aA
Finansų rinkose karaliauja optimizmas – pasaulio indeksai šturmuoja naujas visų laikų aukštumas ir net 98% pasaulio akcijų kainų yra aukščiau 50 ir 200 dienų slankiųjų vidurkių. Tai ypač gerai parodo rinkoje vyraujančio sentimento stiprumą, kuomet didžioji dauguma akcijų nuosekliai brangsta.
© Organizacijos nuotr.

Pagrindinis JAV indeksas S&P500 pabrango 2.2 proc. iki 2,865 punktų. Tai jau ketvirta savaitė iš eilės, kuomet indeksas užbaigia prekybą įsitvirtinęs naujoje viršūnėje. Tokios geros metų pradžios S&P500 indeksas nebuvo turėjęs nuo pat 1987 metų. Šie metai pasižymi ne tik gerais rezultatais pirmaisiais mėnesiais, bet yra žinomi ir dėl Juodojo pirmadienio, kuomet spalio 19 dieną Dow Jones indeksas per vieną dieną prarado beveik 22 proc. vertės. Investuotojai žiūrėdami į stačiai kylančius akcijų indeksus vis dažniau prisimena ir praeityje juos sekusius kritimus.

Makroekonominiai duomenys JAV neženkliai nuvylė investuotojus, bet rodė augimą ir nepaskatino investuotojų išsiparduoti rizikingų instrumentų. Ilgalaikių prekių užsakymai augo 2.9 proc. palyginus su praeitu ketvirčiu, tačiau eliminuojant karinės pramonės ir lėktuvų užsakymus, jų skaičius mažėjo -0.3 proc. Taip pat daug dėmesio sulaukė JAV paskutinio 2017 metų ketvirčio ekonomikos augimo rezultatas, kuris siekė 2.6 proc., nors rinkos dalyviai tikėjosi išvysti bent 3.0 proc. Didžiausią neigiamą įtaką turėjo augęs prekių importas ir tai kelia didelę įtampą tarp realių rinkos duomenų ir JAV prezidento Donaldo Trumpo retorikos mažinti prekybos deficitą. Šią savaitę rinkos gali pademonstruoti didesnį vertės kintamumą nei įprastai dėl svarbių darbo rinkos ir vadybininkų pirkimo indeksų duomenų ketvirtadienį bei penktadienį.

Žaliavų rinkoje vyravo įvairios nuotaikos: naftos kaina po trumpos korekcijos toliau brango, o metalų kainos buvo linkusios kristi, bet savaitės pabaigoje atsigavo. WTI rūšies nafta pakilo iki 66.2 JAV dolerių už barelį, aukščiausio taško nuo pat 2014 metų gruodžio. Didėjant naftos kainai, auga ir investicijos į naujus gręžinius – pastarąją savaitę jų skaičius padidėjo 12 vienetų iki 759, o JAV naftos produkcija pasiekė naujas aukštumas tieks 9.88 milijonus barelių per dieną. Metalų segmente nuotaikos buvo nuosaikesnės. Vario kaina buvo pasikoregavusi iki 1 mėnesio žemumų, tačiau savaitės pabaigoje atsigavo ir liko nepakitusi, aliuminio kilo 1.6 proc., o geležies rūdos krito -0.5 proc.

Apibendrinant sektorių rezultatus, geriausią rezultatą parodė sveikatos apsaugos kompanijos, kurios brango +3.8 proc. Taip pat ženkliai kilo paslaugų, technologijų ir žaliavų įmonės. Neigiamą rezultatą užfiksavo tik vartojimo prekių segmentas, bet tai pagrindine nutiko dėl prasto Apple pasirodymo, kurio kaina per savaitę sumažėjo -3.9 proc.

Praėjusią savaitę rezultatus skelbė viena žymiausių JAV pramonės įmonių Caterpillar. Ši kompanija kuria, projektuoja bei gamina įvairią sunkiasvorę techniką statyboms, kalnakasybai, taip pat variklius ir kitą mechaninę įrangą naftos gavybai.

