aA
Praėjusi savaitė pasižymėjo geromis ekonominėmis ir politinėmis naujienomis iš svarbiausių pasaulio ekonomikų, kas nulėmė tolimesnį akcijų rinkų brangimą. Pagrindinis JAV indeksas S&P500 penktadienio prekybos sesijos metu užfiksavo naują visų laikų viršūnę ir tai buvo jau 8 savaitė iš eilės, kuomet fiksuojamas vertės padidėjimas.
© Organizacijos nuotr.

Kaip ir žadėta, respublikonai paskelbė pilną naujo mokesčių įstatymo versiją, kuriama bus siekiama sumažinti mokesčių tarifus gyventojams ir verslams. Dirbantieji bus skirstomi į 4 mokesčių tarifus, vietoj dabar galiojančių 7. Didžiajai daugumai gyventojų mokesčių norma mažės keliais procentiniais punktais, išskyrus uždirbančius daugiau nei 500 tūkstančiai JAV dolerių per metus, kuriems tarifai išliks nepakitę. Verslo mokesčių sistema keisis ženkliau, nes pelno mokestis planuojama bus sumažintas nuo 35% iki 20%, o grąžinant užsienyje uždirbtą pelną bus taikomas vienkartinis 12% mokestis pinigams ir jų ekvivalentams, bei 5% nelikvidiems aktyvams. Skaičiuojama, kad tokie pakeitimai pridės 1.5 trilijonus JAV dolerių papildomų skolų JAV per ateinančius 10 metų.

Makroekonominės naujienos taip pat džiugino investuotojus. JAV gyventojų asmeninės išlaidos per mėnesį didėjo 1.0% ir viršijo rinkos lūkesčius, o vartotojų pasitikėjimo indeksas kilo iki 125.9 punktų ir buvo aukščiausiame taške šiame verslo cikle. Pramonės vadybininkų pirkimo indeksas ISM nukrito iki 58.7 punktų, tačiau išliko labai aukštame lygyje ir signalizavo spartų ekonomikos augimą paskutiniame metų ketvirtyje. Darbo rinkoje buvo sukurta 252 tūkstančiai naujų darbo vietų, o bedarbių paraiškų skaičius išliko žemumose ir buvo 229 tūkstančiai vienetų. Labiausiai nuvylė sulėtėjęs darbo užmokesčio augimas, kuris per mėnesį nepasikeitė.

Žaliavų rinkoje geriausią pasirodymą toliau rodė nafta. WTI rūšies naftos kaina kilo 2.8% iki 55.6 JAV dolerių už barelį, aukščiausio taško nuo pat 2015 metų liepos. Įdomu, kad kaina techniškai suformavo “auksinį kryžių”, kuomet 50 dienų slankusis vidurkis kerta 200 dienų vidurkį, kas vertinama kaip pirkimo signalas. Investuotojai optimistiškai vertina galimybę pratęsti susitarimą dėl išgaunamos naftos kiekio tarp OPEC narių iki 2018 metų pabaigos. Prie optimizmo taip pat prisidėjo ir krentantis naftos platformų skaičius JAV, kuris sumažėjo 8 vienetais iki 729. Metalų rinkoje vario kaina kilo 0.5%, aliuminio augo 0.1%, o geležies rūdos krito -1.4%.

Apibendrinant sektorių rezultatus, geriausiai pasirodė žaliavų įmonės, kurios kilo 1.8% ir buvo daugiausiai paveiktos augančios naftos kainos. Teigiamus rezultatus taip pat užfiksavo vartojimo prekių ir technologijų segmentai, kurie atitinkamai kilo 0.7% ir 0.6%. Mažus vertės sumažėjimus patyrė sveikatos apsaugos, komunalinių paslaugų ir pramonės įmonės.

Praėjusią savaitę buvo skelbiami Facebook trečio ketvirčio rezultatai, todėl įmonė susilaukė daug žiniasklaidos dėmesio. Tai internetinis socialinis tinklas, kuris didžiąją dalį pajamų uždirba iš reklamos. Platforma buvo sukurta dar 2004 metais ir pirmus kelis metus naudota tik tarp Harvardo universiteto studentų, vėliau ir kitų Ivy lygos mokyklų. Nuo 2006 metų, vartotojais galėjo tapti visi žmonės, kurie buvo vyresni nei 13 metų.

