Praėjusią savaitę akcijų rinkose išsilaikė brangimo tendencijos ir indeksai pasiekė naujas visų laikų aukštumas. Pagrindinis JAV indeksas S&P500 ketvirtadienio vakarą buvo pasiekęs 2,650 punktų ribą arba per savaitę pabrangęs 2.3%. Makroekonominiai duomenys išliko stiprūs ir signalizavo apie ženklų ekonomikos augimą ir paskutiniame šių metų ketvirtyje.
© Organizacijos nuotr.

Penktadienį JAV Senatas patvirtino mokesčių įstatymo projektą, kuriuo siūloma sumažinti mokesčius gyventojams ir verslams. Tai buvo svarbi Respublikonų pergalė, kurie sugebėjo rasti kompromisų ir gauti palaikymą iš Senato rūmų. Tolimesni žingsniai laukiantys didžiausios mokesčių pertvarkos nuo pat devinto dešimtmečio bus įstatymų projektų iš Atstovų rūmų ir Senato suvienodinimas ir vienas bendras keliaus balsavimui į Kongresą.

Taip pat penktadienį buvo paskelbta, kad buvęs D. Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Michael Flynn prisipažino melavęs JAV teisėsaugos institucijoms apie galimą D.Trumpui artimų žmonių bendravimą su Rusijos pareigūnais. Jeigu kaltinimai pasitvirtintų, ženkliai išaugtų nežinomybė JAV politinėje arenoje dėl prezidento posto ateities. Žiniasklaidai paskelbus apie M. Flynn parodymus, akcijų rinkos vienu metu buvo nuvertėjusios net -1.5%.

Makroekonominiai duomenys JAV išliko stiprūs ir skatino rinkos dalyvių rizikos didinimą. Pramonės sektoriaus vadybininkų indeksas ISM buvo 58.2 punktai ir signalizavo apie tolimesnę plėtrą. Gyventojų pajamos ir išlaidos tęsė augimą, o nekilnojamo turto sektorius taip pat fiksavo didesnį aktyvumą. Tik šalies didmeninės prekybos atsargos spalio mėnesį mažėjo -0.4% ir tikėtina neigiamai paveiks ekonomikos augimo tempą paskutiniame ketvirtyje.

Kinijos rinkų rezultatai taip pat išliko investuotojų dėmesio centre. Šalies obligacijų pajamingumas svyravo virš 4% ribos, o didžiausių ir geriausiai žinomų kompanijų indeksas CSI 300 užbaigė savaitės prekybą nukritęs -2.6%, kas buvo blogiausias pasirodymas 2017 metais. Rinkos dalyviai lauks pentadienį skelbiamų šalies prekybos duomenų, kurie geriau parodys kaip keičiasi šalies ekonomikos augimas po partijos suvažiavimo spalio mėnesį.

Žaliavų rinkoje daug dėmesio sulaukė nafta. Ketvirtadienį įvyko naftą išgaunančių šalių OPEC susirinkimas, kurio metu nuspręsta pratęsti gamybos sumažinimą iki 2018 metų gruodžio mėnesio. Toks sprendimas rinkos dalyvių nenustebino, kurie ir tikėjosi panašaus rezultato. Įdomu, kad gamybos mažinime dalyvaus ir Nigerija su Libija, kurios anksčiau nebuvo įtrauktos. Naftos kaina bando prasiveržti pro 60 JAV dolerių už barelį lygį. Metalų rinkoje atsispindėjo nerimas dėl Kinijos ateities: vario kaina krito -2.9%, aliuminio -2.3%, o geležies rūdos kaina augo net apie 7%.

Apibendrinant sektorių rezultatus, didžioji dauguma kilo. Geriausiai pasirodė finansų įstaigos, pabrangusios 2.2%. Taip pat kilo, pramonės, sveikatos apsaugos, paslaugų ir žaliavų įmonės. Vienintelis technologijų sektorius pigo -2.2%.

