aA
Gyvename pasaulyje, kuriame pasireiškia didelė įvairiapusių galimybių įvairovė, tačiau dažnai jaunam žmogui tokia visa ko gausa sukelia didelį stresą ir nežinojimą, ką rinktis, kuriuo keliu sukti, siekiant karjeros ar mokslo pasiekimų. Kokius žingsnius reiktų žengti, norint būti sėkmingu ir pasiekti tai, ko iš tiesų norite, pataria Gabija Skučaitė, futuristė, verslo vizionierė, Socialinių mokslų kolegijos (SMK) bendrakūrėja ir kanclerė.
Gabija Skučaitė
Gabija Skučaitė
© DELFI / Josvydas Elinskas

Susidarykite savo ateities žemėlapį. Kartografuoti ateitį – puikus būdas vizualizuoti savo tikslus ir siekius. Tereikia skirti laiko ir ant popieriaus lapo arba kompiuteryje susirašyti savo pagrindinių siekių raktinius žodžius, tezes, nusibraižyti jų tarpusavio sąsajas. Ir štai jau turite savo minčių žemėlapį, kurį galite nuolat pildyti, kurti naujas atšakas ir sinergijas.

Nuspręskite „kodėl“. Tai pagrindinis klausimas, kurį reikia užduoti sau, renkantis tolesnį mokymosi ar karjeros kelią. Klausimas kodėl” slepia po savimi visą priežasčių virtinę, pamatinius mūsų sąmonės ir pasąmonės klodus, kuriuose užkoduota mūsų vidinė išmintis ir tuo pačiu kolektyvinis žinojimas. Klausdami savęs „kodėl“ leisitės į atradimų kelionę, suprasite savo siekius mokytis ar kurti verslą, pradėti dirbti samdomą“ darbą ar imtis savanoriškos veiklos. „Kodėl“ pagrindžia mūsų motyvaciją imtis bet ko, kas mums svarbu.

Visi nori būti sėkmingi: 10 Gabijos Skučaitės patarimų, kas padeda svajonėms išsipildyti
© Shutterstock


Nuspręskite „ką“. Apsispręskite „ką“ norite pasiekti ir kokių žinių bei kompetencijų tam reikia. Atsakymo „ką“ ieškokite ekspertinėse patarimų skiltyse, dalyvaudami motyvaciniuose pokalbiuose, kalbėdamiesi su tos srities profesionalais.

Nuspręskite „kaip“. Kai jau žinote „kodėl“ norite mokytis ar siekti karjeros ir tuo pačiu jau žinote „ką“ daryti, belieka surasti atsakymą į klausimą „kaip“. „Kaip“ nusako visus teorinius ir praktinius būdus bei kelius pasiekti tikslą. Tuo pačiu “kaip” atliepia ir Jūsų vertybes bei moralinius pasirinkimus.

Rinkitės Jus atitinkančią aplinką. Kiekvienam žmogui labai svarbu patekti ten, kur jis jaus bendraminčių ar panašias vertybes puoselėjančių žmonių bendrystę. Tad, jei renkatės studijų instituciją ar darbo vietą, pasidomėkite, kokia šios vietos „aura“, kokias vertybes puoselėja ir skleidžia ši organizacija, kokie yra joje esantys žmonės. Patekę į tinkamą, o svarbiausia Jums tinkančią aplinką, jausitės augantys ir tuo pačiu – saugūs.

Fokusuokitės ir išlaikykite dėmesį. Šioje informacijos pertekliaus eroje svarbu išlikti dėmesingam, nes galima lengvai pasiklysti informacijos džiunglėse. Išlikite budrūs. Išmokite suprasti, ko Jums nereikia, atsisakyti „laiko vagių“ ir nuolatinių dėmesio blaškytojų.

Visi nori būti sėkmingi: 10 Gabijos Skučaitės patarimų, kas padeda svajonėms išsipildyti
© Shutterstock


Būkite aistringi siekdami tikslų. Ką bedarote, įkvėpkite tam aistros, gyvybingumo, užsidegimo, entuziazmo. Mokymasis ar darbas be aistros tėra mechaninis, rutininis veiksmas. Kai norime gerų rezultatų bet kurioje srityje, turime nuolat kūrenti vidinę ugnį.

