aA
„Buvo sunku. Nesitikėjau tokių sunkių užduočių“, – po valstybinio matematikos egzamino DELFI teigė abiturientė Patricija. Ji tvirtino, kad tik viliasi gauti teigiamą rezultatą.
Matematikos egzamino užduotys
© DELFI / Kiril Čachovskij

Tokių abiturientų, kurie teigė norintys tik išlaikyti, buvo ir daugiau. „Painių užduočių kaip ir nebuvo, tiesiog pats nežinojau, nebuvau sprendęs, – pasakojo egzaminą kiek daugiau nei per valandą išsprendęs Jonas ir neslėpė, kad nesitiki gero rezultato. – Minimumas būtų labai gerai.“

„Man tikriausiai dar blogiau sekėsi nei Jonui, nes visus metus nieko nesimokiau ir prieš egzaminą nieko nesikartojau, – teigė vilnietis Arvydas. – Atėjau tiesiog išlaikyti, tiesiog, kad būtų diplome parašyta, kad išlaikiau matematikos egzaminą.“

Aštuonetu mokytojos įvertinta kita abiturientė DELFI teigė, kad pamačiusi egzamino užduotis suvokė, kad pamokose mokėsi visiškai ne tai, ką reikėjo. Ji teigė, kad jau nebesitiki įstoti į norimą specialybę. Greičiausiai metus pailsės ir pakeliaus, o vėliau vėl laikys egzaminą tikėdamasi lengvesnių užduočių.

Tik po vidurdienio, kai oficialiai baigėsi egzamino laikas, iš Antakalnio gimnazijos Vilniuje išėjęs abiturientas pasakojo, kad užduotys buvo įkandamos, tačiau jam neužteko egzaminui skirto laiko. „Esu lėtesnis, paskutinių užduočių nespėjau“, – tvirtino abiturientas, tačiau pridūrė, kad egzamino įvertinimas turėtų būti geras.

Tie abiturientai, kurie egzaminą laikė iki paskutinės jam skirtos minutės, turėjo teisę su savimi pasiimti juodraščius. Su DELFI abiturientai pasidalijo matematikos egzamino užduotimis (pateikiame dalį užduočių):

Kuri iš pateiktų skaičių sekų yra aritmetinė progresiją?

a) 4; 9; 16

b) 2; 4; 8

c) 4; 6; 9

d) 2; 4; 6

uždavinys įvertintas 1 tašku

Per mokinių prezidento rinkimus balsuoti turi teisę visi mokyklos mokiniai ir mokytojai. Tačiau į rinkimus atėjo ir balsavo tik 84 proc. turinčių teisė balsuoti. Iš jų 75 proc. balsavo už Manto kandidatūrą. Kiek procentų visų mokyklos mokinių balsavo už Manto kandidatūrą?

a) 80 proc.

b) 75 proc.

c) 63 proc.

d) 59 proc.

uždavinys įvertintas 1 tašku

Jei kūgio ašinis pjūvis yra statusis trikampis, tai kūgio sudaromoji su pagrindo plokštuma sudaro kampą, kurio didumas yra:

a) 90 laipsnių

b) 60 laipsnių

c) 45 laipsnių

d) 30 laipsnių

uždavinys įvertintas 1 tašku

Teigiamieji skaičiai a, b, c, d yra tokie, kad 3a=7b, 5c=4d ir 2c=11a. Kuris teiginys yra teisingas?

a) a < b < c < d

b) d < c < b < a

c) c < d < b < a

d) b < a < c < d

Vaikui kelionė kainuoja 60 eurų. Tai 20 proc. mažiau negu šios kelionės kaina suaugusiajam. Kiek ši kelionė kainuoja suaugusiajam?

uždavinys įvertintas 1 tašku

Įrodykite, kad f(x)=2sin x(sin x + 2,5)

uždavinys įvertintas 2 taškais

Apskaičiuokite, keliais skirtingais būdais visi šeši draugai gali sustoti eilėje taip, kad Lina ir Romas stovėtų greta.

uždavinys įvertintas 1 tašku

Dėžutėje yra 99 vienodo dydžio rutuliai, sunumeruoti skaičiais nuo 1 iki 99. Iš dėžutės atsitiktinai traukiamas vienas rutulys, užrašomas jo numeris ir rutulys grąžinamas atgal į dėžutę. Tarkime, a yra pirmo, b – antro, o c – trečio taip ištraukto rutulio numeris. Apskaičiuokite tikimybę, kad skaičius ab + c yra lyginis.

uždavinys įvertintas 5 taškais

Mokinių nuotaikos po egzamino:

Valstybinį matematikos egzaminą pasirinko laikyti 18 400 kandidatų.

Egzamino užduotyje 40 proc. užduoties taškų atitinka bendrąjį kursą, 60 proc. – išplėstinį. Atliekant egzamino užduotį, kurią sudarys trys dalys, bus galima surinkti 60 taškų.

