aA
„Buvo sunku. Nesitikėjau tokių sunkių užduočių“, – po valstybinio matematikos egzamino DELFI teigė abiturientė Patricija. Ji tvirtino, kad tik viliasi gauti teigiamą rezultatą.
Matematikos egzamino užduotys
Matematikos egzamino užduotys
© DELFI / Kiril Čachovskij

Tokių abiturientų, kurie teigė norintys tik išlaikyti, buvo ir daugiau. „Painių užduočių kaip ir nebuvo, tiesiog pats nežinojau, nebuvau sprendęs, – pasakojo egzaminą kiek daugiau nei per valandą išsprendęs Jonas ir neslėpė, kad nesitiki gero rezultato. – Minimumas būtų labai gerai.“

„Man tikriausiai dar blogiau sekėsi nei Jonui, nes visus metus nieko nesimokiau ir prieš egzaminą nieko nesikartojau, – teigė vilnietis Arvydas. – Atėjau tiesiog išlaikyti, tiesiog, kad būtų diplome parašyta, kad išlaikiau matematikos egzaminą.“

Aštuonetu mokytojos įvertinta kita abiturientė DELFI teigė, kad pamačiusi egzamino užduotis suvokė, kad pamokose mokėsi visiškai ne tai, ką reikėjo. Ji teigė, kad jau nebesitiki įstoti į norimą specialybę. Greičiausiai metus pailsės ir pakeliaus, o vėliau vėl laikys egzaminą tikėdamasi lengvesnių užduočių.

Tik po vidurdienio, kai oficialiai baigėsi egzamino laikas, iš Antakalnio gimnazijos Vilniuje išėjęs abiturientas pasakojo, kad užduotys buvo įkandamos, tačiau jam neužteko egzaminui skirto laiko. „Esu lėtesnis, paskutinių užduočių nespėjau“, – tvirtino abiturientas, tačiau pridūrė, kad egzamino įvertinimas turėtų būti geras.

Tie abiturientai, kurie egzaminą laikė iki paskutinės jam skirtos minutės, turėjo teisę su savimi pasiimti juodraščius. Su DELFI abiturientai pasidalijo matematikos egzamino užduotimis (pateikiame dalį užduočių):

Kuri iš pateiktų skaičių sekų yra aritmetinė progresiją?

a) 4; 9; 16

b) 2; 4; 8

c) 4; 6; 9

d) 2; 4; 6

uždavinys įvertintas 1 tašku

Per mokinių prezidento rinkimus balsuoti turi teisę visi mokyklos mokiniai ir mokytojai. Tačiau į rinkimus atėjo ir balsavo tik 84 proc. turinčių teisė balsuoti. Iš jų 75 proc. balsavo už Manto kandidatūrą. Kiek procentų visų mokyklos mokinių balsavo už Manto kandidatūrą?

a) 80 proc.

b) 75 proc.

c) 63 proc.

d) 59 proc.

uždavinys įvertintas 1 tašku

Jei kūgio ašinis pjūvis yra statusis trikampis, tai kūgio sudaromoji su pagrindo plokštuma sudaro kampą, kurio didumas yra:

a) 90 laipsnių

b) 60 laipsnių

c) 45 laipsnių

d) 30 laipsnių

uždavinys įvertintas 1 tašku

Teigiamieji skaičiai a, b, c, d yra tokie, kad 3a=7b, 5c=4d ir 2c=11a. Kuris teiginys yra teisingas?

a) a < b < c < d

b) d < c < b < a

c) c < d < b < a

d) b < a < c < d

Vaikui kelionė kainuoja 60 eurų. Tai 20 proc. mažiau negu šios kelionės kaina suaugusiajam. Kiek ši kelionė kainuoja suaugusiajam?

uždavinys įvertintas 1 tašku

Įrodykite, kad f(x)=2sin x(sin x + 2,5)

uždavinys įvertintas 2 taškais

Apskaičiuokite, keliais skirtingais būdais visi šeši draugai gali sustoti eilėje taip, kad Lina ir Romas stovėtų greta.

uždavinys įvertintas 1 tašku

Dėžutėje yra 99 vienodo dydžio rutuliai, sunumeruoti skaičiais nuo 1 iki 99. Iš dėžutės atsitiktinai traukiamas vienas rutulys, užrašomas jo numeris ir rutulys grąžinamas atgal į dėžutę. Tarkime, a yra pirmo, b – antro, o c – trečio taip ištraukto rutulio numeris. Apskaičiuokite tikimybę, kad skaičius ab + c yra lyginis.

uždavinys įvertintas 5 taškais

Mokinių nuotaikos po egzamino:

Valstybinį matematikos egzaminą pasirinko laikyti 18 400 kandidatų.

Egzamino užduotyje 40 proc. užduoties taškų atitinka bendrąjį kursą, 60 proc. – išplėstinį. Atliekant egzamino užduotį, kurią sudarys trys dalys, bus galima surinkti 60 taškų.

