aA
Finansų rinkose karaliauja optimizmas – pasaulio indeksai šturmuoja naujas visų laikų aukštumas ir net 98% pasaulio akcijų kainų yra aukščiau 50 ir 200 dienų slankiųjų vidurkių. Tai ypač gerai parodo rinkoje vyraujančio sentimento stiprumą, kuomet didžioji dauguma akcijų nuosekliai brangsta.
© Organizacijos nuotr.

Pagrindinis JAV indeksas S&P500 pabrango 2.2 proc. iki 2,865 punktų. Tai jau ketvirta savaitė iš eilės, kuomet indeksas užbaigia prekybą įsitvirtinęs naujoje viršūnėje. Tokios geros metų pradžios S&P500 indeksas nebuvo turėjęs nuo pat 1987 metų. Šie metai pasižymi ne tik gerais rezultatais pirmaisiais mėnesiais, bet yra žinomi ir dėl Juodojo pirmadienio, kuomet spalio 19 dieną Dow Jones indeksas per vieną dieną prarado beveik 22 proc. vertės. Investuotojai žiūrėdami į stačiai kylančius akcijų indeksus vis dažniau prisimena ir praeityje juos sekusius kritimus.

Makroekonominiai duomenys JAV neženkliai nuvylė investuotojus, bet rodė augimą ir nepaskatino investuotojų išsiparduoti rizikingų instrumentų. Ilgalaikių prekių užsakymai augo 2.9 proc. palyginus su praeitu ketvirčiu, tačiau eliminuojant karinės pramonės ir lėktuvų užsakymus, jų skaičius mažėjo -0.3 proc. Taip pat daug dėmesio sulaukė JAV paskutinio 2017 metų ketvirčio ekonomikos augimo rezultatas, kuris siekė 2.6 proc., nors rinkos dalyviai tikėjosi išvysti bent 3.0 proc. Didžiausią neigiamą įtaką turėjo augęs prekių importas ir tai kelia didelę įtampą tarp realių rinkos duomenų ir JAV prezidento Donaldo Trumpo retorikos mažinti prekybos deficitą. Šią savaitę rinkos gali pademonstruoti didesnį vertės kintamumą nei įprastai dėl svarbių darbo rinkos ir vadybininkų pirkimo indeksų duomenų ketvirtadienį bei penktadienį.

Žaliavų rinkoje vyravo įvairios nuotaikos: naftos kaina po trumpos korekcijos toliau brango, o metalų kainos buvo linkusios kristi, bet savaitės pabaigoje atsigavo. WTI rūšies nafta pakilo iki 66.2 JAV dolerių už barelį, aukščiausio taško nuo pat 2014 metų gruodžio. Didėjant naftos kainai, auga ir investicijos į naujus gręžinius – pastarąją savaitę jų skaičius padidėjo 12 vienetų iki 759, o JAV naftos produkcija pasiekė naujas aukštumas tieks 9.88 milijonus barelių per dieną. Metalų segmente nuotaikos buvo nuosaikesnės. Vario kaina buvo pasikoregavusi iki 1 mėnesio žemumų, tačiau savaitės pabaigoje atsigavo ir liko nepakitusi, aliuminio kilo 1.6 proc., o geležies rūdos krito -0.5 proc.

Apibendrinant sektorių rezultatus, geriausią rezultatą parodė sveikatos apsaugos kompanijos, kurios brango +3.8 proc. Taip pat ženkliai kilo paslaugų, technologijų ir žaliavų įmonės. Neigiamą rezultatą užfiksavo tik vartojimo prekių segmentas, bet tai pagrindine nutiko dėl prasto Apple pasirodymo, kurio kaina per savaitę sumažėjo -3.9 proc.

Praėjusią savaitę rezultatus skelbė viena žymiausių JAV pramonės įmonių Caterpillar. Ši kompanija kuria, projektuoja bei gamina įvairią sunkiasvorę techniką statyboms, kalnakasybai, taip pat variklius ir kitą mechaninę įrangą naftos gavybai.