Investuotojai Facebook ateities perspektyvas vertina ypač palankiai: įmonės akcijos buvo parduodamos už 38 JAV dolerius listingavimo metu, o šiandien jų kaina yra pasiekusi net 180. Vien šiais metais akcijų kaina yra pakilusi 50%. Rinkos dalyvius labiausiai žavi nenumaldomas dviženklis pajamų augimas ir pelninga veikla.

Praėjusią savaitę paskelbti finansiniai rezultatai ženkliai viršijo rinkos lūkesčius. Pajamos trečiajame ketvirtyje siekė 10.3 milijardus JAV dolerių, nors analitikų prognozė buvo 9.8. Pelnas akcijai buvo 1.59 JAV dolerio, kuomet lūkesčiai buvo tik 1.28. Nepaisant to, akcijos kaina pasikoregavo keliais procentais, dėl įmonės paskelbtos išlaidų augimo prognozės. Vadovai teigė ir toliau ypač daug investuosiantys į tinklapio apsaugą ir kovą su netikromis naujienomis, kas paveiks kompanijos pelningumą.

Penkios per savaitę labiausiai brangusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:
AAPL +5.8%

INTC +4.4%

BABA +4.0%

BA +2.1%

MCD +2.0%

Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:
TWTR -8.2%

TSLA -4.6%

MRK -3.7%

GE -3.1%

VZ -3.0%

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Mirusiųjų kūnus ruošiantis tanatopraktikas – apie išnarstytus organus ir paskutinius artimųjų prašymus (12)

„Po trijų mėnesių iškastas ketvirčiuotas kūnas, kurį reikėjo surinkti ir pašarvoti atvirame...

Kaip sekasi verslininkams, dėl vaikų persikėlusiems į ekologišką gyvenvietę (14)

Noras sukurti geresnį gyvenimą savo vaikams vilnietę Darija su šeima atvedė į ekologiškos...

Tapinas apie į Latviją neišskridusią Grybauskaitę: man nesueina galai niekaip (29)

Sekmadienį Lietuvą apskriejo žinia, kad dėl lėktuvo gedimo prezidentė Dalia Grybauskaitė...

Užkalnis norėjo atsikąsti šviestuvo ir pakramsnoti baldus (88)

Jeigu šviestuvai, baldai ir baro puošmenos būtų valgomi, „Pachamama Dinner Club“ būtų...

Po atimtų vaikų skandalų motina pratrūko: augindama du vaikus jaučiuosi nesaugi (49)

Apie tūkstantį žmonių sekmadienį 11 val. susirinko į mitingą prieš vaikų atiminėjimą...

Bioarcheologė: prieš kelis šimtus metų lietuviai gyvendavo tik iki 40 m. ir mirdavo nuo baisių ligų (119)

„Žmogaus griaučiai yra nuostabūs tuo, kad jie ne tik suteikia galimybę judėti ar apsaugo...

Broliai Antetokounmpo: Nigerijos palikuonys kelią į krepšinio sėkmę skynėsi per skurdų uždarbį gatvėje

Meilę gimtajai Graikijai išpažinę ir rasizmo išpuolius išgyvenę broliai Antetokounmpo...

Autobuso vairuotojas: pasitaikydavo, kad ir autobuso durys iškrisdavo, ir žieminių padangų nedėdavome

Anksčiau buvo paprasčiau – žiemą visuose autobusuose šalta, vasarą karšta, atidaryti liukai...

5 mitai apie investicinius fondus

Visuomenėje apie rizikos kapitalo fondus vyrauja įvairūs mitai, kurie dažnai yra neigiami ir netgi...

Eksperto prognozė: kaip kriptovaliutų rinka atrodys 2019 metais (91)

Londono universiteto koledžo mokslininkas Paolo Tasca sako, kad kriptovaliutų rinka tampa vis...