aA
Kiekvienąkart artėjant Seimo rinkimams, gyventojams kyla įvairių klausimų dėl rinkimų apylinkės, dokumentų pateikimo bei gavimo, rinkėjo kortelių. Tačiau jau kuris laikas visą šią informaciją galima gauti niekur neinant iš namų – per elektroninius valdžios vartus.
Rinkimai
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Vienas puslapis – visos funkcijos

El. paslauga „Rinkėjo puslapis“, prie kurios prisijungiama per elektroninės valdžios vartus, suteikia galimybę rinkėjams pasinaudoti 8 funkcijomis. Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovė spaudai Jūratė Sokolova teigia, kad portalas rinkejopuslapis.lt suteikia galimybę bendrauti rinkėjams, kandidatams ir rinkimų komisijoms.

DELFI primena, kad ši elektroninė paslauga sukurta pasinaudojus Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.

Tinklalapyje gyventojai gali rasti ankstesnių rinkimų duomenis, būti informuoti apie rinkimus, susirasti savo rinkimų apylinkę ir apygardą, surasti ir peržiūrėti išrinktą kandidatą į Seimą, savivaldybės tarybą, Europos Parlamentą. Taip pat yra galimybė pateikti ir gauti reikiamus dokumentus rinkimams: dalyviai gali elektroniniu būdu pateikti reikiamus dokumentus dalyvauti rinkimuose, o rinkėjai gauti rinkėjo kortelę. Be to, visi norintys paremti savo kandidatus rinkimuose, tai gali padaryti taip pat pasinaudoję „Rinkėjo puslapiu“.

Rinkėjo puslapis
Rinkėjo puslapis
© DELFI

Kaip informuoja Vyriausioji rinkimų komisija, būsimiems šios visai naujos, tik 2015 metais startavusios, el. paslaugos naudotojams reikėtų žinoti, jog vieną kartą prie jos prisijungus per Elektroninės valdžios vartus daugiau nebereikės atlikti autentifikacijos. Tai reiškia, kad apsilankęs gyventojas iškart gaus pagal jo statusą rinkimuose pritaikytas paslaugas. Rinkėjas gali teikti savo savivaldybei pasiūlymus dėl netikslumų ar patobulinimo nustatant apylinkių ribas.

Galima bendrauti su kandidatais

Kaip veikia ši paslauga? Ją surasti galima tiesiog į interneto paieškos sistemą suvedus frazę „Rinkėjo puslapis“. Atsidarius portalui pasirenkate, kokia paslauga norite pasinaudoti. Tuomet paspaudus ant pasirinktos paslaugos per Elektroninius valdžios vartus ir internetinę bankininkystę prisijungiate prie savo paskyros „Rinkėjo puslapyje“. Ji yra jau sukurta, tereikia patikrinti, ar visi duomenys teisingi.

Prisijungus matomas rinkėjo profilis, kuriai apygardai ir apylinkei rinkėjas priklauso, kur jam reiks balsuoti per rinkimus. Tai priklausys nuo deklaruotos rinkėjo gyvenamosios vietos. Pavyzdžiui, jei gyvenate Vilniuje, tačiau esate registruotas Kaune, balsavimui priskirta apygarda bus Kaune.

Tačiau norintiems atiduoti savo balsą nesugaištant papildomo laiko kelionėms suteikta galimybė balsuoti miesto, kuriame gyvenate, savivaldybėje. Diena ir laikas, kada galima tai padaryti, bus skelbiama prieš rinkimus.

„Rinkėjo puslapis“ skirtas ir bendrai informacijai apie rinkimus gauti. Paspaudus grafą „Bendravimas“ rinkėjas gali peržiūrėti pranešimus, kuriuos jam siuntė rinkimų dalyviai. Jis taip pat gali ir pats rašyti kandidatams. Skiltyje „Rinkimai“ gyventojas mato ateinančių ir praėjusių rinkimų duomenis. Vadinasi, yra galimybė matyti visų artėjančių rinkimų datas ir praėjusių rinkimų rezultatus.
„Rinkėjo puslapis“ yra patogus ir naudingas žmonėms, gyvenantiems užsienyje. Čia jie gali pateikti prašymus dėl balsavimo užsienyje.

Rinkėjo puslapis
Rinkėjo puslapis
© DELFI

Gyventojai, pasinaudoję šia elektronine paslauga, gali labiau susipažinti su rinkimų eiga. „Rinkėjo puslapyje“ pateikiama Vyriausiosios rinkimų komisijos ir kandidatų rinkimuose veiksmai iki rinkimų dienos: balsų skaičiavimo tvarkos nustatymas, galutinių rinkėjų sąrašų patvirtinimas.

