Viešoje erdvėje dažnai pokštais paverčiami atvejai, kai gavus prekę ji nė iš tolo neprimena užsakytos internetu. Žinoma, kai kuriems šis juokas veržiasi pro ašaras, nes išvydus ilgai lauktą dėžės turinį norisi ją sviesti kuo toliau. Nepaisant to, elektroninėse parduotuvėse siūlomų prekių gausa ir tikimybė pagaliau įsigyti išsvajotą daiktą atperka bet kokius nesklandumus, todėl pirkimas internetu ir toliau nepaleidžia savo pozicijų bei kasmet auga.
© "Facebook" nuotr.

Tačiau iš nežinojimo, žmonės dažnai taikstosi su netinkamomis ar neatkeliaujančiomis prekėmis ir dėl to patiria nemenkus nuostolius. Kad ateityje į neteisingą elgesį nenumotumėte ranka ir pirktumėte be baimės, būtina susipažinti su savo teisėmis bei informacija, kurios prekių ar paslaugų tiekėjai kartais sąmoningai neafišuoja savo puslapiuose.

Grąžinti galite be sąžinės graužaties

Turbūt kiekvienam pasitaiko momentų, kai perkate tik tam, kad pirktumėte, o praėjus išlaidumo antplūdžiui, liekate su krūva nereikalingų daiktų, neprigyjančių nė viename namų kampelyje. Tada šiuos daiktus pradedate siūlyti draugams, giminaičiams ir bandote juos perparduoti bent už pusę kainos. Tokiomis akimirkomis būtina žinoti, jog prekę įsigijus internetu arba kitu būdu ne parduotuvėje, vartotojai turi teisę nutraukti sandorį ir užsakymą grąžinti per 14 dienų laikotarpį, be jokios priežasties ar paaiškinimo.

Taigi, galite pamiršti sąžinės graužatį ir nepatogumą, kai tenka atsisakyti prekės – tai visiškai legali, teisiškai pagrįsta procedūra, leidžianti kaip ir fizinėje parduotuvėje sudvejojus savo pirkiniu jo neįsigyti.

Elektroninė parduotuvė
© Shutterstock nuotr.

Jei per 14 dienų laikotarpį pardavėjui pranešėte apie prekių ar paslaugų atsisakymą, pinigus atgausite be jokių papildomų mokesčių ar baudų – jums tereiks padengti siuntimo išlaidas. Vis dėlto, teisė atšaukti užsakymą galioja ne visoms prekėms. Atgal grąžinti negalite:

Vaizdo, garso įrašų, kompiuterinių programų, kurių pakuotė yra pažeista;

Laikraščių, žurnalų, periodinių leidinių;

Prekių, kurios gaminamos specialiai pagal užsakymą;

Maisto produktų ar kitų greitai gendančių prekių.

Užsisakėte ratus, gavote batus

Nors iš tolimų užsienio šalių, tokių kaip Kinija, atkeliavusios prekės vilioja prieinama kaina, dažnai pasitaiko atvejų, kai gautas siuntinys atrodo kaip užsakytos prekės parodija: skiriasi jo spalva, dydis, forma, galų gale, jums atkeliauja visiškai kitas daiktas. Norint išvengti tokių situacijų reikia atidžiai rinktis prekės ženklus ir jų tiekėjus bei stebėti žmonių atsiliepimus, kurie gali tapti kelrodžiu, padėsiančiu neapsikvailinti.

Žinoma, klaidų bei gedimų pasitaiko net ir patiems geriausiems, todėl gavus netinkamą, pažeistą ar nekokybišką gaminį, vadovaujantis „Daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklėmis“, patvirtintomis 2001 m. birželio 11 d., jį galite grąžinti tiekėjui atgal. Tam reikia pateikti rašytinį prašymą, kuriame nurodomas prekės trūkumas, jos pirkimą-pardavimą patvirtinantį dokumentą ir garantinį taloną (jei toks buvo išduotas).

Internetu užsakyta prekė kelia graudų juoką: ką daryti?
© "Facebook" nuotr.

