aA
Studijų stipendija – tai parama, skiriama aukštųjų mokyklų studentams, įstojusiems į valstybės nefinansuojamas vietas su galimybe gauti studijų stipendiją. Nuo rugpjūčio 27 dienos tokie studentai suskubo teikti paraiškas dėl jos gavimo – tai galima padaryti elektroniniu būdu. Kam ir kaip ši stipendija skiriama?
Studentai
Studentai
© Shutterstock

Jei pateikia prašymus laiku, stipendiją skiria visiems

Šiemet studijuoti valstybės finansuojamose ir su studijų stipendijomis vietose sudaryta virš 12 tūkst. sutarčių, o studijuoti valstybės nefinansuojamose studijų vietose – virš 8 tūkst. sutarčių. Rugpjūčio 27 dieną pradėti teikti prašymai dėl studijų stipendijų skyrimo I pakopos studentams.

Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo 82 straipsnyje numatoma, kad studentams gali būti mokamos socialinės, skatinamosios stipendijos ir studijų stipendijos. Šįkart aiškinamės, kaip veikia pastarosios, kas ir kaip gali jas gauti.

Valstybinio studijų fondo paramos skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Valatkevičiūtė teigia, kad prašymus studijų stipendijai gauti gali teikti tik tie studentai, kuriuos LAMA BPO atrinko į valstybės nefinansuojama vieta su galimybe gauti studijų stipendiją.

„Jeigu jie visi laiku pateiktų prašymus, visiems ir skirtume studijų stipendijas. Apytiksliai apie 5-7 proc. studentų atkrenta, nes nusprendžia nestudijuoti toje programoje ar dėl kitų priežasčių“, – aiškina ji.

O kokia dalis studentų pasinaudoja šia galimybe? 2015 metais studijų stipendija skirta 446 studentams, 2016 metais – 508, o 2017 metais – 425 studentams. A. Valatkevičiūtė prognozuoja, kad šiemet tokių studentų gali būti maždaug 100 mažiau.

Šiais metais preliminarus patvirtintas studijų stipendijų skaičius buvo 321, iš kurių – 140 universitetuose bei 181 kolegijose.

Norint pateikti prašymą, eiti niekur nereikia

Prašymų studijų stipendijai gauti teikimas išsiskiria tuo, kad visos paraiškos yra teikiamos elektroniniu būdu ir tik išimtiniais atvejais vykstama jų teikti gyvai.

To paties nebūtų galima pasakyti apie kitas gyventojams prieinamas elektronines paslaugas, prie kurių pripranta ne visi ir dažnai renkasi paraiškas teikti gyvai, keliaujant į instituciją, atsakingą už paslaugos teikimą.

Tai patvirtina Valstybinio studijų fondo paramos skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Valatkevičiūtė.

„Kadangi prašymai priiminėjami tik elektroniniu būdu, tai visos paraiškos taip ir yra teikiamos. Į fondą atvyksta tik tie, kurie turi problemų su prisijungimu per elektroninę bankininkystę“, – aiškina pašnekovė.

Ką reikia nurodyti paraiškoje dėl studijų stipendijos?
Ką reikia nurodyti paraiškoje dėl studijų stipendijos?

Vis dėlto, ji pastebi, kad dažniausiai nesiseka pateikti prašymą stipendijai gauti elektroniniu būdu tam tikroms studentų grupėms.

„Atvykti renkasi tie studentai, kurie nėra Lietuvos piliečiai ar neranda, kaip pateikti paraišką dėl stipendijos per elektroninės valdžios vartus. Visgi, toks būdas patogus tuo, kad niekur nereikia vykti, ypač jei aukštoji mokykla yra ne Vilniuje“, – aiškina A. Valatkevičiūtė.

Ko reikalaujama paraiškoje?

Norint gauti studijų stipendiją, elektroniniu būdu galima užpildyti paraišką, kurią galima pasiekti patvirtinant savo tapatybę per elektroninę bankininkystę arba elektroniniu parašu.

