Aukštąsias mokyklas ir studijų programas besirenkantiems abiturientams neretai tenka išgirsti, kad tai – itin svarbus jų gyvenimo sprendimas, kuris gali nulemti visą jų karjerą ir tolimesnį gyvenimo kelią. Visgi yra daugybė pavyzdžių, kurie paneigia šį stereotipą, o vienas jų – Ignas Staškevičius, rašoma pranešime spaudai.
Studentai
© DELFI / Andrius Ufartas

Medicinos studijas Vilniaus universitete (VU) krimtęs ir gydytojo-pediatro specialybę įgijęs žinomas verslininkas teigia, kad turėti amatą visuomet naudinga, tačiau aukštojo mokslo studijos svarbios ne tik dėl šios priežasties.

I. Staškevičius teigia studijų programą rinkęsis pragmatiškai: kadangi mokykloje mokėsi gerai ir jį traukė biologija, rinkosi sritį, kuri atrodė įdomi, prasminga ir žadėjo saugumą, savarankiškumą.

„Rinkdamasis mediciną tikėjausi turėti amatą, iš kurio galėsiu gyventi. Pasirinkimo motyvas yra svarbu, tai rodo jauno žmogaus atsakingumą, kad jis galvoja, iš ko gyvens. Tai gali būti vienas iš motyvų. Tačiau, mano manymu, aukštojo mokslo studijos skirtos ne vien tam, kad turėtum iš ko duoną valgyti. Jos suteikia platų akiratį, išsilavinimą, padeda suformuoti savo asmenybę pažįstant pasaulį“, – sako I. Staškevičius.

Ir nors baigė medicinos studijas, jos nusprendė nepraktikuoti, o kartu su bendraminčiais pasuko į verslą. Prireikus teisės žinių, septynis semestrus mokėsi VU Teisės fakultete, ir to verslininkui pakako – antrojo diplomo jis nebesiekė.

Paklaustas, kaip dabar elgtųsi, jei reikėtų rinktis studijų programą, I. Staškevičius teigia nenorintis žarstyti tuščių patarimų, kadangi vienos „teisingiausios“ studijų programos tiesiog nėra.

„Kiekvienas žmogus gyvena savo gyvenimą ir turi galvoti savo galva. Taigi, jei jaunas žmogus mąsto, renkasi specialybę ir studijų programą, tai jau yra gerai. Vienintelis dalykas, ką jam galiu patarti, tai susikaupti, iki galo viską apsvarstyti, įvertinti argumentus ir priimti sprendimą. Nes aš abejoju, ar visi jaunuoliai patys svarsto, kokias studijas rinktis – kai kurie stoja, nes kas nors liepė. Žinoma, patarimus galima išklausyti, bet tik pats gali priimti teisingą sprendimą“, – sako I. Staškevičius.

Ta pati medicina ar informacinės technologijos – perspektyvios specialybės, bet yra kur kas daugiau faktorių, kuriuos turi įvertinti stojantieji. Dauguma jų – individualūs. Kaip ir laikas, kurio reikia norint apsispręsti.

Verslininką labiausiai stebina, kuomet jaunuoliai į aukštąsias mokyklas stoja vien tam, kad išmoktų ar įgytų įgūdžių, kuriuos lengviausia įgyti dirbant. Užtat universitetų suteikiamus privalumus jie vertina kaip bereikalingą naštą.

„Tarkim, jei nori išmokti tik vadybos ir ketini būti siauros specializacijos vadybininkas – gali tiesiog pradėti dirbti. Įsidarbinsi vadybininko padėjėju, žiūrėk, po pusmečio ir tapsi vadybininku. Žinoma, kai kurių amatų neišmoksi tik dirbdamas, kad ir tos pačios medicinos, tačiau universitetai nėra skirti tik amatui įgyti. Jei jaunas žmogus nejaučia poreikio plėsti akiratį, pažinti pasaulį, sužinoti kitų įdomių dalykų – turbūt, yra ir tiesesnių kelių į vidutinį Lietuvos atlyginimą“, – teigia I. Staškevičius.

Užtat žingeidūs ir ambicingi jaunuoliai, kurie studijuoja nuoširdžiai, domisi dėstomais dalykais, mezga pažintis ir ryšius, plečia savo akiratį – net nutarę nedirbti pagal įgytą specialybę, universitete išmoktų dalykų ant kupros nenešios.

Kaip pastebi pašnekovas, įgyti žinių šiais laikais yra kur kas lengviau nei prieš šimtą metų, užtat įgūdžių, ypač mąstymo įgūdžių, įgyti yra taip pat sunku. Tai atlikti padeda universitetai – jie suformuoja asmenybės, kuri galėtų veikti visą gyvenimą, pagrindus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Petro Gražulio dukrelės mama paviešino jų susirašinėjimą: galite suprasti, kaip jaučiausi Gražulis teismo keliu reikalaus vaiko globos (576)

Po žinomo politiko Petro Gražulio pareiškimo, jog savo ir palangiškės Birutės Navickaitės...

Lietuvai gresia juodžiausias scenarijus ES: galime pradėti skaičiuoti valandas, kol visi masiškai pradės eiti į pensiją (328)

Per artimiausius 5-6 metus reikia sukaupti rezervą , kad mūsų socialinės apsaugos sistema 15...

Seimas ėmėsi siūlymo uždaryti parduotuves per šventes ir paskutinį mėnesio sekmadienį (6)

Šią savaitę parlamentas 76 balsais „už“, vienu „prieš“ ir šešiems Seimo nariams...

Rimvydas Valatka. Seimo Tvin Pyksas – tobula kelionė į niekur (163)

Seime dedasi keisti dalykai. Žinoma, ir anksčiau visko Seime dėjosi. Bet po praėjusios savaitės...

Suskaičiavus penktadalį balsų, R. T. Erdoganas pirmauja Turkijos prezidento rinkimuose papildyta (11)

Turkijos vadovas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdoganas) pirmauja sekmadienį...

Petras Gražulis siūlosi vaiką auginti ir pats: nežinau, ką gali duoti vaikui tokia moteris papildyta vaiko mamos komentaru (1150)

Po nesantuokinio žinomo politiko Petro Gražulio vaikelio skandalo kilo nemažai klausimų . Tačiau...

Gyvai / Pasaulio čempionatas: Lenkija – Kolumbija (18)

Sekmadienio vakarą Kazanės arenoje finišuoja antrasis pasaulio futbolo čempionato turas....

Iš Rytų įkvėpimo pasisėmę šiauliečiai ėmėsi verslo: ruošia ypatingus juoduosius česnakus (17)

Palangoje šurmuliuojant pirtininkų festivaliui, savo palapines ir prekystalius ištiesė ir...

Dekoravimo klaidos, kurios sukelia tikrą galvos skausmą: ko verčiau nedaryti?

Namų dekoravimas savomis jėgomis gali tapti tikru iššūkiu, nes tenka pasikliauti vien savo...

8 deriniai vyresnio amžiaus moterims, kurie privers pasijusti gerokai jaunesne (3)

Mados tendencijos neturėtų būti griežtai susijusios su amžiumi. Nepaisant to, ar jums 20, ar 80...