aA
CERN Baltijos šalių grupės, kurią praėjusį pavasarį įsteigė 8 Lietuvos, Latvijos ir Estijos universitetai, atstovų susitikime nuspręsta surengti CERN greitintuvo mokyklą Lietuvoje. Tokia mokykla nuo 1983-ųjų du kartus per metus organizuojama skirtingose šalyse.
CMS jutiklis
© AFP/Scanpix

Universitetų įsteigta CERN Baltijos šalių grupė numačiusi bendradarbiauti su Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija, bendrai vadinama CERN. Šios grupės veikloje dalyvauja dvi Lietuvos aukštosios mokyklos - Kauno technologijos universitetas (KTU) ir Vilniaus universitetas (VU).

„Pagrindinis CERN greitintuvo mokyklos tikslas - perduoti CERN sukauptas žinias studentams iš viso pasaulio. Paprastai mokyklos vyksta vienoje iš CERN valstybių-narių ir trunka vieną arba dvi savaites. KTU kartu su CERN 2020 metų pavasarį planuoja surengti šią mokyklą Kaune. Kai tik bus suderinti organizaciniai klausimai, studentai gaus reikalingą informaciją apie registraciją ir atranką“, - sakė KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanė doc. Bronė Narkevičienė.

Kaip teigiama KTU pranešime, CERN Baltijos šalių grupė siekia sutelkti žmogiškuosius ir materialiuosius išteklius antrosios bei trečiosios pakopos bendroms studijoms organizuoti, moksliniams tyrimams vykdyti ir stiprinti mokslo bei verslo bendradarbiavimą. KTU mokslininkai lankėsi VU vykusiame CERN Baltijos šalių grupės susitikime. Jame taip pat dalyvavo Rygos technikos universiteto, Latvijos universiteto, Estijos nacionalinio biochemijos instituto, Talino technologijos universiteto, Tartu universiteto ir Rygos Stradinio universiteto atstovai.

VU vykusio susitikimo metu kalbėta apie jungtinių magistrantūros ir doktorantūros studijų programų kūrimą dalelių fizikos ir greitintuvų technologijų srityse, CERN greitintuvo mokyklos rengimą Lietuvoje, intensyvių kursų organizavimą ir kitas galimas bendras iniciatyvas.

CERN Baltijos šalių grupės susitikime taip pat aptarta galimybė KTU studentams ir doktorantams atlikti praktiką bei vykti į stažuotes CERN laboratorijose. KTU Medžiagų mokslo instituto direktorius prof. habil. dr. Sigitas Tamulevičius neabejoja, kad tai - unikali proga.

„CERN - ypatinga vieta moksliniams tyrimams, kadangi šioje organizacijoje dirba didžiausios Europos ir pasaulio tyrėjų pajėgos, mokslinė aplinka ypatinga, o atliekami tyrimai labai svarbūs. KTU doktorantams ir magistrantams, studijuojantiems fizikos, medžiagų inžinerijos, informacinių technologijų, informatikos ir kitose srityse, galimybė įgyti patirties šios organizacijos laboratorijose būtų neįkainojama. Susitikimo metu CERN atstovas patikino, kad pasiūlys praktikos ir stažuočių vietas Baltijos šalių grupės magistrantams ir doktorantams“, - sakė S. Tamulevičius.

CERN grupei priklausantys Baltijos šalių universitetai yra pasirašę tarpusavio bendradarbiavimo memorandumą. Tai - unikalus susitarimas CERN istorijoje, nes iki šiol nė viena regiono šalis neturėjo galimybės teisiškai derinti bendros pozicijos su pasaulyje lyderiaujančiu inovacijų ir mokslinių tyrimų centru.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Putino liudininkai“: 2012-aisiais prasidėjo tikros nesąmonės (128)

Vitalijaus Manskio dokumentinis filmas „Putino liudininkai“ – viena iš svarbiausių...

Po daugelio metų aplankė Gariūnus: tokias kainas mieste sunkiai rasi (104)

Ilgus metus Gariūnuose nesilankiusi Aistė apniukusį šeštadienį nusprendė netysoti namie, o...

Žaidėjus išteisinęs ir sirgaliams dėkojęs Jankauskas: tai jau kelia neviltį specialiai iš Ploješčio (47)

Ploješčio miesto tuščios stadiono tribūnos nesukliudė antrąkart rumunams įveikti Lietuvos,...

Dar vienas skandalas Kaune: medikus šokiravo motinos elgesys su mažyliu – skubiai iškvietė vaikų teises (584)

Motina meta kaltinimus Kauno klinikų medikams . Anot jos, šie galimai per stipriai suspaudė vaiką.

Po žinių apie sniegą – patikslinta sinoptikų prognozė: nemalonumai užklups netikėtai (19)

Sekmadienio dieną Lietuvos padangė bus debesuota. Nedideli pragiedruliais pasirodys kai kuriose...

Lori Anne Allison - vienintelė moteris, sugebėjusi nutempti Johnny Deppą prie altoriaus: kas ji ir kodėl apie ją nekalbama?

Gerokai anksčiau, nei suvaidino kapitoną Sparrow ar policininką Tomą Hansoną, Johnny‘is Deppas...

Rumunai suvarpė Lietuvos vartus ir išmetė rinktinę į žemiausią divizioną (337)

Šeštadienį daugiau nei 15 tūkstančių vietų turinčiame Ploješčio miesto stadione vykusiose...

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (70)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Žurnalistė apsilankė nuogalių kurorte: orgijos vyko vidury baltos dienos (175)

„Ateik greičiau pažiūrėti! Aname balkone vyksta orgija!“ – sušukau savo seseriai, rodydama...