aA
Tai, kas vyksta šalies keliuose, netrukus turėtų būti kaip ant delno. Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) kuria svarbiausią informaciją apie šalies kelių tinklą atspindinčią platformą, kuri bus pasiekiama visiems interneto vartotojams.
Tvarkomi keliai
Tvarkomi keliai
© DELFI / Kiril Čachovskij

Bus žinoma apie planuojamas investicijas

Iki 2020 m. pabaigos kelių turto valdymo informacinės sistemoje (KTVIS) žadama viešinti svarbiausius kelių tinklo duomenis. LAKD atstovas Evaldas Tamariūnas praneša, kad interneto vartotojams bus prieinami aktualūs valstybinės ir vietinės reikšmės kelių turto duomenys.

Pateikiami duomenys – kelių geometrijos, tinklo duomenys ir kita informacija apie tai, kas vyksta keliuose ir kokios planuojamos investicijos konkrečiame kelio ruože.

„Be to, iš KTVIS bus teikiami aktualūs kelių duomenys verslo subjektams. Aktualių ir savalaikių kelių tinklo duomenų prieinamumas interneto vartotojams padės didinti visuomenės informuotumą apie Lietuvos kelius, kelių saugumą, patogumą ir efektyvumą, sudarys sąlygas kitų el. paslaugų transporto sektoriuje kūrimui ir plėtrai“, – teigia E. Tamariūnas.

LAKD jau kelerius metus dirba prie projekto „Kelių duomenų el. paslaugos sukūrimas”. Projektas finansuojamas iš 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos „Informacinės visuomenės skatinimas“. Įgyvendinama priemonė – „Intelektinės transporto paslaugos ir taikomieji sprendimai“.

Spūstis
Spūstis
© DELFI / Karolina Pansevič

Projekto tikslas – sukurti pažangią kelių duomenų el. paslaugą, skirtą kelių duomenų teikėjams ir ūkio subjektams, naudojantiems kelių duomenis. Kuriant specialią platformą, pasitelkiamas centralizuotas valstybinės ir vietinės reikšmės kelių duomenų šaltinis, kuriame kelių duomenys būtų tvarkomi nuo kelių turto gyvavimo ciklo pradžios iki pabaigos.

Sistema padės efektyviau gerinti kelių kokybę

Projekto veiklas planuojama įgyvendinti iki 2020 m. lapkričio 30 dienos.

„Bus automatizuotas valstybinės ir vietinės reikšmės kelių, jų statinių ir elementų turto duomenų centralizuotas rinkimas ir teikimas, automatizuotas valstybinės ir vietinės reikšmės kelių plėtros planavimas ir sprendimų priėmimas, automatizuoti kelių turto valdymo veiklos procesai“, – aiškina E. Tamariūnas.

Anot jo, bus sukurta ir įdiegta kelių turto valdymo informacinė sistema, kurios funkcionalumais kartu su LAKD naudosis savivaldybių administracijos, atsakingos už vietinių kelių tinklo plėtrą ir priežiūrą, bei rangovai, teikiantys kelių plėtros, remonto ir priežiūros paslaugas.

Vilniaus keliai
Vilniaus keliai
© DELFI / Domantas Pipas

„Projekto metu optimizuoti veiklos procesai turės teigiamos įtakos Kelių direkcijos ir savivaldybių ištekliams. Bus sudarytos techninės galimybės lengviau ir paprasčiau valdyti kelių turtą, o tai lems sumažėjusį darbo laiką, skirtą atlikti pakartotinį duomenų suvedinėjimą ir panašias mechaniškas, pasikartojančias veiklas“, – teigia E. Tamariūnas.

Jis pabrėžia, kad KTVIS priemonėmis bus prisidedama prie kelių priežiūros kokybės gerinimo. To bus pasiekta efektyviau valdant valstybinės ir vietinės reikšmės kelių turtą.

„Tokiu būdu projektas teigiamai prisidės prie Kelių direkcijos ir savivaldybių administracijų materialinių išteklių gerinimo“, – numato jis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Ekstremali situacija Lietuvoje: ką tai reiškia praktiškai? (301)

Vyriausybė trečiadienį posėdyje priėmė sprendimą paskelbti ekstremalią situaciją ruošiantis...

„Žalgiris“ prašo italų nevykti į Kauną, pasilieka teisę neįleisti į areną (304)

Trečiadienį Vyriausybei paskelbus ekstremalią situaciją dėl koronaviruso plitimo Europoje, Kauno...

Lietuvoje galioja 13 specifinių lengvatų: galvoja, kurias naikinti pirmiausia (66)

Ateina metas atsisakyti rinkos iškraipymus skatinantį mokestinių lengvatų taikymą iškastiniam...

Įtartina tyla dėl koronaviruso Rusijoje: į akis krenta kelios iškalbingos detalės (705)

Naujų atvejų neužfiksuota, rekomendacijos bei kitos prevencinės priemonės veikia: koronavirusui...

Tapinas paviešino neįtikėtiną koronavirusą įtarusio lietuvio istoriją: uždaro į tokį kambariuką, išeiti negalima net į tualetą Santaros klinikos pateikė visai kitokią versiją (88)

Koronavirusui įsisukus į Europą, iškilo reali grėsmė sulaukti viruso atvejo ir Lietuvoje....

Jeigu nežinosite, kaip valyti savo grindis, jas sugadinsite: kiekviena danga reikalauja kitokios priežiūros

Priklausomai nuo grindų dangos, būtina parinkti tinkamą valymo būdą, juk netinkamai valomos...

Precedentas: Airija atsisakė priimti Italijos regbininkus atšaukiami įvairūs čempionatai (1)

Kovo 7 ir 8 dienomis Airijos sostinėje Dubline turėjusios vykti vyrų ir moterų „Šešių...

Amžiaus statybos Panevėžyje taip ir nebaigtos: statinys šluojamas nuo žemės paviršiaus (2)

Amžiaus statybomis vadinta taip ir nepastatyta Pilėnų mokykla Panevėžyje, V. Alanto gatvėje,...

Daugelio itin romantizuojama profesija: lietuvė papasakojo, kaip iš tiesų atrodo vestuvių planuotojos darbas

Intensyvūs mokslai ir ne vieneri metai universiteto suole – taip tradiciškai įgyjama profesija....