Praėjusią savaitę daug dėmesio sulaukė FANG grupės akcijos. Tai trumpinys apimantis pagrindines technologijų kompanijas: Facebook, Amazon, Netflix ir Google. Taip pat prie šios grupės dar priskiriamos Apple, Microsoft bei Tesla. Praėjusios savaitės prekybos metu, šios įmonės fiksavo vertės mažėjimą, kas sukėlė rinkos dalyvių nuostabą ir diskusijas, nes ryškesnių priežasčių korekcijai nebuvo.

Technologijų įmonės įgauna vis didesnį vaidmenį akcijų rinkose. Apple, Alphabet, Microsoft, Amazon, Facebook tapo penkiomis brangiausiomis listinguotomis kompanijomis pasaulyje. Bendra jų vertė siekia daugiau nei 3 trilijonus JAV dolerių. The Economist skaičiuoja, kad tai pati didžiausia suma istorijoje, kurios buvo vertos penkios brangiausios įmonės biržoje.

Šios įmonės bendrai uždirba apie 100 milijardų grynojo pelno ir turi apie 340 milijardų nepanaudotų pinigų kompanijų balansuose. Skaičiuojama, kad 2020 metais pelnas pasieks 170 milijardus, o pinigų kiekis 680 milijardus. Įdomu, kad šios penkios įmonės praeitais metais išleido 100 milijardų JAV dolerių tyrimų ir plėtros programoms, kas tikėtina leis toliau kurti inovacijas ir palaikyti verslo augimą.
Šią savaitę Admiral Markets platformoje prekiaujamos JAV įmonės rezultatų neskelbs.

Penkios per savaitę labiausiai brangusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:
VZ +9.0%

SNAP +6.9%

JPM +6.6%

BAC +5.7%

TRV +4.9%

Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:
BABA -8.7%

TWTR -7.6%

NFLX -4.6%

FB -4.2%

GOOG -2.9%

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kremliaus logika: baugina JAV bombonešiais Lietuvoje, bet pasienyje griaudi rusų bombos (143)

Kodėl NATO sąmoningai kursto įtampą pasienyje su Rusija ? Kodėl Lietuvoje JAV ir...

Šio diktatoriaus tironija sunkiai protu suvokiama: po masinės egzekucijos prancūzams trūko kantrybė prabangiose vilose – kraupūs radiniai (12)

Centrinė Afrikos Respublika ( CAR ), nepaisant neapsakomai gausių gamtinių išteklių, išlieka...

Rimvydas Valatka. Paskutiniai neribotos valstiečių arogancijos metai? (139)

Ko neatimsi iš Karbauskio, tai arogancijos ir fantazijos. Priešingai nei dauguma jo į Seimą...

Baigėsi festivalis „Karklė“: didžiausi gerbėjai jau laukia kitų metų Papildytos nuotraukų galerijos

Tris dienas trukusiame festivalyje „ Karklė Live Music Beatch 2018“ nuskambėjo paskutinis šių...

Azovo jūroje – naujas karštasis taškas: turime būti pasiruošę (481)

Vieną vasaros rytą keturi Ukrainos pakrančių apsaugos pareigūnai greitaeigiu patruliavimo...

„Žalgiris“ – tikras fenomenas: kodėl žaliai baltas kraujas taip masina Eurolygos turčius? lyderis – pagal du rodiklius (114)

Jau tapo įprasta, kad kasmet į kovą prieš galingiausias Europos krepšinio armijas stojantis Kauno...

Amerikietiško stiliaus jaunos vilnietės butas: įrengė be didelio biudžeto (16)

Butas suprojektuotas jaunai moteriai. Norėta modernaus biudžetinio interjero su industriniais...

Vitrinų spindesy labdara netiko (8)

Prie didžiausio Panevėžyje prekybos centro nebematyti čia penketą metų stūksojusio labdaros...

Draugas papasakojo apie Grafininos parodytas kaukes: jei ji gyva ir stebi šią situaciją – jai tai brangiai kainuos (117)

Paskelbus be žinios dingusios Sandros Grafininos paiešką, suimtas jos vyras Nigelas Westas. Šią...

Kelyje po Europą: džiaugsmas piniginei, laisvėje gyvenančios beždžionės ir laimingi žmonės (26)

Įspūdžius apie mūsų kelionę reikia skaityti vienu įkvėpimu. Tai – kaip greitas veiksmo...