TV laidų ir renginių vedėjo, prodiuserio Arūno Valinsko gyvenime – pokyčiai. Žinomas vyras pradeda dėstytojauti Socialinių mokslų kolegijoje (SMK), kurioje rengs profesionalių TV vedėjų kursą. Dėstyti pasiryžta ir daugiau žinomų Lietuvos žmonių – apie tai DELFI TV Gyvai transliacijos metu kalbėjo A. Valinskas, aktorė Ilona Balsytė ir SMK vadovė Gabija Skučaitė.

Norintiems tapti žvaigždėmis reikės pasistengti

Studijų programos, kuri ruoštų profesionalius laidų vedėjus, Lietuvoje nėra. Šią problemą pastebėjusiam A. Valinskui kilo idėja suburti dėstytojų grupę, padėsiančią studentams įgyti laidų vedėjo darbui reikalingų kompetencijų.

„Ruošiant televizijos projektus, mes visada turime ieškoti laidų vedėjų iš kažkur kitur – ar baigusių žurnalistiką, aktorystę ar teisę, kaip aš pats. Išsikalbėjome, kad tokios profesijos niekas nemoko, niekas nelavina. Labai daug žmonių šiame darbe atsiranda eidami per daugybę savo padarytų klaidų, kol tampa tuo, kuo yra. Jei jie būtų turėję tam tikrus pagrindus, tą kelią nueitų žymiai greičiau“, – aiškina jis.

A. Valinsko teigimu, ši studijų programa turėtų susidaryti iš kalbos kultūros, estrados istorijos, improvizacijos ir net logikos pagrindų. Anot jo, klausimas, kodėl laidų vedėjams reikalinga logika, neturėti kilti.

„Tie, kurie eina kalbėti į viešumą, turi žinoti mąstymo būdą. Logika – mokslas apie mąstymo būdą. Jeigu esi žurnalistas, visų pirma, negali daryti loginių klaidų konstruojant tam tikras žinutes. Pašnekovas, kurį kalbini, tas klaidas daro – turi jį pagauti tai darant ir pasakyti, kad ne, čia yra ne taip. Yra du įrankiai: vienas – tavo smegenys, kurios turi būti lavinamos visą laiką, o toliau – liežuvis, kuris transliuoja tavo mintis. Tas ryšys, greitas mąstymas ir reakcija į atsakymus yra labai svarbu. Kalbėdamas neturi galvoti apie tai, kaip čia man nesuklydus“, – aiškina pašnekovas.

Vis dėlto, jis perspėja, kad norintiems tapti žvaigžde, neužteks vien norėti – reikės įdėti daug pastangų, mat studentams bus keliami griežti reikalavimai. A. Valinskas žada, kad su studentais elgsis labiau kaip kūrybinės grupės vadovas nei dėstytojas ir pasiūlys jiems įdomią praktiką – su studentais bus kuriamas tiesioginis eteris, didžiulis renginys arba laida, kurioje įgytas žinias studentai galės pritaikyti praktiškai.

Pradedant naują kursą, bijo vieno dalyko

SMK vadovė G. Skučaitė teigia, kad A. Valinsko idėja ją pradžiugino. Iki šiol kolegijoje buvo kūrybos ir pramogų industrijų studijų programa, apėmusi labai platų studentų lūkesčių spektrą – ją rinkdavosi ir norintys tapti žvaigždėmis, ir laidų vedėjais, ir prodiuseriais ar darbuotojais už kadro.

Gabija Skučaitė
Gabija Skučaitė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Sukuriama siauresnė studijų programa parengs labiausiai motyvuotus konkrečios srities specialistus.

Dėstytojauti nusprendžia ir daugiau garsių žmonių, daug pasiekusių savo srityje. Būsimiems aktoriams siekti profesionalumo padeda ir aktorė I. Balsytė. Ji pabrėžia, kad kiekvienas menininkas visų pirma turi būti filosofas, nes nieko neįmanoma sukurti negebant mąstyti filosofiškai. Negali klausti kito, jei neklausinėji pats savęs.

O kokie dėstytojai yra tie garsūs žmonės? I. Balsytė teigia, kad šį klausimą geriau užduoti studentams, tačiau prisipažįsta, kad paskaitų metu ji bijo vieno.

„Kaskart pradėdama kursą aš išsigąstu vieno dalyko. Bijau, kad kai ateis ta finišo tiesioji, aš labai jaudinsiuosi ir pakelsiu balsą – kodėl tu to nepadarai, koks kvailys! Tu pradedi garsiai sirgti, nes už juos nieko nepadarysi, ir tada sukyla visos emocijos. Visada kurso pradžioje studentams pasakau: jeigu ant jūsų šauksiu ir dėl jūsų jaudinsiuosi, tai žinokite, kad iš meilės tai darau. Tikrai nesu tas kirvis“, – teigia ji.

Ilona Balsytė
Ilona Balsytė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Apie tai, kodėl žymūs žmonės nusprendžia dėstyti ir kaip jiems sekasi tai daryti – DELFI TV Gyvai transliacijos įraše.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neišmokta „Grenfell Tower“ pamoka: dalis Lietuvos arenų ir prekybos centrų nesutinka pasitikrinti dėl atsparumo gaisrui (12)

Šeši iš penkiolikos į valstybės institucijų atliekamą atsparumo gaisrui tyrimą atrinktų...

Nemaloni staigmena abiturientams: gerokai šoktelėjo populiariausių studijų kainos (74)

Didysis studijų kainų šuolis įvyko dar 2009 metais. Kelerius metus kainos nekito, vėliau ėmė...

Panevėžio skandalas įsibėgėja: STT apklausė Urbšį domino sociologinių tyrimų pirkimas (31)

Seimo narys nepartinis Povilas Urbšys , išėjęs iš apklausos Specialiojoje tyrimų tarnyboje...

Medikams nesuvokiamas Verygos ministerijos sprendimas: tarsi laiko mašina nubloškė į praeitį (437)

Šių metų rugsėjį vaikų ugdymo įstaigose sviestas , kur įmanoma, keičiamas aliejumi arba...

Tautvydas Marčiulaitis. Ko jie čia grįžta? (31)

Nors visi puikiai žino, kad Lietuvoje gyventi neįmanoma ir valstybė jau tuoj išnyks, nes...

Paskelbta, kada prasidės paraiškų namų elektrinėms rinkimas, kokia parama (38)

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, Seime pristatydamas grandiozinį „žaliosios“...

Niekam nebereikalingas senienas prikelia „iš numirusiųjų“: skirtumai prieš ir po stebina (6)

Natūralaus ąžuolo stalviršis virtuvėje – apie tokią prabangą pasvajoja turbūt ne vienas....

Apsilankymas baseine priminė sovietų laikus: ar tai verta 28 eurų? (25)

Š. m. birželio 10 d. lankėmės viename Lietuvos vandens pramogų parke. Turėjome dovanų kuponą...

Emmanuelis Macronas griežtai pamokė paauglį prezidentas sulaukė kritikos už arogantiškumą (49)

Internete sparčiai plinta vaizdo įrašas, kuriame Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas...

Varškės sūreliai gali būti išteisinti – tereikia mokėti perskaityti sudėtį balsavimas (6)

Austrai turi garsųjį varškės desertą „Štrudelį“, o lietuviai – varškės sūrelį, kurį...