Nemėgstantiems laukti eilėse VĮ Regitra“ pateikia sprendimą – automobilio registraciją internetu. Jau kuris laikas esanti elektroninė paslauga veikia gyventojų patogumui. Ką apie ją reikia žinoti?
Transporto priemonių registracija
© Regitros nuotr.

Regitra“ siūlo 5 paslaugas internetu

Regitros“ Komunikacijos skyriaus vadovė Aurelija Juodytė teigia, kad Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis sukurta elektroninė paslauga leidžia gyventojams prisijungus per „Elektroninius valdžios vartus“ įregistruoti bei išregistruoti transporto priemonę, sustabdyti transporto priemonės dalyvavimą eisme, gauti naują registracijos dokumentą vietoje prarasto ar sugadinto, užsisakyti norimus valstybinius numerius bei pagalbą transporto verslui naudojant transporto priemonių prekybinius registracijos numerius.

Jeigu žmogus pirko naudotą transporto priemonę Lietuvoje, kurios techninės apžiūros galiojimas yra pasibaigęs ir jam reikia iš naujo pereiti techninę apžiūrą, tuomet, tai padarius, jeigu viskas gerai, savo automobilį galima registruoti internetu.
A. Juodytė

Iš išvardytų funkcijų dažniausiai ir paprasčiausiai naudojama yra norimų valstybinių numerių rezervavimas. Kitos paslaugos dar nėra labai populiarios, tačiau norint išregistruoti transporto priemonę arba sustabdyti jos dalyvavimą eisme didelių klausimų kilti neturėtų. Tai padaryti yra nesudėtinga, jei gyventojas turi internetinę bankininkystę ir jo automobilio dokumentai tvarkingi.

Dar viena pakankamai patogi ir paprasta „Regitra“ paslauga internetu yra transporto priemonės perregistravimas. Ši procedūra patvirtina, kad senasis transporto priemonės savininkas visas prievoles valstybei įvykdė ir kitam asmeniui jau priklausantis automobilis gali dalyvauti eisme.

Daug dėmesio susilaukia paslauga, leidžianti užsisakyti naują registracijos dokumentą vietoje prarasto ar sugadinto. Vienas iš privalumų - prašymą užpildžius internetu ir atvykus į filialą dokumento atsiimti, jį galima gauti prioritetine eilės tvarka. Nuo rudens dokumentus bus galima pristatyti į namus.

Automobiliams iš užsienio paslaugos internetu negalioja

Kiek daugiau klausimų gali kilti norintiems įregistruoti pirktą naudotą automobilį, tačiau A. Juodytė pasakoja, kad tai nėra taip sudėtinga, kaip atrodo. Tik reikėtų žinoti, jog naudotoms transporto priemonėms, pirktoms Lietuvoje, ir toms, kurios pirktos užsienyje, galioja šiek tiek kitokie automobilio registracijos reikalavimai. Kitaip tariant, gyventojai, pirkę automobilius Lietuvoje ir atlikę techninę apžiūrą, savo transporto priemonę gali registruoti internetu

„Jeigu žmogus pirko naudotą transporto priemonę Lietuvoje, kurios techninės apžiūros galiojimas yra pasibaigęs ir jam reikia iš naujo pereiti techninę apžiūrą, tuomet tai padarius, jeigu viskas gerai, savo automobilį galima registruoti internetu“, – aiškina A. Juodytė.

Kiek kitokia procedūra, jei automobilis pirktas užsienyje. VĮ Regitra“ turi identifikuoti transporto priemonę ir patikrinti, ar registruotini duomenys sutampa su dokumentuose ar registre esančiais duomenimis. Atlikus identifikavimą, išrašoma tai patvirtinanti pažyma. Anot Regitros“ Komunikacijos skyriaus vadovės, tokiu atveju vairuotojas apsilankymo šioje įmonėje neišvengs.

„Kitaip yra jei transporto priemonė pirkta užsienyje. Tokiu atveju gyventojas privalo ją pristatyti transporto priemonės indentifikacijai į techninės apžiūros centrą. Tuomet automobilį reikia registruoti jau Regitroje“, – teigia A. Juodytė.

