aA
Lietuvos edukologijos universitete (LEU) 2015 m. birželio 10 d. 10 val. vyks konsultacija dėl stojamojo egzamino į teatro ir kino pedagogiką. Atvykę abiturientai galės sužinoti viską apie studijas, stojamąjį egzaminą ir kaip tapti Lietuvos edukologijos universiteto studentu jau šį rugsėjį.
© Asmeninio albomo nuotr.

Teatro ir kino pedagogika – nauja, nė vienoje kitoje šalies aukštojoje mokykloje nevykdoma studijų programa. Teatro ir kino pedagogika jungia dvi sudėtingas ir įdomias sritis – teatro ir kino meną ir asmenybės ugdymą. Studentai mokosi vaidinti, šokti, režisuoti, kurti kino filmus ir lėlių spektaklius, tyrinėti, kaip kūryba gali padėti atskleisti naujas asmenybės (ir studijuojančių, ir vaikų, ir jaunimo) spalvas ir suteikti žinių, gebėjimų, kompetencijų. Absolventai galės sekti ir inicijuoti teatro ugdymo proceso naujoves, plėtoti ugdytinių kūrybinės raiškos ir meno suvokimo, bendrakultūrines kompetencijas, dirbti teatro ir kino pedagogais, įgyvendinant vaikų ir jaunimo teatro ugdymo ir kitas teatrą ir kiną integruojančias meninio ugdymo programas įvairaus tipo švietimo ir (ar) kultūros įstaigose: bendrojo ugdymo, neformaliojo vaikų švietimo mokyklose, kultūros ir laisvalaikio centruose.
Konsultacija dėl stojamojo egzamino į teatro ir kino pedagogiką vyks 2015 m. birželio 10 d. 10 val. (iki 12 val.) LEU 241 auditorijoje (Studentų g. 39).
Stojamasis kūrybinės teatro kompetencijos egzaminas vyks ten pat 2015 m. birželio 30 d. 10 val.
Pirmoje egzamino dalyje (teatro ir kino raiškos kompetencija) vertinamas savarankiškai parengtų (iš anksto namuose) teatro ir kino užduočių (eilėraščio, prozos ištraukos, dainos, vaidybinio etiudo „gyvūnas“, savo trumpo filmo idėjos) prasmės atskleidimas, išraiškingumas (10 balų sistema, svertinis koeficientas 0,5).
Antroje dalyje bus vertinama teatrinė improvizacija (spontaniškas, be išankstinio pasiruošimo, teatrinių ir kino užduočių atlikimas, vadovavimas teatriniam žaidimui). Vertinamas atsižvelgimas į pasiūlytas aplinkybes ir partnerį, veikimo nuoseklumas ir kūrybiškumas (10 balų sistema, svertinis koeficientas 0,3).
Trečioje dalyje bus vertinama teatro suvokimo kompetencija: matytų spektaklių suvokimas ir interpretavimas, trumpas žymiausių Lietuvos režisierių kūrybos apibūdinimas (10 balų sistema, svertinis koeficientas 0,2).
Studentės Ievos Ginionytės atsiliepimas apie studijas: „Studijuoti šią specialybę nusprendžiau vienuoliktoje klasėje, kai teko vaidinti viename studentų baigiamajame darbe. Tada susipažinau su LEU ir šia specialybe. Jau mokykloje turėjau praktikos dirbant su vaikais, taip pat patiko teatras, todėl nusprendžiau, kad teatro pedagogika kaip tik man. Kai rinkausi, ką studijuoti, šią specialybę įrašiau pirmą. Studijų metu daug bendraujama su žmonėmis, yra galimybių save išreikšti, niekada nebūna rutinos ir nuobodulio. Kiekviena nauja užduotis – naujas atradimo džiaugsmas ir supratimas, kad gali daugiau nei manei. Man ši specialybė suteikė daugiau pasitikėjimo savimi, drąsos išsakyti savo mintis, mokėti išklausyti ir priimti kitą žmogų.“

Reklama
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Bogušienė kirto ministerijai: turime išsaugotą susirašinėjimą, po kurio ir margarinas virto sveiku produktu papildyta SAM komentaru (73)

Maisto technologė Raminta Bogušienė antradienį išplatino spaudos pranešimą, kuriame kaltina...

Sinoptikų prognozė – be šviesių akimirkų: rytoj ryte pasiruoškite gramdyti ledą (8)

Sinoptikė Izolda Marcinonienė perspėja, kad ateinanti naktis gali atnešti dar didesnių...

Venclova: kalbos, kad popiežių pasitiko per tamsios veido spalvos mergaitė, – pražūtingos Lietuvai (590)

Kalbos apie tai, kad popiežių pasitikusi mergaitė buvo per tamsios veido spalvos – pražūtinga...

Užsimojo patikrinti sostinės darželius ir mokyklas: paaiškės, kur sąlygos neatitinka higienos normų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos nuo šiandienos,...

Vainienę juokina 12 Skvernelio laiškų: gali ir dievui parašyti, bet nesitikėk stebuklų (298)

Bent vieną laišką su kvietimu investuoti Lietuvoje premjeras Saulius Skvernelis galėjo įteikti...

„Mano eksperimentas“: pomidorų auginimo paslaptis – firminis dilgėlių užpilas

Paaiškėjo DELFI Agro organizuojamo „Mano eksperimentas“ konkurso rugpjūčio mėnesio...

Paksas nesiliauja: savo siūlymais gąsdina ekspertus (557)

Neseniai sumanymą organizuoti referendumą dėl lito sugrąžinimo deklaravęs europarlamentaras...

Šaltinis: Rusija ruošia grėsmingus povandeninius laivus (220)

Rusijos povandeninis laivynas, aprūpintas tarpžemyninėmis balistinėmis raketomis su...

Martynas Tyla griežtai nesutinka su išgirstu teismo verdiktu, žada jį apskųsti: čia jau virš visko (12)

Antradienį Vilniaus apygardos teismas nusprendė, kad žinomas prodiuseris Martynas Tyla namo,...

Seimas siunčia dar vieną žinią antstoliams: nori riboti atlyginimus balsavo vienbalsiai (127)

Antradienį Seime prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja teisės klausimais Rasa...