Lietuvos edukologijos universitete (LEU) 2015 m. birželio 10 d. 10 val. vyks konsultacija dėl stojamojo egzamino į teatro ir kino pedagogiką. Atvykę abiturientai galės sužinoti viską apie studijas, stojamąjį egzaminą ir kaip tapti Lietuvos edukologijos universiteto studentu jau šį rugsėjį.
© Asmeninio albomo nuotr.

Teatro ir kino pedagogika – nauja, nė vienoje kitoje šalies aukštojoje mokykloje nevykdoma studijų programa. Teatro ir kino pedagogika jungia dvi sudėtingas ir įdomias sritis – teatro ir kino meną ir asmenybės ugdymą. Studentai mokosi vaidinti, šokti, režisuoti, kurti kino filmus ir lėlių spektaklius, tyrinėti, kaip kūryba gali padėti atskleisti naujas asmenybės (ir studijuojančių, ir vaikų, ir jaunimo) spalvas ir suteikti žinių, gebėjimų, kompetencijų. Absolventai galės sekti ir inicijuoti teatro ugdymo proceso naujoves, plėtoti ugdytinių kūrybinės raiškos ir meno suvokimo, bendrakultūrines kompetencijas, dirbti teatro ir kino pedagogais, įgyvendinant vaikų ir jaunimo teatro ugdymo ir kitas teatrą ir kiną integruojančias meninio ugdymo programas įvairaus tipo švietimo ir (ar) kultūros įstaigose: bendrojo ugdymo, neformaliojo vaikų švietimo mokyklose, kultūros ir laisvalaikio centruose.
Konsultacija dėl stojamojo egzamino į teatro ir kino pedagogiką vyks 2015 m. birželio 10 d. 10 val. (iki 12 val.) LEU 241 auditorijoje (Studentų g. 39).
Stojamasis kūrybinės teatro kompetencijos egzaminas vyks ten pat 2015 m. birželio 30 d. 10 val.
Pirmoje egzamino dalyje (teatro ir kino raiškos kompetencija) vertinamas savarankiškai parengtų (iš anksto namuose) teatro ir kino užduočių (eilėraščio, prozos ištraukos, dainos, vaidybinio etiudo „gyvūnas“, savo trumpo filmo idėjos) prasmės atskleidimas, išraiškingumas (10 balų sistema, svertinis koeficientas 0,5).
Antroje dalyje bus vertinama teatrinė improvizacija (spontaniškas, be išankstinio pasiruošimo, teatrinių ir kino užduočių atlikimas, vadovavimas teatriniam žaidimui). Vertinamas atsižvelgimas į pasiūlytas aplinkybes ir partnerį, veikimo nuoseklumas ir kūrybiškumas (10 balų sistema, svertinis koeficientas 0,3).
Trečioje dalyje bus vertinama teatro suvokimo kompetencija: matytų spektaklių suvokimas ir interpretavimas, trumpas žymiausių Lietuvos režisierių kūrybos apibūdinimas (10 balų sistema, svertinis koeficientas 0,2).
Studentės Ievos Ginionytės atsiliepimas apie studijas: „Studijuoti šią specialybę nusprendžiau vienuoliktoje klasėje, kai teko vaidinti viename studentų baigiamajame darbe. Tada susipažinau su LEU ir šia specialybe. Jau mokykloje turėjau praktikos dirbant su vaikais, taip pat patiko teatras, todėl nusprendžiau, kad teatro pedagogika kaip tik man. Kai rinkausi, ką studijuoti, šią specialybę įrašiau pirmą. Studijų metu daug bendraujama su žmonėmis, yra galimybių save išreikšti, niekada nebūna rutinos ir nuobodulio. Kiekviena nauja užduotis – naujas atradimo džiaugsmas ir supratimas, kad gali daugiau nei manei. Man ši specialybė suteikė daugiau pasitikėjimo savimi, drąsos išsakyti savo mintis, mokėti išklausyti ir priimti kitą žmogų.“

Reklama
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Žalgiris“ sužinojo savo varžovą pusfinalyje – teks kautis su Eurolygos čempionu Šaras: stengsimės aplošti geriausius (55)

Praėjus mažiau nei dviem valandoms po to, kai Kauno „Žalgiris“ namuose iš kovos dėl Eurolygos...

Jasikevičius prisiekė meilę „Žalgiriui“ ir pažadėjo klubui šviesią ateitį (79)

Kauno triumfas – Pirėjo krachas. Šturmuoti „Žalgirio“ tvirtovės atžygiavęs...

Nurodymas švenčiantiems žalgiriečiams: kas pirmas išeis namo, tam ryte į treniruotę (1)

Po rungtynių Kauno „Žalgirio“ rūbinėje ilgai trenkė įvairių kartų klubui dedikuotos dainos...

Orai: savaitgalį šalį užlies šiluma – deja tik trumpam (5)

Paskutinė darbo diena bus gaivi, o nuo šeštadienio į šalį vėl atkeliaus maloni šiluma. Poilsio...

Tokias moteris galima pažinti iš tolo, jei žinai, ko ieškoti: vedusiems jos pavojingos (183)

Trečdalis susituokusių porų teigia, kad yra bent kartą žengę „į kairę“. Ir čia puikiai...

Svajonę įgyvendinęs „Žalgirio“ kapitonas: man, kaip kauniečiui, tokia pergalė yra nereali (13)

Beveik visą karjerą Kauno „Žalgiryje“ praleidęs Paulius Jankūnas ketvirtadienį įgyvendino...

JAV Valstybės departamentas nesikiš į Venckienės ekstradicijos procedūrą (299)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės departamentas nesikiš į buvusios teisėjos ir...

Europa, ruoškis: graikus darkart pranokęs „Žalgiris“ žengė į Eurolygos elitą (810)

Kauno „Žalgiris“ po 19-os metų pertraukos praveria Eurolygos finalo ketverto duris:...

Patikrino: devyni iš dešimties Lietuvos interneto vartotojų – vagys žala viršija 2,1 mlrd. eurų (539)

„Biški“ vagis nebūna“ – tokiu šūkiu autorių teisių organizacijos ketvirtadienį durė...

Prislėgtas „Olympiakos“ treneris: yra priežasčių tokiai serijos baigčiai (1)

Kostas Papanikolaou užsidirbo nesportinę pražangą, kurią iškart sekė techninė. Įniršęs...