Kas jūsų laukia paraiškos formoje? Joje reikės nurodyti vardą, pavardę, asmens kodą, gimimo metus, mėnesį, dieną ir lytį, miestą, gatvę, namo, buto numerį, pašto indeksą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą, asmeninės sąskaitos numerį, mokslo ir studijų institucijos pavadinimą, studijų pakopą, studijų programos kodą, studijų programos pavadinimą ir kitą informaciją, reikalingą studijų stipendijai skirti ir administruoti.

Taip pat yra galimybė pažymėti, kad prašoma pervesti studijų stipendiją į mokslo ir studijų institucijos sąskaitą už studijas mokamai kainai padengti.

Studijų stipendija mokama kas mėnesį, dalimis. Ji pervedama į studento asmeninę arba aukštosios mokyklos sąskaitą. Stipendijos pervedamos iki 25 mėnesio dienos.

Remia geriausiai besimokančius studentus

Kokio dydžio studijų stipendijos galima tikėtis? Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidentas Eigirdas Sarkanas teigia, kad įprastai studijų stipendijos dydis, jeigu tai yra nuolatinių studijų forma, yra lygus norminei studijų kainai.

Universitetuose tas dydis svyruoja nuo 1285 eurų – tokia suma stebima socialinių mokslų, teisės ir panašiose studijų programose, o viešojo saugumo studijose ši stipendija siekia iki 3294 eurų.

Kolegijose atitinkamai tose pačiose studijų kryptyse kaina svyruoja nuo 1089 eurų iki 2352 eurų.

DELFI primena, kad elektroninės paslaugos Lietuvoje kuriamos panaudojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Skvernelis: nuo kitos savaitės bus atkurtas laisvas judėjimas į Lenkiją (59)

Premjeras Saulius Skvernelis penktadienį pranešė, kad sutarta atkurti laisvą žmonių judėjimą...

Ekspertai apie katastrofą Sibire: žala gali būti neatitaisoma  Putinas plūstasi: ar jūs ten sveiko proto? (37)

Po incidento Norilske aplinkosaugos grupės įspėja – dėl išsiliejusių degalų kiekio ir upės...

20 metų už grotų praleidęs žudikų gaujos vadeiva prašėsi gyventi pas mamą „specializacija“ – grobti ir žudyti verslininkus (86)

Kalėti iki gyvos galvos nuteistas vienas kraupiausių Kauno nusikaltėlių Ričardas Baratinskas ,...

Vasiliauskas: pasaulio ekonomikos nuosmukis bus didžiausias naujųjų laikų istorijoje papildyta (161)

Ekonomikos nuosmukis Lietuvoje šiemet neturėtų būti toks didelis, kaip prognozuota anksčiau,...

„Air Baltic“ atnaujins skrydžius iš Vilniaus į Londoną, Dubliną ir Dubrovniką (5)

Latvijos oro bendrovė „ Air Baltic “ birželį atnaujins skrydžius iš Vilniaus į Londoną ir...

Sostinės daugiabutyje pro 9 aukšto langą iškrito šuo: tolesnis jo šeimininkės elgesys abejingų nepaliko (73)

Vakar sostinės Pilaitės mikrorajone pro 9 aukšto langą iškrito šuo, po šio nutikimo...

Olga Procevska

Patarimai, kaip įveikti krizę: neįkyrėk darbuotojams, ilgai pietauk, eik namo ketvirtą

Dabartinė pasaulinė pandemija aiškiai parodo, kad krizę geriau išgyvena žmonės, atsparūs...

LFF skelbia finansinę dietą vadovams ir rinktinių treneriams (1)

Lietuvos futbolo federacijos ( LFF ) vadovai tvirtina susitarę su visų šalies nacionalinių...

Socialinių tinklų pažiba tapęs gėrimas: kaip jį paruošti? (1)

Jau daugiau nei prieš 800 metų japonų budistų vienuoliai pastebėjo, kad matcha – nepaprasta...

Mirė žinoma visuomenininkė Milda Bliumenzonienė (8)

Po sunkios ligos mirė Lietuvos kalinių globos draugijos pirmininko pavaduotoja, Socialinės...

|Maža didelių žinių kaina