Dar kitokie reikalavimai taikomi naujiems automobiliams salonuose. Jų registracija skiriasi nuo naudotų transportų priemonių. Autocentro „Fakto Auto“ pardavimų asistentas Tautvydas Lajauskas, beveik kiekvieną dieną susiduriantis su naujų automobilių registravimu, teigia, kad tokių transporto priemonių registracijos problemų VĮ Regitra“ dar neišsprendė.

„Naujų transporto priemonių registracija automobilių salonams internetu kol kas yra negalima, nors tai būtų labai patogu. Dabar tenka nuolat važinėti ir gaišti laiką. Jeigu būtų galima internetu, manau, būtų labai patogu, ypač kelis automobilius iš karto“, – tvirtina T. Lajauskas.

Anot jo, Regitra“ pasiruošusi šią problemą spręsti, tačiau kada, nėra aišku.

DELFI primena, kad stokojantys kompiuterinio raštingumo įgūdžių neturėtų nusiminti. Norėdami išmokti naudotis internetu arba pagilinti jau turimas žinias žmonės gali pasirinkti viešosios interneto prieigos taškus, kur dirba specialistai, kurie nusiteikę padėti.

Šie taškai sukurti ir toliau bus plėtojami panaudojant Europos Sąjungos fondų lėšas. Pagrindinis šių taškų tikslas yra teikti gyventojams galimybę pasinaudoti interneto teikiamomis galimybėmis ir taip skatinti informacijos visuomenės plėtrą. Taigi visi norintys gali visoje šalyje surasti viešosios interneto prieigos taškus, kurie aprūpinti kompiuteriais ir interneto ryšiu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nutylėta sovietų armijos katastrofa: panikos apimti gyventojai lėkė iš namų ir sodino vaikus pas svetimus žmones (53)

Nedaug trūko, kad netoli Berlyno 1977 metais būtų įvykęs branduolinis sprogimas, – rašo...

Žymūs ekonomistai susiginčijo, kokia yra skurdo kartelė (113)

Žymūs ekonomistai – „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis ir Vilniaus...

Juodieji karų su banditais puslapiai: „Vilniaus brigados“ garsenybės buvo laužomos sostinės požemiuose (317)

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę 1990 m. šalis paveldėjo sovietinę miliciją, kitos operatyvinės...

Jolita Mikolaitienė: 21 amžius, o iki šiol moterys naiviai ieško slaptos prasmės tiesmukuose vyrų žodžiuose (101)

Atsakingas pareigas tarptautiniame versle užėmusi Jolita Mikolaitienė daugeliui geriau pažįstama...

Rusijoje lietuvis surado keisčiausią pasaulyje viešąjį tualetą (193)

Norite sysiuko ar dar rimčiau? Eikite į tam skirtą autobusą – jums pasakytų...

Pavogė mirusio vaiko tapatybę, buvo demaskuotas, tačiau tada kilo dar daugiau mįslių (17)

Jis pavogė mirusio vaiko tapatybę, galiausiai buvo demaskuotas, tačiau kilo dar daugiau mįslių....

Profesorius Lukoševičius apie visuotinę problemą: niekas nemoka sveikai maitintis (40)

Palangoje kiekvieną vasarą leidžiantis prof. habil. dr. Leonardas Lukoševičius – puikus...

Kaip pasikeis jūsų organizmas atsisakius alkoholio? (98)

Alkoholio poveikis žmogaus organizmui gali būti labai pragaištingas. Laimei, vis daugiau žmonių...

Nėštumas: kūno pokyčiai, kurie išlieka net ir pagimdžius (18)

Sakoma, kad motina tapusi moteris pasikeičia, ir tai nėra pokštas. Jokiu kitu gyvenimo periodu...

Pagimdžiau dukrą: vyras tai atšventė namie su prostitutėmis... (28)

Mūsų šeimos nebeliko po 24 bendro gyvenimo metų, jei galima sakyti, kad tas gyvenimas buvo...