Egzamino programoje nurodoma, kad pirmą užduoties dalį sudarys 10 uždavinių su pasirenkamaisiais atsakymais (už kiekvieną skiriama po vieną tašką). Antrą dalį sudarys trumpojo atsakymo (nestruktūruoti arba struktūruoti) uždaviniai. Jų gali būti nuo 4 iki 10. Už antros dalies uždavinius skiriama 12 taškų. Trečioje užduoties dalyje gali būti nuo 6 iki 8 uždavinių. Atvirojo atsakymo (struktūruoti arba nestruktūruoti) uždaviniai vertinami ne mažiau kaip 2 taškais. Iš viso ši užduoties dalis vertinama 38 taškais.Egzamino trukmė – 3 valandos. Preliminari egzamino išlaikymo taškų riba – 40 proc. uždavinių taškų sumos.

Egzamine bus 12-20 vieno taško vertės uždavinių, 10-14 – dviejų taškų vertės ir 5-9 sudėtingiausi uždaviniai, kurių atsakymai bus vertinami ne mažiau kaip trimis taškais.

Pernai matematikos egzaminas sukėlė itin dideles audras. Specialistai negailėjo kritikos egzamino užduočių sudarytojams ir teigė, kad egzamino rezultatus reikia anuliuoti, o abiturientai skundėsi itin painiomis užduotimis.

Tiesa, kai kurios užduotys abiturientams kėlė ir juoką. Egzamino sudarytojai į užduočių sąlygas buvo įpynę Karlsoną su mažyliu, seseris Irutę ir Birutę, kurios žaidė „Pokemon Go“ žaidimą bei Gretą, kuri mėgo plačiai atverti automobilio dureles.

Brandos egzaminų sesija prasidėjo dar balandžio pabaigoje, anglų kalbos egzamino kalbėjimo dalimi. Egzaminų sesija baigsis tik birželio 20 dieną. Paskutinis sesijos egzaminas – geografijos.

Studijuoti pasirengę abiturientai privalo išlaikyti lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos bei matematikos brandos egzaminus. Šįmet, stojant į kolegijas ir universitetus, bus atsižvelgta ne tik į egzaminų rezultatus, bet ir į metinių pažymių vidurkį.

Siekiant studijuoti universitete, privalomųjų egzaminų vidurkis turi būti ne mažesnis nei 40. Siekiant studijuoti kolegijoje, trijų privalomų egzaminų rezultatų vidurkis turi būti ne mažesnis nei 25.

Išimtis taikoma stojantiems į menų studijas. Pasirinkusiems šias studijas bus skaičiuojamas tik dviejų egzaminų vidurkis – lietuvių kalbos ir literatūros bei užsienio kalbos.

Stojant į aukštąsias mokyklas bus atsižvelgiama ir į mokomųjų metinių įvertinimų vidurkį.

Stoti į universitetus galės tik tie, kurių penkių mokomųjų dalykų įvertinimų vidurkis bus ne mažesnis nei 7, į kolegijas – ne mažesnis negu 6.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(25 žmonės įvertino)
3.5600

Top naujienos

Siunčia viltingą žinią: pirmasis miestas Europoje įgijo bandos imunitetą? (98)

Kovo mėnesį pasaulį apskriejo vaizdai iš šiaurės Italijos: kariniai sunkvežimiai, prikrauti...

Kova dėl elektros vartotojų: du nauji tiekėjai ir siūlomų kainų palyginimas (87)

Lapkritį nepriklausomų elektros tiekėjų būrys pasipildė dviem naujais vardais, o Valstybinė...

Orai: pamažu mėgins įsitvirtinti žiema (12)

Šiandien Lietuvos orus lems nelabai aktyvaus ciklono vakarinė dalis.

Gydytojas Morozovas pasakė, kaip seksas veikia organizmą (185)

Jo trūkumas pasireiškia mažesniu atsparumu infekcijai, dažnesnėmis onkologinėmis ligomis, prasta...

Įsitikinimas, kad moteris turi patenkinti vyrą, slepia kur kas baisesnę tiesą: tik reta išdrįsta apie tai prabilti (415)

Europoje dar 2014 m. vykdytos apklausos parodė, kad Europos Sąjungoje (ES) viena iš dešimties...

Šio verslo gamyklos Lietuvoje išbando išskirtines inovacijas: štai kaip viskas atrodo iš vidaus (6)

Skirtingose pramonės šakose įdiegiama vis daugiau aplinką tausojančių sprendimų, ne išimtis ir...

Vilniaus ir Kauno eglės – tikros gražuolės: kuri jums patiko labiau? balsavimas (537)

Šiemet kalėdinių eglių įžiebimo šventes sekame nebe miestų aikštėse, o namuose. Vilniaus ir...

Pagaliau: sostinėje įžiebta įspūdinga Kalėdų eglė, kuria žavėsis visa Europa susirinko minia žmonių; papildyta nuotraukų galerija (712)

Vilniaus Katedros aikštėje šeštadienį vakare įžiebta pagrindinė šalies Kalėdų eglė....

Lietuvos valdovė, kuri tapo „blogiete“: net Žygimantas Augustas manė, kad ji kalta dėl Barboros mirties (54)

Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės romanas pavergė lietuvių širdis. Tragiškai...

18 taškų pranašumą iššvaistę ispanai pralaimėjo Izraeliui estai neprilygo rusams (16)

FIBA atrankos į Europos krepšinio čempionatą staigmenos nesibaigia. Šeštadienio vakarą...

|Maža didelių žinių kaina