Jau šeštus metus sėkmingai savo veiklą vykdančiai programavimo paslaugų kompanijai „Present Connection“ vadovaujantis Domantas Jovaišas įsitikinęs, kad geram savo srities specialistui svarbiausia – nuolatinis tobulėjimas. Pats savo verslą pradėjęs nuo paprastų užsakomųjų darbų bendradarbiaujant su olandų verslininkais, o vėliau kartu su jais įkūręs antrinę Nyderlanduose veikiančios bendrovės įmonę, šiandien jis prisideda prie jaunuolių ugdymo ir augimo profesinėje veikloje.
KTU Informatikos fakultetas
© Organizatorių nuotr.

„Savo įmonėje gerbiam tuos specialistus, kurie labai nori tobulėti, jiems nėra žodžio ne, jie kuria, planuoja, siekia įgyvendinti savo idėjas, jie gyvena savo profesija. Toks žmogus mums yra vertingiausias, kadangi siekiame augti kartu, kad komandoje būtų stiprūs žmonės“, – sako D. Jovaišas.

Olandų plėtra Lietuvoje – dėl aukštos kvalifikacijos specialistų

Vienas iš įmonės bandrasavininkų olandas Richardas Lagrandas tikina, kad Lietuvą, kaip vykdomo verslo plėtros vietą, pasirinko ne tik dėl nedidelio atstumo, skiriančio šalis, ir tik 1 valandos skirtumo, užtikrinančio efektyvų bendradarbiavimą, bet, svarbiausia, dėl itin profesionalių darbuotojų.

„Pasirinkome Lietuvą verslo plėtrai dėl čia dirbančių labai aukštos kvalifikacijos programuotojų. Vertiname lietuvių turimas kompetencijas, sąžiningumą ir įdomų darbą kartu“, – pažymi R. Lagrandas.

D. Jovaišas, dirbdamas su įvairių šalių verslininkais, pastebi, kad nuo vakariečių mūsų šalies specialistai išsiskiria savo atsakomybės jausmu, darbų kokybe, gebėjimais. „Mes siekiame būti savo srities profesionalai“, – teigia jis.

Verslininko nuomone, ypatingai svarbu ugdyti jaunus talentus, todėl įmonėje daugiausiai darbuotojų savo karjerą pradeda dar studijų metais. „Rengiame savo praktikas tiek realiai dirbant įmonėje, tiek nuotoliniu būdu. Dauguma praktikantų taip ir pasilieka dirbti įmonėje. Toks užaugęs studentas yra labai profesionalus specialistas“, – sako pašnekovas.

KTU Informatikos fakulteto studentai
KTU Informatikos fakulteto studentai
© Organizatorių nuotr.

Programuotojas Edgaras Norvaiša, Kauno technologijos unversitete (KTU) baigęs programų sistemų inžinerijos magistro studijas, pasakoja, kad savo karjeros kelią „Present Connection“ pradėjo dar būdamas antrame bakalauro studijų kurse KTU, kai įmonė buvo dar tik neseniai įkurta.

„Buvo įdomu stebėti ir jausti, kaip kartu su įmone augo mano žinios ir kompetencijos. Dar studijuojant KTU teko įgyvendinti įvairius komercinius projektus, kurie leido verslui optimizuoti kaštus bei procesus“, – prisimena E. Norvaiša.

Tuo tarpu D. Jovaišas pažymi, kad šios sparčiai augančios tarptautinės įmonės padalinyje Kaune dirba net apie 90 proc. KTU absolventų. „KTU – informacinių technologijų specialistų kalvė. Aš pats, kaip ir dauguma mūsų įmonėje, baigiau šį universitetą. Tai stipriausia institucija, ruošianti tokius specialistus. Nenurašome ir kitų aukštųjų mokyklų, tačiau kol kas KTU absolventų santykinė dalis įmonėje yra didžiausia“, – tikina jis.

Edgaras Norvaiša
Edgaras Norvaiša
© Organizatorių nuotr.

Beje, KTU IF „Programų sistemos“ yra populiariausia studijų programa tarp visų šalies universitetų – į šios programos valstybės finansuojamas vietas 2017 m. buvo pakviesti 352 studentai.

Tarp vykdomų darbų – inovatyvūs projektai ir startuoliai

D. Jovaišas pasakoja, kad verslo pradžioje įmonė dirbdavo su paprastomis sistemomis, tačiau stiprėjant ir įgyjant vis daugiau klientų pasitikėjimo, užsakymai tapo tik didesni ir įdomesni.
„Vykdomi projektai yra iš labai įvairių rinkų, pavyzdžiui, lėktuvų bilietų paieškos sistema, automobilių nuoma, internetiniai sprendimai, susieti su verslo resursų planavimo sistemomis ir panašiai“, – pasakoja D. Jovaišas.

