aA
Aukštąsias mokyklas ir studijų programas besirenkantiems abiturientams neretai tenka išgirsti, kad tai – itin svarbus jų gyvenimo sprendimas, kuris gali nulemti visą jų karjerą ir tolimesnį gyvenimo kelią. Visgi yra daugybė pavyzdžių, kurie paneigia šį stereotipą, o vienas jų – Ignas Staškevičius, rašoma pranešime spaudai.
Studentai
© DELFI / Andrius Ufartas

Medicinos studijas Vilniaus universitete (VU) krimtęs ir gydytojo-pediatro specialybę įgijęs žinomas verslininkas teigia, kad turėti amatą visuomet naudinga, tačiau aukštojo mokslo studijos svarbios ne tik dėl šios priežasties.

I. Staškevičius teigia studijų programą rinkęsis pragmatiškai: kadangi mokykloje mokėsi gerai ir jį traukė biologija, rinkosi sritį, kuri atrodė įdomi, prasminga ir žadėjo saugumą, savarankiškumą.

„Rinkdamasis mediciną tikėjausi turėti amatą, iš kurio galėsiu gyventi. Pasirinkimo motyvas yra svarbu, tai rodo jauno žmogaus atsakingumą, kad jis galvoja, iš ko gyvens. Tai gali būti vienas iš motyvų. Tačiau, mano manymu, aukštojo mokslo studijos skirtos ne vien tam, kad turėtum iš ko duoną valgyti. Jos suteikia platų akiratį, išsilavinimą, padeda suformuoti savo asmenybę pažįstant pasaulį“, – sako I. Staškevičius.

Ir nors baigė medicinos studijas, jos nusprendė nepraktikuoti, o kartu su bendraminčiais pasuko į verslą. Prireikus teisės žinių, septynis semestrus mokėsi VU Teisės fakultete, ir to verslininkui pakako – antrojo diplomo jis nebesiekė.

Paklaustas, kaip dabar elgtųsi, jei reikėtų rinktis studijų programą, I. Staškevičius teigia nenorintis žarstyti tuščių patarimų, kadangi vienos „teisingiausios“ studijų programos tiesiog nėra.

„Kiekvienas žmogus gyvena savo gyvenimą ir turi galvoti savo galva. Taigi, jei jaunas žmogus mąsto, renkasi specialybę ir studijų programą, tai jau yra gerai. Vienintelis dalykas, ką jam galiu patarti, tai susikaupti, iki galo viską apsvarstyti, įvertinti argumentus ir priimti sprendimą. Nes aš abejoju, ar visi jaunuoliai patys svarsto, kokias studijas rinktis – kai kurie stoja, nes kas nors liepė. Žinoma, patarimus galima išklausyti, bet tik pats gali priimti teisingą sprendimą“, – sako I. Staškevičius.

Ta pati medicina ar informacinės technologijos – perspektyvios specialybės, bet yra kur kas daugiau faktorių, kuriuos turi įvertinti stojantieji. Dauguma jų – individualūs. Kaip ir laikas, kurio reikia norint apsispręsti.

Verslininką labiausiai stebina, kuomet jaunuoliai į aukštąsias mokyklas stoja vien tam, kad išmoktų ar įgytų įgūdžių, kuriuos lengviausia įgyti dirbant. Užtat universitetų suteikiamus privalumus jie vertina kaip bereikalingą naštą.

„Tarkim, jei nori išmokti tik vadybos ir ketini būti siauros specializacijos vadybininkas – gali tiesiog pradėti dirbti. Įsidarbinsi vadybininko padėjėju, žiūrėk, po pusmečio ir tapsi vadybininku. Žinoma, kai kurių amatų neišmoksi tik dirbdamas, kad ir tos pačios medicinos, tačiau universitetai nėra skirti tik amatui įgyti. Jei jaunas žmogus nejaučia poreikio plėsti akiratį, pažinti pasaulį, sužinoti kitų įdomių dalykų – turbūt, yra ir tiesesnių kelių į vidutinį Lietuvos atlyginimą“, – teigia I. Staškevičius.

Užtat žingeidūs ir ambicingi jaunuoliai, kurie studijuoja nuoširdžiai, domisi dėstomais dalykais, mezga pažintis ir ryšius, plečia savo akiratį – net nutarę nedirbti pagal įgytą specialybę, universitete išmoktų dalykų ant kupros nenešios.

Kaip pastebi pašnekovas, įgyti žinių šiais laikais yra kur kas lengviau nei prieš šimtą metų, užtat įgūdžių, ypač mąstymo įgūdžių, įgyti yra taip pat sunku. Tai atlikti padeda universitetai – jie suformuoja asmenybės, kuri galėtų veikti visą gyvenimą, pagrindus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Didžiausi atlyginimai rugpjūtį: kelios įmonės darbuotojams mokėjo daugiau nei 20 tūkst. eurų (36)

Trys daugiausia mokančios įmonės rugpjūčio mėnesį vidutiniškai mokėjo virš 20 tūkst. eurų....

Ušackas prieš Šimonytę: stipriosios ir silpnosios jų pusės skiriasi kaip diena ir naktis (141)

Kovoje dėl konservatorių paramos susikausiantys Vygaudas Ušackas ir Ingrida Šimonytė turi ir...

Taline viešintis popiežius perspėjo Estiją atnaujinta 11.28 (18)

Popiežius Pranciškus antradienį atvyko vizito į Estiją, jo vizitui Baltijos šalyse ateinant į...

Vaidas Čeponis. Kuris „Žalgiris“ pajėgesnis – praėjusio ar šio sezono? (2)

Kauno „Žalgirio“ krepšinio komanda baigė komplektavimą. Paskutinis taškas sudėties...

Opozicija parodė nagus: blokuoja valdančiųjų bandymą paskirti pinigų socialdarbiečiams (20)

Seimo opozicija antradienį blokavo socialdarbiečių inicijuotą partijų finansavimo pertvarką,...

Po 10 metų Stano antrą kartą vedė savo mylimąją Indrę: atrodė, kad išsiskyrėme jau visam laikui (22)

Atlikėjas Stanislovas Stavickis - Stano antradienį dar kartą amžiną meilę prisiekė savo trijų...

Seimas tirs buvusių valdžių politinę korupciją: iš 12 narių septyni valstiečiai (2)

Seimas imasi naujo parlamentinio tyrimo dėl politinės korupcijos buvusių vyriausybių valdymo...

Širinskienė nerimsta: prašo etikos sargų ištirti, ar Landsbergio veikla yra suderinama su jo statusu (778)

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė kreipėsi į Seimo etikos ir...

Darželinukų mamos pyksta: vaikai grįžta alkani, o kainos šoktelėjo be jokio įspėjimo (760)

Kone pusantro šimto eurų – tokią sumą marijampolietė mama pamatė atėjusi pasiimti įmokos...

Jakeliūnas atsakė krizės tyrimo kritikams: tikslas nėra nubausti kaltuosius (192)

Parlamentinio ekonominės krizės tyrimo tikslas nėra rasti ir nubausti kaltuosius, sako Seimo...