aA
Praėjus pusei metų nuo mokslų baigimo, absolventų atlyginimai svyruoja nuo 370 iki pusantro tūkstančio eurų, rodo naujausias tyrimas.
© DELFI / Karolina Pansevič

Tačiau besirenkantieji populiariausias studijas - teisės, verslo, psichologijos ar kitas, nebūtinai turėtų tikėtis didžiausių uždarbių.

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) atliktame tyrime teigiama, kad praėjus pusmečiui nuo studijų baigimo universitete šešių studijų krypčių absolventai gauna daugiau nei tūkstančio eurų atlyginimą.

Tirti abiturientų studijų pasirinkimai, 2017 metų absolventų pajamos ir įsidarbinimas į aukštos kvalifikacijos darbus praėjus šešiems mėnesiams po studijų pabaigos.

Didžiausias pajamas gauna programų sistemų (vidutiniškai 1455 eurai), gamtos išteklių technologijų (1198 eurai), informacijos sistemų (1153 eurai), informatikos (1152 eurai), suaugusiųjų pedagogikos (1065 eurai) ir visuomenės saugumo (1061 euras) studijas baigusių studentų.

„Iš visų didžiausias pajamas gaunančių krypčių galima išskirti informacinių technologijų studijų kryptis, kurių absolventai ne tik gauna aukštas vidutines pajamas netrukus po studijų baigimo, tačiau ir įsidarbina į aukštos kvalifikacijos reikalaujančius darbus. Tuo metu inžinerijos studijų absolventai, nors praėjus pusmečiui nuo studijų baigimo ir uždirba didesnes pajamas nei šalies vidurkis, tačiau rečiau dirba darbuose, kuriems reikia aukštojo išsilavinimo“, – sakė MOSTA Studijų politikos ir karjeros analizės skyriaus vadovas Gintautas Jakštas.

Jo manymu taip yra todėl, kad pramonėje trūksta kvalifikuotų darbininkų, kuriuos turėtų ruošti profesinės mokyklos. Tai tampa problema, nes darbuotojai negali realizuoti savo žinių, o darbdaviai turi juos specialiai apmokyti.

Populiariausios universitetinių studijų kryptys yra teisė, verslas, programų sistemos, filologija, statybos inžinerija, psichologija, informatikos inžinerija, komunikacija, ekonomika ir pedagogika. Jas baigusių absolventų atlyginimai svyruoja nuo 595 iki 1455 eurų.

Mažiausiai uždirba psichologai – vidutiniškai 595 eurus, o teisę baigusieji startuoja nuo vidutiniškai 852 eurų uždarbio.

Universitetų ir kolegijų absolventų pirmieji uždarbiai - panašūs

MOSTA tyrimas rodo, kad universitetą baigę absolventai gauna nuo 370 iki pusantro tūkstančio eurų, o kolegijų absolventų atlyginimai svyruoja nuo mažiau nei 400 iki 1300 eurų.

Populiariausių kolegijų studijų atlyginimai svyruoja nuo 519 iki 844 eurų. Populiariausias, verslo, studijas baigę absolventai uždirba vidutiniškai apie 690 eurų, socialinį darbą baigusieji – 610 eurų.

Tarp kolegijų absolventų didesnes nei tūkstančio eurų pajamas gauna keturių studijų krypčių absolventai: programų sistemų (vidutiniškai 1358 eurai), mechanikos inžinerijos (1055 eurai), jūrų inžinerijos (1004 eurai) ir energetikos inžinerijos (1000 eurų).

Tačiau tik trijų iš dešimties didžiausias pajamas gaunančių absolventų studijų krypčių patenka tarp dešimties populiariausių - tai statybos inžinerija, elektronikos ir elektros inžinerija bei informatikos inžinerija.

Populiariausios studijų kryptys kolegijose yra verslas, slauga ir akušerija, vadyba, statybos inžinerija, elektronikos ir elektros inžinerija, transporto inžinerija, socialinis darbas, informatikos inžinerija, reabilitacija ir pedagogika.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

VSD pažyma dėl Rozovos: su Rusijos diplomatais derino ir partijos programą, ir koalicijos galimybes buvo tariamasi dėl finansinės paramos, užsakomųjų straipsnių (306)

Seimo narė Irina Rozova leidimo dirbti su slapta informacija negavo nuslėpusi kontaktus su kitų...

Andrius Tapinas: tai bus didžiausias „Laisvės piknikas“ (2)

Šeštadienį Kauno Nemuno saloje vyks jau trečiasis „ Laisvės piknikas “. Jo organizatorius,...

Sveikatos apsaugos ministerija apie tragiškai pasibaigusį gimdymą namuose: tai buvo nelegali veikla (95)

Ketvirtadienį perpiet žiniasklaidą pasiekė žinia apie ankstyvą rytą mirtimi pasibaigusį...

Karbauskis apie Rozovos pažymą: jei kurios nors partijos narys išduoda, nereiškia, kad išduoda visa partija (114)

Į žiniasklaidą nutekėjus VSD raštui, kuriame teigiama, jog Seimo narė Irina Rozova net po...

Švedijos ambasada pateikė atsakymą: neneigia perdavusi investuotojų nerimą dėl miškų (13)

Švedijos ambasada sako, kad prezidento Gitano Nausėdos komandai perdavė investuotojų nerimą...

Tomaševskis apie VSD pažymą dėl Rozovos: čia kažkokia nesąmonė (25)

Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis Valdemaras Tomaševskis teigia...

Lietuvei islandų požiūris sukėlė dviprasmiškus jausmus: įdomu, kaip viskas čia atrodys po 50 metų

Nekontroliuojamos banginių medžioklės ir klimato kaitos padariniai, keičiantys kraštovaizdį –...

Populiarieji „Ikea“ kukuliai atsiskleidė kitomis spalvomis: išdavė, kaip pasigaminti namuose

Šią savaitę minima tarptautinė švediškų kukulių diena. Tai populiariausias IKEA restorano...

„Carlsberg“ vadovas sako nebūsiąs „sugundomas“ neigiamų palūkanų normų – kaip niekad pigiais kreditais verslui plėsti

„Carlsberg“ vadovaujantis vyras tvirtina nebūsiąs „sugundomas“ neigiamų palūkanų normų,...

Pranckietis paskelbė dieną, kada paliks „valstiečius“: dėl Seimo pirmininko posto žada likti pareigingas (121)

„Sprendimą paskelbiau turbūt prieš pusatro mėnesio, kai buvo paskelbta, kad mane šalins iš...