Praėjus žadėtam terminui prekės neatėjo

Jei užsakytos prekės neatkeliauja laiku arba iš viso nėra pristatomos, gali būti, kad taip atsitiko dėl techninių gedimų, pašte kilusių nesklandumų ar apgavystės. Ką daryti? Visų pirma, susisiekite su internetine parduotuve iš kurios užsisakėte prekę. Daugeliu atvejų atsakingi darbuotojai padaro viską, kad išspręstų situacijas, klientui sukėlusias papildomų rūpesčių.

Kadangi pardavėjas privalo per 10 dienų pateikti raštišką atsakymą apie neatkeliavusią prekę, jo negavus arba kilus nesutarimui, galite kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą ir pateikti dokumentų kopijas, pagrindžiančias keliamo reikalavimo pagrįstumą.

Perkant būtina išaugoti sąskaitos išrašą, patvirtinantį, jog pinigai už prekę buvo sumokėti, nes tai taps pagrindiniu jos įsigijimo įrodymu.

Jei manote, kad tokie nesutarimai sprendžiami metų metus kol lieka pamiršti, praktika rodo, jog konkreti bei argumentuota pozicija laimi ginčą ir turi įtakos greitai jo baigčiai. Tad pamirškite senelių skiepytą požiūrį, kad žmogus niekada nelaimi prieš sistemą ir drąsiai kovokite už savo teises.

"Auksiniai laimikiai"
"Auksiniai laimikiai"
© "Facebook" nuotr.

Reikalaukite informacijos

Kad perkant internetu tektų patirti kuo mažiau nuostolių, ieškokite arba pardavėjo teiraukitės informacijos, kuri užtikrina, jog gerai susipažinsite su preke. Tai yra:

Pagrindinės daikto savybės;

Galutinė kaina;

Pristatymo ir apmokėjimo sąlygos bei terminai;

Teikiamos priežiūros paslaugos, garantija;

Atsiskaitymo tvarka;

Pardavėjo rekvizitai, kontaktinė informacija.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Edita Mildažytė: esu pakankamai įtakinga, kad galėčiau priimti sprendimus ir vykdyti savo gyvenimo planą taip, kaip noriu (95)

DELFI tęsia įtakingiausiųjų rinkimus, kuriuose – ir didžiausią įtaką turinčios...

Karališkos vestuvių naktys, kurių nesinori prisiminti (7)

Jie ištarė santuokos priesaiką stebint 29 milijonams žmonių, tačiau princo Harry ir Meghan...

Savaitgaliui į namus vykę kariai pateko į avariją: vienas žuvo, keturi sužaloti papildyta (73)

Penktadienį, rugpjūčio 17 d., pavakare, kelio Molėtai–Pabradė 9-ajame kilometre, susidūrus...

Savaitgalio orai: viena diena bus ypač karšta (20)

Sunku patikėti, kad jau greitai imsime skaičiuoti paskutines vasaros dienas ir netrukus pasitiksime...

Skaitytojai dalijasi istorijomis: ką daryti, jei persekioja kelyje? (19)

DELFI skaitytojos istorija apie tai, kaip naktį ją automobiliu persekiojo nežinomas vyras...

Neįprastos vyrų ir moterų charakterio savybės, kurios atrodo seksualios priešingai lyčiai (3)

Seksualumas yra labai susijęs su kūnu. Žmonėms patinka matyti ir liesti kitų žmonių kūnus –...

Prasidėjęs festivalis Karklėje jaunimui žada pramogas, o kaime gyvenantiems „buožėms“ – nepatogumus (29)

Pajūryje prasidėjęs festivalis „Karklė live music beach 2018“ jaunimui žada tris paras...

„Aprangos“ vadovas: turime sakyti atvirai, kad kainos nebus žemesnės (632)

„Nustokime gąsdinti žmones, kad pas mus aukščiausios kainos Europoje. Taip tikrai nėra, bet jos...

Tragedija Kupiškio rajone: į kelią išbėgus stirnai automobilis apvirto, žuvo 21 metų mergina (10)

Penktadienio vakarą, apie 20.45 val., Kupiškio r., ties Naivių kaimu, kelyje Rokiškis-Panevėžys,...

Susistumdymą su Valančiūnu atsiminęs Monroe: mieliau žaisiu su tokiu vyruku, nei su bailiu (6)

Artėjančiam sezonui besiruošiantis Toronto „Raptors“ klubas šių metų pirmenybėse...