Egzamino programoje nurodoma, kad pirmą užduoties dalį sudarys 10 uždavinių su pasirenkamaisiais atsakymais (už kiekvieną skiriama po vieną tašką). Antrą dalį sudarys trumpojo atsakymo (nestruktūruoti arba struktūruoti) uždaviniai. Jų gali būti nuo 4 iki 10. Už antros dalies uždavinius skiriama 12 taškų. Trečioje užduoties dalyje gali būti nuo 6 iki 8 uždavinių. Atvirojo atsakymo (struktūruoti arba nestruktūruoti) uždaviniai vertinami ne mažiau kaip 2 taškais. Iš viso ši užduoties dalis vertinama 38 taškais.Egzamino trukmė – 3 valandos. Preliminari egzamino išlaikymo taškų riba – 40 proc. uždavinių taškų sumos.

Egzamine bus 12-20 vieno taško vertės uždavinių, 10-14 – dviejų taškų vertės ir 5-9 sudėtingiausi uždaviniai, kurių atsakymai bus vertinami ne mažiau kaip trimis taškais.

Pernai matematikos egzaminas sukėlė itin dideles audras. Specialistai negailėjo kritikos egzamino užduočių sudarytojams ir teigė, kad egzamino rezultatus reikia anuliuoti, o abiturientai skundėsi itin painiomis užduotimis.

Tiesa, kai kurios užduotys abiturientams kėlė ir juoką. Egzamino sudarytojai į užduočių sąlygas buvo įpynę Karlsoną su mažyliu, seseris Irutę ir Birutę, kurios žaidė „Pokemon Go“ žaidimą bei Gretą, kuri mėgo plačiai atverti automobilio dureles.

Brandos egzaminų sesija prasidėjo dar balandžio pabaigoje, anglų kalbos egzamino kalbėjimo dalimi. Egzaminų sesija baigsis tik birželio 20 dieną. Paskutinis sesijos egzaminas – geografijos.

Studijuoti pasirengę abiturientai privalo išlaikyti lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos bei matematikos brandos egzaminus. Šįmet, stojant į kolegijas ir universitetus, bus atsižvelgta ne tik į egzaminų rezultatus, bet ir į metinių pažymių vidurkį.

Siekiant studijuoti universitete, privalomųjų egzaminų vidurkis turi būti ne mažesnis nei 40. Siekiant studijuoti kolegijoje, trijų privalomų egzaminų rezultatų vidurkis turi būti ne mažesnis nei 25.

Išimtis taikoma stojantiems į menų studijas. Pasirinkusiems šias studijas bus skaičiuojamas tik dviejų egzaminų vidurkis – lietuvių kalbos ir literatūros bei užsienio kalbos.

Stojant į aukštąsias mokyklas bus atsižvelgiama ir į mokomųjų metinių įvertinimų vidurkį.

Stoti į universitetus galės tik tie, kurių penkių mokomųjų dalykų įvertinimų vidurkis bus ne mažesnis nei 7, į kolegijas – ne mažesnis negu 6.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(25 žmonės įvertino)
3.5600

Top naujienos

Prostitucijoje išnaudotų lietuvių istorijos sukrėtė net visko mačiusią pareigūnę iš Švedijos: viena jų tapo filmu (138)

Net praėjus daugiau nei dešimtmečiui prostitucijoje išnaudotų lietuvaičių istorijos yra...

Ilgiausia apgultis istorijoje: du dešimtmečius siaubo iškentę miestelėnai maro protrūkio laukė kaip išganymo (5)

Osmanų imperijos karo su Venecijos respublika metu Kandijos miestas (dabar – Heraklionas ,...

Aukštaitijos sostinė stoja? Darbdaviai jau skaičiuoja susitraukusius pelnus ir pereina į taupymo režimą (167)

Lietuvos ūkio variklis sukasi visu pajėgumu. Pastaraisiais metais augusi ekonomika išjudino ir...

Ekspertai: po Lenkijos rinkimų politikoje labiausiai tikėtinas tęstinumas (5)

Lenkijos valdančiajai dešiniųjų pažiūrų partijai „ Įstatymas ir teisingumas “...

Po skyrybų dramos – atviras Andriaus Šedžiaus interviu apie vaikus: apie tai vėliau teks papasakoti ir mažyliui (68)

Neseniai skyrybas išgyvenęs verslininkas Andrius Šedžius dabar visą savo dėmesį sakosi...

Sunkiai sergančios aktorės Anastasijos Zavorotniuk dukra pasidalijo jautria žinute (52)

Šeštadienį, spalio 12-ąją, sunkiai serganti aktorė Anastasija Zavorotniuk kartu suvyru Piotru...

Mirotičiaus šou laimėjo „Barcelonai“ trilerį prieš „Valencia“, Kulboka padėjo nugalėti „Baskonia“ (1)

Nikola Mirotičius surengė fenomenalų pasirodymą bei vienas ant savo pečių ištempė...

Metusi mokytojos darbą emigravo į Norvegiją: griauna stereotipus apie fabrikuose žuvį dorojančius tautiečius (165)

Pedagogės Laimutės Skiudulės vardą, be abejo, žino kone kiekviena Stavangerio ( Norvegija )...

Kokią klaidą lengva padaryti ruošiant avietes žiemai – profesionalo komentaras kaip avietes apsaugoti nuo šalnų (3)

Gediminas Cijūnaitis , gediminosodai.lt savininkas, dalinasi patirtimi, kaip elgtis su avietėmis,...

Ant bangos: Rapšys iškovojo dar vieną auksą Berlyne (53)

Įspūdingą formą šį sezoną demonstruojantis Danas Rapšys iškovojo dar vieną aukso medalį...