Svarbu žinoti, kad rinkimų dieną savo apylinkėje, kurioje esate deklaravęs savo gyvenamąją vietą, galite eiti balsuoti be rinkėjo kortelės.

Rinkėjo kortelė yra būtina tik balsuojant ne rinkimų dieną, ne savo apygardoje, t.y. balsuojant specialiuose paštuose, iš anksto ar namuose rinkėjo kortelė yra būtina.

Taip pat svarbu žinoti, kad pametę ar pamiršę rinkėjo kortelę, ją gali išsiimti rinkimų vietoje pateikus asmens dokumentą. Taip pat yra galimybė rinkėjo kortelę rasti savo „Rinkėjo puslapio" paskyroje ir ją atsispausdinti.

Rinkimų eiga
Rinkimų eiga
© DELFI

DELFI primena, kad stokojantys kompiuterinio raštingumo įgūdžių ir dėl to negalintys naudotis šia el. paslauga neturėtų nusiminti. Norėdami išmokti naudotis internetu arba pagilinti jau turimas žinias žmonės gali pasirinkti viešosios interneto prieigos taškus, kur dirba specialistai, kurie nusiteikę padėti. Šie taškai sukurti ir toliau bus plėtojami panaudojant Europos Sąjungos fondų lėšas. Pagrindinis šių taškų tikslas yra teikti gyventojams galimybę pasinaudoti interneto teikiamomis galimybėmis ir taip skatinti informacijos visuomenės plėtrą. Taigi visi norintys gali visoje šalyje surasti viešosios interneto prieigos taškus, kurie aprūpinti kompiuteriais ir interneto ryšiu.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vilniuje vyksta masiniai patikrinimai – fiksuoja perpildytas grupes ir nelegalius darželius (66)

Nelegaliai veikiantys darželiai ir daugiau nei dvigubai viršijamos vaikų grupių normos – tokius...

Linas Kojala. Britų taksistas man paaiškino, kodėl įvyko Brexit (77)

„Klausyk, kiek tavo šalyje gyvena žmonių? Trys milijonai? Jungtinėje Karalystėje – beveik...

Papasakojo daugiau detalių, kaip iš kauniečių buvo paimti vaikai: specialistų ir tėvų versijos gerokai skiriasi (1239)

Nors kauniečiai, iš kurių atimti du mažamečiai vaikai, jau džiaugiasi, kad atžalos šiandien...

„Rolls-Royce“ lietuviams atvežė savo pirmąjį SUV: kainuoja 300 tūkst. eurų, bet klientams negana (47)

Dar prieš penkmetį „Rolls-Royce “ prisiekinėjo, kad visureigio neturės. Prieš porą metų...

„Ikea“ nekantrauja: kalėdinę karštinę skelbia jau dabar įvertinkite kalėdinę kolekciją

Nors atrodo, kad Kalėdos dar negreit, tačiau didieji prekybos tinklai pasiraitoję rankoves jau...

Skelbiama apie aptiktus nužudyto žurnalisto Jamalo Khashoggi palaikus Erdoganas: tai planuota žmogžudystė (207)

Nužudyto žurnalisto Jamalo Khashoggi kūno dalys buvo rastos įmestos į šulinį Saudo Arabijos...

Gyvai / DELFI TV Gyvai: krepšinio aktualijos su treneriu Žydrūnu Urbonu (1)

Kauno „Žalgiriui“ ir Vilniaus „Rytui“ nesėkmingai susiklostė paskutiniai mačai Europos...

Prie Dovilės Didžiūnaitytės žūties galimai prisidėjusio Ričardo Piniko vaizdo įrašas atsidūrė melo ekspertų rankose (42)

Netrukus bus metai, kuomet Klaipėdoje iš viešbučio iškrito garsi manekenė Dovilė...

Svarstant opozicijos rezoliucijas – keistas dalies liberalų elgesys papildyta (163)

Neeiliniame Seimo posėdyje svarstant opozicijos rezoliucijas, išryškėjo keistas šešių liberalų...

Garsi papuošalų kūrėja Elvyra Monginienė papasakojo apie praeitį: sukandusi dantis valiau tualetus (8)

Ekstravagantiškų papuošalų kūrėja kaunietė Elvyra Monginienė neslepia – ji nesitikėjo,...