Caterpillar per paskutinį 2017 metų ketvirtį gavo 12.9 milijardus JAV dolerių pajamų ir ženkliai viršijo rinkos lūkesčius, kurie siekė 12.0 milijardus. Koreguotas pelnas akcijai buvo 2.16 JAV dolerius, o rinkos prognozė 1.79. Po finansinių rezultatų paskelbimo, akcijos kaina buvo pašokusi net 4 proc.
Kompanija pastaraisiais metais demonstruoja ypač gerą pasirodymą, kuomet pasaulio ekonomika augo visose pagrindinėse rinkose, o tai skatino žaliavų kainų didėjimą bei naujas investicijas šiame segmente. Taip pat didelę įtaką rezultatams turėjo stipri Kinijos plėtra, ypač statybų ir infrastruktūros segmentuose. Tokių pačių gerų tendencijų tikimasi ir 2018 metais – Caterpillar vadovų komanda paskelbė pelno prognozę 8.25 – 9.25 JAV dolerių per akciją rėžyje. Tai viršijo rinkos dalyvių lūkesčius.
Caterpillar akcijos pasirodymas pastaraisiais metais buvo vienas geriausių tarp indekso įmonių. Šios kompanijos akcijų kaina pakilo 80% per paskutinius 12 mėnesių ir ilgalaikiai akcininkai gavo kiek daugiau nei 4 proc. dividendų. Dėl spartaus kainos didėjimo, dividendų pajamingumas ženkliai sumažėjo ir dabar siekia tik 1.9 proc.

Penkios per savaitę labiausiai brangusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą: NFLX +24.6 proc. 
INTC +11.8 proc. 
BABA +11.5 proc. 
AMZN +8.3 proc. 
PFE +5.6 proc. Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą: AAPL -3.9 proc. 
PG -3.7 proc. SNAP -3.4 proc. 
TSLA -2.1 proc. 
CAT -2.0 proc.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Džiaugsmą dėl popiežiaus vizito temdė nemalonūs poelgiai: vilniečiai dalinasi nuoskaudomis (33)

Nors policijos atstovas teigia, kad popiežiaus Pranciškaus vizitas buvo itin sklandus, vilniečiai...

Po nutekinto vaizdo įrašo nusprendė nebetylėti ir tragiškai žuvusio modelio mama (402)

Klaipėdoje žuvusios manekenės Dovilės Didžiūnaitytės tyrime – netikėtas posūkis. DELFI...

Skvernelis į Lietuvą pakvietė 12 prekybos tinklų (28)

Lietuvos premjeras kviečia 12 Europos didžiųjų prekybos tinklų investuoti Lietuvoje. Tokį...

„Maxima“ vadovės pažadas: sumažinkit PVM ir kainos iš karto sumažės (184)

Nelaukdami valdžios sprendimų, kaip bus pažabojamas kainų augimas prekybos tinkluose, jų atstovai...

Sunkų sprendimą priėmusi Ingrida Šimonytė: mane privertė apsispręsti trys svarbiausi dalykai papildyta (606)

Pirmadienį Seimo narė Ingrida Šimonytė paskelbė, kad sieks prezidento posto, jei sulauks...

Ramūnas ir Justina Rudokai jau sūpuoja judviejų vaikelį (10)

Aktoriaus, grupės „ Čilinam “ nario Ramūno Rudoko ir jo žmonos Justinos gyvenime – džiugios...

Rusija imasi „atsakomųjų priemonių“: padėtis pakito atnaujinta 13.15 (230)

Per ateinančias dvi savaites Sirijos ginkluotosioms pajėgoms bus perduotas zenitinių raketų...

Įspėjo žiemos keliones planuojančius lietuvius: paskutinės minutės pasiūlymas dar nereiškia, kad sutaupysit

Kartu su prasidėjusiu rudeniu baigiasi ir vasaros atostogų sezonas. Ir nors vasaros įspūdžiai dar...

Interjero paslaptys: kokių klaidų šiukštu nedaryti? (1)

Kiekvieno žmogaus kūrybiškumui įtakos gali turėti ne tik vidinė būsena, bet ir tai, kas jį...

Į augančias kainas reaguoja ir Grybauskaitė: prekybininkus nori bausti iš esmės papildyta (390)

Per konkurencijos prizmę vertinami teisės aktai, griežtesnės baudos už žmonių apgaudinėjimą...