Pasak jo, dauguma įmonės vykdomų projektų yra tęstiniai, t. y. Ilgalaikiai. „Dirbame prie sudėtingų, didelių, modernių sistemų. Mūsų įmonės teikiamos paslaugos dažnai apima visą verslo modelį“.
Tarp šiuo metu vykdomų inovatyviausių, įdomiausių projektų „Present Connection“ vadovas išskiria pirmąjį pasaulyje metalo perdirbėjams skirtą socialinį tinklą „Metalface“, taip pat Olandijos rinkai skirtą analogų neturinčią siuntų pristatymo sistemą „ishipit“.

KTU Informatikos fakultetas
KTU Informatikos fakultetas
© Organizatorių nuotr.

Komandoje, kuriančioje olandų startuolį, socialinį tinklą „Metalface“, dirbantis E. Norvaiša sako, kad nors pagrindinės jo atsakomybės yra vidinės sistemos projektavimas, palaikymas ir vystymas, dažnai darbai tuo neapsiriboja. „Malonu būti svarbia dalimi komandos, kuri turi bendrą tikslą – sukurti naudingą ir vartotojui patogų naudoti produktą“.

„Taip pat esame sukūrę unikalią platformą, kurios esmė – tikslinės reklamos. Prie jos prisijungęs vartotojas, į sistemą susiveda savo pomėgius, dominančias sritis ir pagal tai gauna tik jam pritaikytas reklamas, šiuo metu taikomas nuolaidas. Pvz., galiu įvesti savo telefono abonemento galiojimo laiką, o jam baigiantis operatoriai pradės man siųsti savo pasiūlymus“, – teigia D. Jovaišas.

Įmonės vadovas sako, kad darbas čia niekada nebūna nuobodus. „Mes ne tik dirbame prie įdomių projektų, įvairių startuolių. Mes tampame jų dalimi. Kai kuriuos iš jų mes sukuriame kaip pilnai rinkoje realizuojamus produktus, už kuriuos esame visiškai atsakingi“, – tikina jis.

Užsakymo nr.: PT_77903411

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rąstinio namo gyventojas prašosi pagalbos: sėdžiu ir girdžiu, kaip graužia mano namą (92)

Rąstiniame name gyvenantis Ignas kreipėsi į redakciją su pagalbos prašymu. Vyras skundėsi, kad...

Buvusios Baltųjų rūmų padėjėjos viešinami garso įrašai didina Trumpo problemas Trumpo paskyroje – įžeidimų salvės (29)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį įsitraukė į aštrų ginčą su savo buvusia...

Pravieniškėse – naujas skandalas: taikinyje atsidūrė viešai apie vergovę kalbėjęs kalinys (272)

Apie pataisos namuose išnaudojamus kalinius DELFI žurnalistams prabilęs nuteistasis sulaukė...

Naudotų automobilių prekeiviai ruošiasi: į turgus grįžta kirgizai, kils populiariausių modelių kainos (144)

Automobilių prekeivių laukia aukso amžius: Kirgizijoje pasirašytas nutarimas, sugrąžinantis į...

Goda Alijeva jau žino, kas pavogė jos privačius duomenis: tegul neigia savo kaltę, vis tiek pateiksiu įrodymus (2)

Neseniai oficialiai su vyru ir dviejų savo vaikų tėvu Rolandu Alijevu išsiskyrusi Goda Alijeva...

Mokslininkai nustatė, kas galutinai pražudė Homo erectus (36)

Tingėti negarbinga, tingėti negražu… Gaila, bet Homo erectus atstovams niekas to laiku nepasakė.

Praktiškos dovanos rugsėjo 1–ajai, kurios patiks net išrankiausiems vaikams (11)

Kad ir kelintoje klasėje yra jūsų vaikas, rugsėjo pirmoji yra šventė. Vieniems – tai pirmas...

Negalite išsirinkti tinkamų grindų? Štai, ką turite žinoti (1)

Medinės grindys nebūna vienodos. Štai populiariausia grindų mediena ir pagrindinė informacija,...

Karbauskis: imsimės visų priemonių, kad maisto produktų kainos nekiltų (8)

Vyriausybė ir Seimas imsis visų priemonių, kad maisto kainos prekybos tinkluose nekiltų, sako...