Būkite smalsūs, tačiau domėkitės tikslingai. Svarbu išlikti atviram naujiems pažinimo šaltiniams, tačiau suvokti, kad neįmanoma žinoti visko. Tad rinkitės tokius informacijos ir žinių šaltinius, kurie yra tikslingai padedantys Jums tobulėti ir atsisakyti tokių šaltinių, kurie visiškai Jūsų nepraturtina nei intelektualiai, nei profesiškai.

Praktikuokitės. Ieškokite būdų taikyti žinias praktiškai. Darykite tai iš karto, nelaukiant, kol baigsite studijas, gausite išsilavinimą ar pan. Tai gali būti savanorystė, darbas, savas verslas ar bet kokia kūrybinė veikla. Svarbu tiesiog veikti tai, kas praktiškai ugdo įgūdžius.

Leiskite jums padėti. Susiraskite tos srities, kuria domitės, mentorių, kuris noriai dalinsis su Jumis savo patarimais, patirtimi, padės išspręsti iškilusius klausimams nepadarant klaidų, kurias atitaisyti reiktų laiko ir pastangų. Šiandien mentorystė populiari ir išties galima rasti puikių mokytojų, kurie palydėtų jus tuo keliu, kuriuo norite eiti.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(17 žmonių įvertino)
3.7059

Top naujienos

Analitikai: Rusijoje užsidarinėja valiutos keityklos – tai atskleidžia žiaurų Putino planą (11)

Rytų Europos studijų centro ( RESC ) partneriai Ukrainoje teigia, kad artėjant naujai mobilizacijos...

Balio saloje atostogaujantys lietuviai neparodo tikrojo vaizdo: realybėje šis rojus gerokai nuvilia (7)

Socialiniuose tinkluose tikrai esate matę keliaujančių lietuvių nuotraukas ir filmukus iš rojų...

Karas Ukrainoje. Rusijos raketa pataikė į gyvenamąjį namą Charkivo centre  masiškai apšaudytas Chersonas, pranešama apie aukas

Rusijos pajėgoms šeštadienį apšaudžius Kostiantynivkos miestą, Ukrainos prezidentas...

Dailius Dargis

Iki šiol Lietuvos politiką drebino mažesni seksualiniai skandalai: kas turėjo meilužių, o kam – baisių kaltinimų lavina (2)

Šią savaitę žiniasklaidoje netilo kalbos dėl galimo pedofilijos atvejo Seime ir konservatoriui...

Pasiūlymų treniruoti jau sulaukęs Kalnietis turi kategorišką nuomonę dėl vietos palubėse „pusiau ištesėjo“ pažadą Šeškui (1)

Ne vieną vakarą Lietuva stingo prie televizorių ekranų, akimis rydama Manto Kalniečio paleistą...

Sinoptikai prognozuoja permainingą savaitę: orus lems galingas ciklonas

Pirmadienio dieną orus Lietuvoje lems gana energingas ciklonas. Dangus bus apniukęs, nedideli...

Lietuvio kelionė į Baltarusiją baigėsi ilgais metais diktatoriaus kalėjime: ten atsidūrė dėl labai netikėtos priežasties (19)

Dar liepos pabaigoje Baltarusijos pareigūnai paskelbė įrašą, kuriame pasakoja apie lietuvį,...

Erdoganas prakalbo apie „kitokį atsakymą“ dėl NATO: Švedija bus šokiruota (4)

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas sekmadienį pareiškė, kad Ankara galėtų pritarti...

Prieš 2300 metų mirusio vaiko mumiją ištyrę mokslininkai jo sarkofage rado didžiulį brangenybių lobį

Tyrėjų iš Kairo universiteto komanda padarė išvadą – rastas mumifikuotas berniukas – iš...

Įspėjo, ko jokiu būdu nedaryti su vaistais: keliame riziką ne tik sau

Klaida kurią padaro ne vienas tik iš pirmo žvilgsnio atrodo nekalta. Jos pasekmės gali būti...