aA
Aukštąsias mokyklas ir studijų programas besirenkantiems abiturientams neretai tenka išgirsti, kad tai – itin svarbus jų gyvenimo sprendimas, kuris gali nulemti visą jų karjerą ir tolimesnį gyvenimo kelią. Visgi yra daugybė pavyzdžių, kurie paneigia šį stereotipą, o vienas jų – Ignas Staškevičius, rašoma pranešime spaudai.
Studentai
© DELFI / Andrius Ufartas

Medicinos studijas Vilniaus universitete (VU) krimtęs ir gydytojo-pediatro specialybę įgijęs žinomas verslininkas teigia, kad turėti amatą visuomet naudinga, tačiau aukštojo mokslo studijos svarbios ne tik dėl šios priežasties.

I. Staškevičius teigia studijų programą rinkęsis pragmatiškai: kadangi mokykloje mokėsi gerai ir jį traukė biologija, rinkosi sritį, kuri atrodė įdomi, prasminga ir žadėjo saugumą, savarankiškumą.

„Rinkdamasis mediciną tikėjausi turėti amatą, iš kurio galėsiu gyventi. Pasirinkimo motyvas yra svarbu, tai rodo jauno žmogaus atsakingumą, kad jis galvoja, iš ko gyvens. Tai gali būti vienas iš motyvų. Tačiau, mano manymu, aukštojo mokslo studijos skirtos ne vien tam, kad turėtum iš ko duoną valgyti. Jos suteikia platų akiratį, išsilavinimą, padeda suformuoti savo asmenybę pažįstant pasaulį“, – sako I. Staškevičius.

Ir nors baigė medicinos studijas, jos nusprendė nepraktikuoti, o kartu su bendraminčiais pasuko į verslą. Prireikus teisės žinių, septynis semestrus mokėsi VU Teisės fakultete, ir to verslininkui pakako – antrojo diplomo jis nebesiekė.

Paklaustas, kaip dabar elgtųsi, jei reikėtų rinktis studijų programą, I. Staškevičius teigia nenorintis žarstyti tuščių patarimų, kadangi vienos „teisingiausios“ studijų programos tiesiog nėra.

„Kiekvienas žmogus gyvena savo gyvenimą ir turi galvoti savo galva. Taigi, jei jaunas žmogus mąsto, renkasi specialybę ir studijų programą, tai jau yra gerai. Vienintelis dalykas, ką jam galiu patarti, tai susikaupti, iki galo viską apsvarstyti, įvertinti argumentus ir priimti sprendimą. Nes aš abejoju, ar visi jaunuoliai patys svarsto, kokias studijas rinktis – kai kurie stoja, nes kas nors liepė. Žinoma, patarimus galima išklausyti, bet tik pats gali priimti teisingą sprendimą“, – sako I. Staškevičius.

Ta pati medicina ar informacinės technologijos – perspektyvios specialybės, bet yra kur kas daugiau faktorių, kuriuos turi įvertinti stojantieji. Dauguma jų – individualūs. Kaip ir laikas, kurio reikia norint apsispręsti.

Verslininką labiausiai stebina, kuomet jaunuoliai į aukštąsias mokyklas stoja vien tam, kad išmoktų ar įgytų įgūdžių, kuriuos lengviausia įgyti dirbant. Užtat universitetų suteikiamus privalumus jie vertina kaip bereikalingą naštą.

„Tarkim, jei nori išmokti tik vadybos ir ketini būti siauros specializacijos vadybininkas – gali tiesiog pradėti dirbti. Įsidarbinsi vadybininko padėjėju, žiūrėk, po pusmečio ir tapsi vadybininku. Žinoma, kai kurių amatų neišmoksi tik dirbdamas, kad ir tos pačios medicinos, tačiau universitetai nėra skirti tik amatui įgyti. Jei jaunas žmogus nejaučia poreikio plėsti akiratį, pažinti pasaulį, sužinoti kitų įdomių dalykų – turbūt, yra ir tiesesnių kelių į vidutinį Lietuvos atlyginimą“, – teigia I. Staškevičius.

Užtat žingeidūs ir ambicingi jaunuoliai, kurie studijuoja nuoširdžiai, domisi dėstomais dalykais, mezga pažintis ir ryšius, plečia savo akiratį – net nutarę nedirbti pagal įgytą specialybę, universitete išmoktų dalykų ant kupros nenešios.

Kaip pastebi pašnekovas, įgyti žinių šiais laikais yra kur kas lengviau nei prieš šimtą metų, užtat įgūdžių, ypač mąstymo įgūdžių, įgyti yra taip pat sunku. Tai atlikti padeda universitetai – jie suformuoja asmenybės, kuri galėtų veikti visą gyvenimą, pagrindus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Aklas pasimatymas su kandidatu. Maldeikienė visą skyrių savo knygoje paskirs Tapinui (36)

Parlamentarė Aušra Maldeikienė teigė, kad jos dalyvavimo prezidento rinkimuose tikslas nėra...

Daug metų neviešinta Freddie Mercury paslaptis: čia sukūrė paskutines dainas ir pasitiko mirtį (46)

Montrė miestelis Šveicarijoje daug metų buvo legendinio Freddie Mercury slėptuvė nuo viso...

Išdalinti „Žmonių“ apdovanojimai: paskelbti metų svarbiausieji, jautri Vido Bareikio žinutė ir skandalu tapęs įvykis (55)

Penktadienio vakarą šou pasaulio žvaigždės rinkosi į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto...

Wolterso žmonai stiprybės linkėjęs Jasikevičius: tai gera pamoka komandai (26)

Šarūnas Jasikevičius vis dar nededa taško sunkiame periode, apie kurį kalbėjo jau ne sykį....

Nuslėpti pasikėsinimai į sovietų generalinius sekretorius: kaip išaiškinti sąmokslai ir kodėl visi mėginimai buvo nesėkmingi (84)

Pasikėsinimai į valstybių vadovus vykdomi visame pasaulyje. Ir tik Sovietų Sąjungoje dėl...

„Panathinaikos“ strategui po pertraukos patiko tik „Žalgirio“ arena

Rickui Pitino amerikietiška bendravimo maniera padeda aplenkti nemalonius klausimus, bet duoda mažai...

Pralaimėjimų šleifo nusikratę žalgiriečiai žavėjosi savo energija, Lekavičius nuo komentaro išsisuko (3)

Po pergalės prieš Atėnų „Panathinaikos“ „Žalgirio“ rūbinėje aidėjo juokas,...

Savaitgalį laukia mažesnis šaltukas

Šeštadienio naktį dar spės pasnigti daugelyje šalies vietovių, bet sniego iškris nedaug....

Sunku patikėti tokiomis kainomis: lietuvius gundo butais šalia jūros kranto už 7,5 tūkst. eurų (80)

Lietuvių susidomėjimas užsienio NT rinka neblėsta, o ypač, kai parduodamas turtas kainuoja itin...

Vakaro viešnios nepagailėjo intriguojančių detalių – iškirpčių ir gilių skeltukų (66)

Penktadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre startavo „Žmonių“...