Caterpillar per paskutinį 2017 metų ketvirtį gavo 12.9 milijardus JAV dolerių pajamų ir ženkliai viršijo rinkos lūkesčius, kurie siekė 12.0 milijardus. Koreguotas pelnas akcijai buvo 2.16 JAV dolerius, o rinkos prognozė 1.79. Po finansinių rezultatų paskelbimo, akcijos kaina buvo pašokusi net 4 proc.
Kompanija pastaraisiais metais demonstruoja ypač gerą pasirodymą, kuomet pasaulio ekonomika augo visose pagrindinėse rinkose, o tai skatino žaliavų kainų didėjimą bei naujas investicijas šiame segmente. Taip pat didelę įtaką rezultatams turėjo stipri Kinijos plėtra, ypač statybų ir infrastruktūros segmentuose. Tokių pačių gerų tendencijų tikimasi ir 2018 metais – Caterpillar vadovų komanda paskelbė pelno prognozę 8.25 – 9.25 JAV dolerių per akciją rėžyje. Tai viršijo rinkos dalyvių lūkesčius.
Caterpillar akcijos pasirodymas pastaraisiais metais buvo vienas geriausių tarp indekso įmonių. Šios kompanijos akcijų kaina pakilo 80% per paskutinius 12 mėnesių ir ilgalaikiai akcininkai gavo kiek daugiau nei 4 proc. dividendų. Dėl spartaus kainos didėjimo, dividendų pajamingumas ženkliai sumažėjo ir dabar siekia tik 1.9 proc.

Penkios per savaitę labiausiai brangusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą: NFLX +24.6 proc. 
INTC +11.8 proc. 
BABA +11.5 proc. 
AMZN +8.3 proc. 
PFE +5.6 proc. Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą: AAPL -3.9 proc. 
PG -3.7 proc. SNAP -3.4 proc. 
TSLA -2.1 proc. 
CAT -2.0 proc.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gyvai / Seime – paskutinis sprendimas dėl kitų metų biudžeto (188)

Antradienį Seimo nariai turėtų priimti 2019 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų...

Nesuskubus pateikti prašymų, gali pražūti Vaiko pinigai patikslinta (42)

Prašymus Vaiko pinigams gauti tėvai gali teikti bet kada, tačiau jie grąžinami ne daugiau kaip...

Fantastiškas finišas: Danas Rapšys – pasaulio čempionas (46)

Kinijoje vykstančiame pasaulio plaukimo trumpame baseine (25 m) pirmąjį medalį – auksinį –...

Premjeras dėl galimos įtakos konservatoriams kreipėsi į specialiąsias tarnybas papildyta Landsbergio ir VSD komentarais  (1445)

Premjeras Saulius Skvernelis neatsiima savo žodžių, kad konservatoriams galimai įtaką galėjo...

Beata Nicholson: aš stora ir laiminga, dėvėdama „maišus“ apie konfliktą aštriai pasisakė ir Drukteinis (207)

Pirmadienio būta išties audringo – į dizainerių Juozo Statkevičiaus ir Julijos Janus rietenas...

Skelbia dar negirdėtų detalių apie Putino KGB praeitį (149)

Vokietijos dienraštis „Bild“ antradienį paskelbė, kad „Stasi“ archyvuose buvo rasta šios...

Marijus Mikutavičius prabilo apie savo sūnų: dabar jis yra savo egoizmo viršūnėje ir tuo mėgaujasi (13)

Paklaustas apie savo vaikystės Kalėdas, Marijonas Mikutavičius (47) papasakoja ilgą ir labai...

Specialistė: kaip suprasti, kad laikas keisti kosmetikos priemonę (1)

Kosmetologės sutaria, kad mūsų šalies moterys vis labiau mėgsta rūpintis savo veido oda ir tai...

Miškininkai įspėjo ketinančius nusižengti: pasakė, kas laukia, jei nusikirsite Kalėdų eglutę (38)

Artėjant Kalėdoms žmonės jau pradeda dairytis eglučių. GRYNAS.lt nusprendė paklausti...

Į namus Kalėdas įsileidęs Radži prisipažino: šios šventės bus kitokios (9)

Šiuo metu socialiniai tinklai tiesiog ūžia nuo gražių ir spindinčių kalėdinių nuotraukų....