėjo žemyn. Metalų rinkoje laikėsi abejonės dėl Kinijos ekonomikos augimo tempo. Aliuminio kaina kilo 0.5 proc., o vario 0.9 proc., tačiau geležies rūdos krito net -11.3 proc.

Apibendrinant sektorių rezultatus, geriausiai pasirodė pramoninės įmonės, kurios kilo 2.1 proc. Taip pat teigiamus rezultatus užfiksavo finansų sektoriaus kompanijos brangusios 1.5 proc. bei žaliavų įmonės pasistiebusios 1.1 proc.. Praeitą savaitę investuotojai atsisakė komunalinių paslaugų bei vartojimo prekių sektorių, kurie atitinkamai krito -2.2 proc. ir -1.9 proc. Vartojimo prekių segmentui priskiriama Apple kompanija, kuris praėjusią savaitę krito -5.0 proc. ir dėl savo ypač didelės kapitalizacijos, turėjo ženklios įtakos bendram sektoriaus rezultatui.

Apple kompanija kuria ir gamina elektronikos prietaisus, pagrinde išmaniuosius telefonus bei kompiuterius, taip pat teikia paslaugas, kaip muzikos, vaizdo transliavimas internetu bei duomenų saugojimas. Kompanija yra didžiausia JAV akcijų rinkoje pagal kapitalizaciją, kuri siekia 785 milijardus JAV dolerių.

Praeitą savaitę rinkos dalyviai vertino naujų produktų Iphone 8, Iphone 10 bei išmaniųjų laikrodžių paskelbimo rezultatus. Vartotojų susidomėjimas naujas prietaisais atrodė mažesnis nei tikėjosi investuotojai. Tai lėmė įmonės –5.0 proc. akcijų kainos korekciją, kas buvo blogiausia savaitė po naujų produktų pristatymo per pastaruosius 7 metus.

Investuotojai labai atidžiai stebi pirkėjų aktyvumą po naujų telefonų pristatymo, nes būtent išmanieji telefonai generuoja didžiąją dalį pajamų ir turi didžiausią pelno maržą, kas kuria pagrindinę Apple įmonės akcijų vertę. Nepaisant to, daugiausiai vilčių dedama į jubiliejinį Iphone 10 modelį, kuris dar nėra gaminamas ir jo pardavimai dar neprasidėję. Tikrųjų pokyčių galima laukti kuomet parduotuves pasieks būtent Iphone 10 modelis ir kaip jį įvertins pirkėjai.

Rinkos analitikai turi įvairių nuomonių dėl Iphone 10 išmaniojo telefono. Daugelis akcentuoja, jog net bazinio modelio kaina sieks 999 JAV dolerių ir gali būti per didelė daliai pirkėjų. Nepaisant to, telefono dizainas buvo ženkliai atnaujintas, kas gali paskatinti ištikimiausius fanus įsigyti naują modelį. Pagrindiniai telefono paviršiai bus stikliniai, išnyks pagrindinis mygtukas korpuso apačioje ir bus naudojami naujos kartos ekranai, kurie pasižymi itin aukšta raiška. Iphone 10 modelis parduotuves pasieks lapkričio 3 dieną ir jau tuomet rinkos spekuliacijos įgaus aiškesnę tendenciją.

Šią savaitę Admiral Markets platformoje prekiaujamos įmonės ketvirčio rezultatų neskelbs.

Penkios per savaitę labiausiai brangusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:
VZ +4.3 proc.


T +4.0 proc.


GE +3.9 proc.


JPM +3.5 proc.


BA +3.0 proc.

Penkios per savaitę labiausiai pigusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:
SNAP -10.1 proc.


TSLA -7.6 proc. 


AAPL -5.0 proc.

AMZN -3.2 proc. 


JNJ -2.3 proc.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kručinskai vaiko teisių į namus nebeįsileis: gyvename baimėje (84)

Eglė ir Gintaras Kručinskai atgavo vaikus po to, kai sutiko su Vaiko teisių apsaugos tarnybos...

Premjeras dėl galimos įtakos konservatoriams kreipėsi į specialiąsias tarnybas papildyta Landsbergio ir VSD komentarais  (717)

Premjeras Saulius Skvernelis neatsiima savo žodžių, kad konservatoriams galimai įtaką galėjo...

Seimas taiso savo klaidas: padidino mokesčius turtingiesiems (13)

Priimdami mokesčių reformą parlamentarai praleido pro akis faktą, jog dideles pajamas...

Streikuojantys mokytojai sulaukia ir finansinės paramos (204)

Penktą savaitę streikuojantys mokytojai sulaukia ne tik moralinės, bet ir finansinės paramos.

Juozo Statkevičiaus ir Julijos Janus konfliktas internete sukėlė audrą: lietuviško kaimo šaknys išlindo (38)

Lietuviškosios mados korifėjus Juozas Statkevičius itin aštriai pakomentavo, ką mano apie...

Sumaištis Prancūzijoje: Maskva grįžta ir gali smogti daug taikliau (251)

Emmanuelis Macronas sėkmingai išsisuko nuo kibernetinių atakų ir melagingų pranešimų, kurie...

DELFI TV Gyvai: kaip reikia suprasti NT rinką — didžiausios pirkėjų ir pardavėjų klaidos

Kur geriausia ieškoti informacijos apie NT rinką? Kokios didžiausios būsto pirkėjų klaidos? Kaip...

Vyriausybė nenori Vėlinių paskelbti nedarbo diena (44)

Vyriausybė ketina trečiadienio posėdyje nepritarti Seimo narių siūlomoms Darbo kodekso...

Neramios kojos gali išvaryti iš proto: sindromas atsiranda dėl kelių medžiagų trūkumo (10)

Jei nuolat maudžia, trūkčioja, dilgčioja kojas, norite jas judinti, kad nors trumpam nieko...